Hlavní navigace

Slevový server Nebeslev je v úpadku, stále však zůstává v provozu

Martin Vyleťal

Firma, která slevový server provozuje, skončila loni v insolvenčním řízení. Nyní ji soud poslal do úpadku. Zákazníkům dluží téměř 24 milionů Kč.

Soudce olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě Martin Šulák poslal Nebeslev včera do úpadku s tím, že firma má více věřitelů, kterým včas neplatí. Informovaly o tom Lidové noviny.

S provozovatelem slevového portálu bylo loni na podzim zahájeno insolvenční řízení. Pohledávky do něj přihlásily tři stovky lidí. Po firmě požadují více než pět milionů Kč. Podle Šuláka počet věřitelů neustále roste a firma je předlužená. 

Nebeslev dluží jednak lidem, kteří si na slevovém serveru koupili vouchery, které nemohli využít. Podnikatelé totiž odmítali vouchery přijímat s odůvodněním, že jim Nebeslev již delší dobu neplatí. Pohledávky ale přihlásily také firmy, kterým Nebeslev neuhradilo prokazatelně vyčerpané vouchery.

Soud letos v únoru dosadil do firmy předběžného insolvenčního správce, který měl dohlížet na nakládání s jejím majetkem. Insolvenční správce Radim Kubica zjistil, že firma vlastní pouze movitý majetek v pořizovací hodnotě zhruba 8 milionů Kč. Cena, za kterou by ho bylo možné zpeněžit, je ale vzhledem ke stáří výrazně nižší.  

Jednatel firmy Petr Doubrava začátkem roku soudu napsal, že Nebeslev je sice v nelehké situaci, ale měla by být schopna své dluhy do tří až šesti měsíců splatit.

Koncem dubna firma propustila všechny zaměstnance kromě jedné ženy na mateřské dovolené. Slevový server ale nadále funguje a i dnes na něm najdete nabídky voucherů.

FIN17_bilka

Aktualizace: 4.6.2014, 18:30:

Web Nebeslev.cz je nedostupný.

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2014 22:31
Lol Phirae (neregistrovaný)

Tak ubránit se sociálně kulturním postřehům lze jen stěží. Zejména pokud si někdo naběhne a pak věc řeší stylem Slavnej soude, byla bych moc ráda, kdybyste mi pomohli, případně žádá insolvenční soud o radu, kde reklamovat nezrealizovanou relexační masáž či tropickou pedikúru :-)))