Hlavní navigace

Slovenská ministryně žaluje blogera za přirovnání k E.T.

Jiří Macich ml.

S vtipkováním se to nemá přehánět a to ani v rámci tak svobodného média, jakým jsou dnes blogy. Rado Baťo, šéfredaktor slovenského týdeníku Trend a jeho vydavatel mají na krku žalobu od slovenské ministryně práce Viery Tomanové. Rado Baťo totiž na svém blogu fungujícím v rámci stránek Etrend.sk její fotografii spojil s podobou známé filmové postavičky E.T. mimozemšťan. Ministryně vedle omluvy požaduje odškodné ve výši 50 tisíc slovenských korun od vydavatelství a o 20 tisíc méně ještě od…

S vtipkováním se to nemá přehánět a to ani v rámci tak svobodného média, jakým jsou dnes blogy. Rado Baťo, šéfredaktor slovenského týdeníku Trend a jeho vydavatel mají na krku žalobu od slovenské ministryně práce Viery Tomanové. Rado Baťo totiž na svém blogu fungujícím v rámci stránek Etrend.sk její fotografii spojil s podobou známé filmové postavičky E.T. mimozemšťan. Ministryně vedle omluvy požaduje odškodné ve výši 50 tisíc slovenských korun od vydavatelství a o 20 tisíc méně ještě od samotného autora blogu.

V danom prípade je potrebné poznamenať, že zverejnenie fotografie žalobkyne nesledovalo žiaden verejný záujem a už vôbec nemožno hovoriť o tom, žeby tento verejný záujem bol oprávnený. Záber na fotografii, ktorý má predstavovať „dôkaz", že žalobkyňa je mimozemšťanom, predsa nemôže plniť žiaden verejný záujem… Spravodajstvo v danom prípade nesledovalo svoj spoločenský cieľ, stojí údajně v žalobě. Otázkou ovšem je, do jaké míry lze blog považovat za zpravodajství a to vzhledem k povaze žaloby bude muset rozlousknout slovenský soud. (Živé.sk)

Našli jste v článku chybu?
21. 1. 2008 11:23
Vesmírní lidé (neregistrovaný)
V TOMTO PŘÍPADĚ STOJÍME JASNĚ NA SVĚTLÉ STRANĚ E.T. JE TO BYTOST NAPLNĚNÁ LÁSKOU. SROVNÁNÍ S MINISTRINÍ V TOMTO PŘÍPADĚ BYLO VELMI NEVHODNÉ A URÁŽEJÍCÍ. AVŠAK NEBUDEME PO AUTOROVI ČLÁNKU ŽÁDAT PENÍZE, NEBOŤ NAŠE SNAHA JE PENÍZE ZRUŠIT, NIKOLIV JE ROZMNOŽOVAT. E.T POŽADUJE JAKO OMLUVU POUZE TOHO MALÉHO CHLAPCE, SE KTERÝM TAK LAŠKOVAL POSLEDNĚ.
17. 1. 2008 20:15
asd (neregistrovaný)
ty obrazky jsou super sranda. Kdyz si politici delaji srandu z nas to jak vladnou tak se jim to vraci :) Je to super sranda. :)