Hlavní navigace

Slovenský T-Mobile také začne používat blacklist Internet Watch Foundation

Jiří Macich ml.

Samozvaní „regulátoři Internetu“ z řad poskytovatelů internetového připojení se v Evropě objevují už nějaký ten pátek. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není třeba připomínat, jakou odezvu vyvolalo víceméně svévolné blokování údajně nelegálních webových stránek ze strany českého Vodafonu nebo Telefóniky O2. V nejbližší době k němu hodlá přistoupit také slovenský T-Mobile a rovněž sáhne po černé listině od kontroverzní britské organizace Internet Watch Foundation (IWF). Slovenský T-Mobile to uvedl…

Samozvaní „regulátoři Internetu“ z řad poskytovatelů internetového připojení se v Evropě objevují už nějaký ten pátek. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není třeba připomínat, jakou odezvu vyvolalo víceméně svévolné blokování údajně nelegálních webových stránek ze strany českého Vodafonu nebo Telefóniky O2. V nejbližší době k němu hodlá přistoupit také slovenský T-Mobile a rovněž sáhne po černé listině od kontroverzní britské organizace Internet Watch Foundation (IWF). Slovenský T-Mobile to uvedl při příležitosti představení rodičovských služeb pro zablokování přístupu dětí k mobilnímu obsahu a službám pro dospělé.

Slovenský T-Mobile už spustil stránku s formulářem, kde je možné nahlásit stránku, kterou uživatel považuje za nezákonnou. Nahlášené weby budou předány ke zkoumání pracovníkům IWF. K samotnému blokovaniu stránok s nezákonným obsahom na základe blacklistu IWF pristúpi T-Mobile v najbližšom období, píše se v tiskové zprávě. Argumentem je opět dětské porno. Na notoricky známém případu Wikipedie a přebalu alba Virgin Killer je však patrné, že IWF není rozhodně neomylnou organizací. (MobilMania.sk)

Našli jste v článku chybu?
16. 10. 2009 9:19
Prosím, jestli má Internet Watch Foundation informace o skutečných pedofilních sítích, a blokuje k nim přístup, lze to obhájit. Ale aby si moh každý nahlásit stránku, která se mu zdá nemravná, a experti IWF to budou zkoumat a následně zakazovat pro všechny, kde to žijeme...
16. 10. 2009 12:44
Bobrnautus (neregistrovaný)
Mě hlavně vadí, že pokud někdo nahlásí např. můj web (kde je jediná fotka a to mého psa), bude mé nějaký človek z IWF soudit, hodnotit, kádrovat a na základě svého rozhodnutí může zásadním způsobem poškodit mé jméno. Kde berou tu drzost vynášet nad námi soudy? Nejsou ani soudci, ani státní zástupci, ani policie, je to jen banda samozvaných strážců, kteří si nevidí do huby.