Hlavní navigace

Služby na rozvoz jídla mají novou konkurenci, do Česka vstupuje Foodpanda

Daniel Dočekal 19. 8. 2013

Foodpanda je teoretickou světovou jedničkou v objednávání a rozvozu jídla. Aktuálně působí v 27 zemích světa a letos získala investici 20 milionů dolarů. Prosadí se i v ČR?

Foodpanda se sídlem v Berlíně (aktuálně nejspíš největší světová služba pro rozvoj jídla) od pondělí 19. srpna začala působit i v České republice, odkud chce pokračovat i na sousední Slovensko. Zhruba rok starý startup získal letos v květnu 20 milionů dolarů od investorů a kořeny má v Rocket Internet, jednom z viditelných a úspěšných inkubátorů. Investice samotná pochází jednak z právě jmenovaného Rocket Internet a další peníze od AB Kinnevik a ruského Phenom Ventures.

Na evropském trhu má Foodpanda řadu konkurentů (zejména například Delivery Hero či Just-Eat), ale rozhodně to není nenápadný hráč, podle mapy na www.foodpanda.com služba aktuálně působí v 27 zemích (v řadě z nich i pod další známou značku Hellofood) a vedle vstupu do Česka  pracuje i na další expanzi. V historii relativně velmi mladé společnosti najdete i akvizice, které jí pomohly stát se jedničkou v řadě zemí.

V Česku samozřejmě Foodpanda bude nejvíce srovnávána s před několika měsíci spuštěným DámeJídlo.cz a jen čas ukáže,  zda a jak se Foodpandě podaří DámeJídlo.cz dohnat, náskok má poměrně značný. Počáteční nabídka restaurací Foodpandy není při spuštění služby příliš rozsáhlá a zatím se týká hlavně Prahy, další regiony budou postupně doplňovány.

Foodpanda funguje podobně jako další konkurenční služby: na www.foodpanda.cz či prostřednictvím mobilní aplikace (česká verze pro iOS a Android bude dostupná během pár týdnů) si najdete restaurace ve vašem okolí, které umožní objednat si jídlo a nechat si ho dovézt až domů či do práce. Restauracím Foodpanda nabízí nový prodejní kanál.

Všechny služby z této kategorie umožňují zájemcům lepší přístup k jinak zcela rozšířeným možnostem dovážení jídla domů či do firem. Určitým způsobem je lze chápat jako „katalog“ dovážkových/donáškových nabídek, ale u prostého katalogu samozřejmě nezůstává. Řada z nich vstupuje i do procesu samotného dovážení s vlastními službami a dokáže tak rozšířit dovoz jídla i mezi restaurace, které by nic takového samy nenabízely.

Jsem velmi rád, že přinášíme Foodpandu do České republiky. Ve střední a východní Evropě už jsme ukázali naši jasnou ambici rychle vystoupat na pozici tržní jedničky a náš tým udělá všechno pro to, abychom i u nás zopakovali tento globální úspěch. Věříme, že si Češi Foodpandu oblíbí zejména pro kvalitní služby a širokou nabídku restaurací,“ věří si Peter Varga, ředitel Foodpanda pro Českou republiku.

Zhruba před týdnem Foodpanda spustila své služby v Rumunsku a dokončila akvizici v Brazílii. Ne nadarmo se Foodpandě v médiích říká „nejrychleji rostoucí globální služba pro rozvoz jídla“. Najdete ji v Indii, Indonésii, Malajsii,  Pákistánu, Singapuru, Taiwanu,  Thajsku, Vietnamu,  Ghaně,  Pobřeží Slonoviny, Keni, Maroku, Senegalu, Nigérii, Saúdské Arábii, Rusku, Argentině, Brazílii, Chile, Kolumbii, Mexiku, Peru, Maďarsku, Venezuele, Polsku, Ukrajině, Rumunsku a nyní i v České republice.

Českou Foodpandu najdete na www.foodpanda.cz (zhruba od 10 hodin v pondělí 19. srpna), stránku na Facebooku hledejte na ww.facebook.com/FoodpandaCzech nebo na Twitteru. Zajímavý pohled může být i na Foodpandy a Facebook v jiných zemích – Pakistán s 330 tisící fanoušky je například velmi zajímavý. Stejně jako Indie (95 tisíc fanoušků) či Vietnam (47 tisíc fanoušků).

Našli jste v článku chybu?

19. 8. 2013 12:33

P2010 (neregistrovaný)

Mozna je to tim ze zrovna Ostrava neni pro takovou sluzbu idealni. Kraj s vysokou nezamestnanosti, tam asi nelze ocekavat, ze si lide budou jeste priplacet za dovoz jiz tak astronomicky predrazenych (a nekvalitnich) potravin v CR.

Co by mohlo mit vetsi uspech je rozvoz potravin z Polska, ktere jsou (ty prodavane u nich, neplest s tim co si objednavaji zdejsi retezce) vetsinou kvalitni a levnejsi nez v CR. Otazkou je ovsem zda-li je to pravne mozne.

19. 8. 2013 11:48

Columbo (neregistrovaný)

"Jsme parta vecne usmevavych lidi"...z takoveto charakteristiky se mi chce vomitovati. A dovoz jidla do hodiny a pul s tim se muzou jit taky bodnout.

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo