Hlavní navigace

Software je na téměř všech počítačích neaktuální

Jiří Macich ml.

Známá bezpečnostní společnost Secunia už více jak rok s pomocí programu Personal Software Inspector provádí výzkum aktuálnosti softwarového vybavení osobních počítačů. Zkoumá přítomnost nejnovějších verzí používaných programů a aplikaci všech záplat na samotný systém. Výsledky výzkumu jsou více než tristní. Aktuálně pouze necelých pět procent z testovaných počítačů je plně aktualizovaných. Přes čtyřicet procent testovaných počítačů obsahuje více jak jedenáct neaktualizovaných programů, které…

Známá bezpečnostní společnost Secunia už více jak rok s pomocí programu Personal Software Inspector provádí výzkum aktuálnosti softwarového vybavení osobních počítačů. Zkoumá přítomnost nejnovějších verzí používaných programů a aplikaci všech záplat na samotný systém. Výsledky výzkumu jsou více než tristní. Aktuálně pouze necelých pět procent z testovaných počítačů je plně aktualizovaných. Přes čtyřicet procent testovaných počítačů obsahuje více jak jedenáct neaktualizovaných programů, které mohou být potenciální bezpečnostní hrozbou. Většina moderních programů přitom disponuje funkcemi pro zjišťování nových verzí nebo rovnou automatickou instalaci updatů. Zřejmě ani to ale stále nestačí. (Secunia Blog)

Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2008 20:22
To by nepomohlo, protože by někdo musel uživatele donutit aktualizace instalovat. Aktuálně má nejčastěji zneužívaný software (Windows, Flash, Java apod.) nástroj na automatické oznamovaní aktualizací a jejich snadnou instalaci, ale řada lidí to ignoruje. Bohužel.
13. 1. 2008 18:38
Mluvil jsem o Windows, Office čili Microsoft Update. Tam jsou záplaty uvolňovány až na výjimečné případy jednou za měsíc.