Hlavní navigace

Sophos označil sebe sama za malware

Daniel Dočekal

Sophos přinesl mírné (občas i větší) problémy uživatelům svého antivirového software, poté co čerstvě uvolněná nová verze antiviru byla sebou sama označena za vir. Uživatelé pak pouze překvapeně sledovali záplavu oznámení o výskytu virů (či spíše malware) SSH/Updater-B. Jakkoliv Sophos zveřejnil „opravu opravy“, v některých případech to nestačí – antivirový software už sám sebe nedokáže uvést do funkčního stavu bez reinstalace – „nebezpečné“ soubory šly do karantény a antivirový software…

Sophos přinesl mírné (občas i větší) problémy uživatelům svého antivirového software, poté co čerstvě uvolněná nová verze antiviru byla sebou sama označena za vir. Uživatelé pak pouze překvapeně sledovali záplavu oznámení o výskytu virů (či spíše malware) SSH/Updater-B. Jakkoliv Sophos zveřejnil „opravu opravy“, v některých případech to nestačí – antivirový software už sám sebe nedokáže uvést do funkčního stavu bez reinstalace – „nebezpečné“ soubory šly do karantény a antivirový software přestal být funkční.

Tip Content Kortanová

We would like to apologize for all of the disruption caused to our many customers and partners worldwide. We recognize the issue is very serious, and are doing everything we can to resolve it.

Sophos se omlouvá, problém považuje za vážný, a dělá „vše co může, aby ho vyřešili“. Jak už ale víme z mnoha případů v minulosti, něco podobného se stává poměrně běžně, stejně jako chybná označení různorodého software za viry. Včetně částí operačního systému.

Zdroj: Advisory: Shh/Updater-B False positives

Našli jste v článku chybu?
21. 9. 2012 10:10

Damn right! opět můj oblíbený odkaz: http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=software&Hledej=Hledej

21. 9. 2012 7:46
x (neregistrovaný)

Coz je zcela v souladu s tim, ze v soucasnosti (a plati to uz par let nazad) je jedinym skutecnym virem, ktery ma znacna cast lidi v pocitacich, prave a jen nejaky ten "antivir".

Zrovna nedavno jej kolega nasrane zrusil, s tim, ze si nekoupil SSDcko proto, aby mu z nej AV udelal klasickej HDD.