Hlavní navigace

Soutěž pro vývojáře Windows Azure a Windows Phone má dalšího výherce

Redakce 14. 2. 2012

Místní pobočka Microsoftu organizuje pro české vývojáře na platformách Windows Azure a Windows Phone 7 soutěž Tvoje firma, tvoje šance na úspěch. Každý měsíc vybírá odborná porota jednoho vítěze, který dostane 25 tisíc korun ve formě marketingové podpory nebo příspěvku na provoz aplikaceVítězem prosincového kola se stala společnost KODYS se svou cloudovou inventarizační aplikací K.asset Lite, která pomáhá organizacím při evidenci majetku Přinášíme vám krátký rozhovor se zástupcem vítězné firmy…

Místní pobočka Microsoftu organizuje pro české vývojáře na platformách Windows Azure a Windows Phone 7 soutěž Tvoje firma, tvoje šance na úspěch. Každý měsíc vybírá odborná porota jednoho vítěze, který dostane 25 tisíc korun ve formě marketingové podpory nebo příspěvku na provoz aplikaceVítězem prosincového kola se stala společnost KODYS se svou cloudovou inventarizační aplikací K.asset Lite, která pomáhá organizacím při evidenci majetku Přinášíme vám krátký rozhovor se zástupcem vítězné firmy Peterem Čechem, vedoucím oddělení systémů, KODYS, spol. s r.o.

Co vás vedlo k vývoji K.asset Lite?

KODYS se pohybuje v oblasti vývoje aplikací pro mobilní terminály s využitím čárového kódu a RFID již velmi dlouhou dobu. Vycházeli jsme z našeho úspěšného produktu K.asset – evidence majetku pomocí čárového kódu, který má více než 90 implementa­cív ČR, a s jehož prodejem a nasazováním máme dlouholeté zkušenosti.

Obecné výhody tohoto způsobu evidence a inventarizace jsou velké časové úspory a eliminace chyb vzniklých přepisy z papíru. Cílem vývoje cloudové verze K.asset Lite pak bylo vytvořit produkt, kterým bychom byli schopni oslovit širší spektrum nových zákazníků, i takových, kteří si z jakýchkoliv důvodů nemohli nebo nechtěli pořídit krabicovou variantu K.asset.

Jak již název napovídá, jedná se o „zmenšenou“ verzi našeho krabicového produktu co do funkcionality a vycházeli jsme z nejčastěji využívaných funkcí krabicové verze, které jsme zakomponovali do produktu K.asset Lite. Nasazenou funkcionalitou je zákazník schopen rychle, levně a efektivně splnit zákonný požadavek na inventarizaci majetku a zároveň mít dokonalý přehled o veškerém inventarizovaném majetku ve firmě. Zjednodušeně řečeno – zákazník získává všechny výhody evidence majetku pomocí čárových kódů, a to vše při velmi nízkých nákladech.

 Jak dlouho vývoj aplikace probíhal?

Díky skutečnosti, že návrh aplikace vycházel z našeho produktu K.asset, jsme ušetřili čas při analýze procesů, které měla pokrývat cloudová verze. Vývoj byl postaven na novém vývojovém prostředí MS Visual Studio Lightswitch. Samotný vývoj trval měsíc, další čas jsme pak věnovali testování produktu.

Proč jste zvolili pro řešení K.asset Lite platformu Windows Azure?

Jakožto Microsoft Partner měl KODYS přístup k službě Windows Azure v podstatě od počátku jejího uvedení na český trh a měli jsme i možnost si tuto službu vyzkoušet. Ukázalo se, že splňovala naše požadavky na dostupnost, jednoduchost zřízení a používaní. Vzhledem k  technologiím používaným v naší firmě založených na platformě Microsoft byla volba Windows Azure jasná. Nebylo nutno přeškolovat vývojáře na novou platformu a bylo možné využít stávajících knihoven.

 Jak je řešení zpoplatněno? Jednorázovou licencí nebo měsíčními poplatky?

Přístup do systému je zřízen na dobu nutnou k provedení inventury. Za tuto dobu zákazník provede inventuru, vytiskne si potřebné reporty a zálohuje data. Zákazník platí jenom za období, po kterou inventuruprováděl . Do další inventury v následujícím roce žádné poplatky neplatí.
Někteří zákazníci již požadovali přístup do našeho systému K.asset Lite celoročně, takže pro ně připravujeme zajímavou nabídku i v tomto směru.

Lze řešení použít i v kombinaci s mobilními telefony vybavenými čtečkou kódu v podobě mobilní aplikace?

Ano, pro využití našeho řešení je přímo potřebné pracovat se čtečkou čárového kódu. Aplikaci pro čtečku dostává zákazník v ceně přístupu k službě K.asset Lite a po dobu provádění inventury může synchronizovat data o majetku s mobilním terminálem. Je možné použít i mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile 2005 a například Bluetooth čtečkou čárového kódu. V případě potřeby jsme schopni čtečku čárového kódu zapůjčit.

Data, která uživatel naskenuje, jsou uchovávána v cloudu, nemůže to představovat pro uživatele určité bezpečnostní riziko?

Vzhledem k celkovému zabezpečení služby Windows Azure nepředpokládáme žádné bezpečností riziko při uchovávaní dat.

Co pro vás znamená ocenění v soutěži Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch?

Samozřejmě, že nás ocenění velmi potěšilo Je pro nás motivací k další práci a zároveň i potvrzením, že jdeme správným směrem.

Našli jste v článku chybu?
120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla