Hlavní navigace

Soutěž WebTop100 pro firemní weby odstartovala

Redakce 20. 4. 2016

Jak je na tom váš firemní web a co by na něj řekli odborníci? Přihlaste se do 15. ročníku uznávané soutěže WebTop100 a získejte jejich cennou zpětnou vazbu.

Soutěž WebTop100 umožňuje firmám působícím v České republice porovnat svá digitální řešení a kampaně napříč celým tuzemským internetem. Firmy tak získají cenné srovnání se svou konkurencí v rámci oboru podnikání. Nejlepší projekty pak budou prezentovány přihlašovateli na listopadové konferenci, po které dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků celé soutěže.

Firmy mohou svůj projekt přihlásit do 30. června prostřednictvím online formuláře na oficiálních stránkách soutěže. Kdo by nechtěl získat rozbor a hodnocení vlastního webu od odborníků na digitální marketing? Letos navíc pořadatelé připravili pro účastníky soutěže několik novinek.

Tři novinky WebTop100 2016

  1. Účastníci se mohou přihlásit do nové kategorie Obsahový marketing. „Na českém trhu vzniká stále více projektů, jejichž jádrem je tvorba a šíření unikátního obsahu. Proto jsme se rozhodli se na tento typ projektů zaměřit i v rámci soutěže. Chceme zviditelnit ty nejlépe zvládnuté projekty a inspirovat tak ostatní firmy a tvůrce. Typickými příklady takových projektů jsou firemní blogy, firemní digitální časopisy, ale i multimediální obsah. Soutěžit v této kategorii budou pouze projekty firem, jejichž hlavním byznysem není tvorba obsahu,“ doplňuje Luboš Plotěný, ředitel pořadatelské agentury Dobrý web.
  2. Odborná porota nově ocení Osobnost digitálního marketingu. „Velikost trhu digitálního marketingu se každým rokem zvětšuje. Najdete na něm osobnosti, které si určitě zaslouží, aby se o nich vědělo. WebTop100 proto nově ocení nejvýraznější osobnost digitálního marketingu v roce 2016. Nominaci kandidátů provádí odborná porota, o vítězi rozhodují formou hlasování všichni členové WebTop100,“ objasňuje Luboš Plotěný.
  3. Soutěž přinese nové ocenění Digitální agentura roku. „Vedle stávajícího ocenění Webdeveloper roku v roce 2016 WebTop100 získá jedna z digitálních agentur titul Digitální agentura roku. Bude jí agentura, jejíž digitální projekty (bez zahrnutí firemních webů) se nejlépe umístí v rámci soutěže,“ vysvětluje Plotěný.

Přehled oborových žebříčků v kategorii Firemní web:

Auto-moto │ Banky │ Cestovní ruch │ E-shop │ Gastronomie │ IT │ Obchod a služby B2B │ Obchod a služby B2C │ Pojišťovny │ Průmysl a energetika │ Telekomunikace │ Marketingové a IT agentury

Další kategorie:

Digitální reklamní kampaň │ Microsite │ Mobilní řešení │ Nejefektivnější digitální řešení │ Firemní stránka na sociálních sítích │ E-mailingová kampaň │ Obsahový marketing

Ptali jsme se absolutního výherce soutěže WebTop100 2015

Na otázky odpovídal David Fišer, Online Experience & Sales Manager ze společnosti Vodafone Czech Republic a.s.

S jakými cíli a očekáváními jste se do soutěže WebTop100 hlásili?

Přihlašujeme se každý rok, protože expertní zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. V komentářích od porotců jsme již několikrát našli nové podněty, které jsme později využili při rozvoji webu. Zároveň se vždy rádi poměříme s konkurencí a zjistíme, co je na českých webech nového.

Kdybyste měl uvést nějaký konkrétní příklad, o jaký podnět porotců se třeba jednalo?

Před dvěma lety nás porotci upozornili na problematické ovládání mobilní verze webu, která nebyla dostatečně odladěná a v jednom konkrétním případě nešla posouvat stránka. Ve stejném roce několik porotců kritizovalo carousely na homepage, kterých jsem se chtěl zbavit, ale někteří kolegové byli proti. Takže se mi to celkem hodilo při přesvědčování.

Hlásíte se každý rok. Jak tedy vidíte soutěž WebTop100 v čase?

Upřímně, žádné velké změny nevnímám. Myslím, že se WebTop100 za ty roky stala standardem, soutěží, na které firmám záleží a téměř každý v oboru ji zná.


Autor: Tuesday Business Network

Stali jste se absolutním vítězem kategorie Firemní web. Jaké byly reakce ve vaší společnosti?

Nadšené! Všichni z toho měli velkou radost. Úspěšně jsem to využil i v komunikaci směrem k mateřské Vodafone Group, aby nám třeba nechtěli nějak diktovat, jak to máme dělat. Musím dodat, že někteří lidé ve Vodafonu byli z ocenění spíš v šoku. Až donedávna totiž kvůli kompatibilitě s některými interními systémy používali Internet Explorer 8, ve kterém náš web nevypadal úplně reprezentativně. Nedokázali pochopit, jak taková hrůza mohla dostat 100% hodnocení. Teď mají Explorer 11 a už tomu rozumí.

Před samotným slavnostním vyhlášením soutěže každoročně probíhá celodenní odborná konference WebTop100. Jak tuto akci hodnotíte?

Jako skoro každá konference je to mix průměrných a výborných prezentací. Loni mě nadchl Gerry McGovern. Jeho knihu Killer Web Content jsem si koupil někdy před 8 nebo 9 lety a dodnes ji považuju za jednu z nejlepších knih o webovém copywritingu. Jeho zaměření na redukci obsahu a vyladěné „top tasks” je mi velmi blízké. Vybavuju si i velmi dobré prezentace Honzy Ambrože a Jirky Suchého z Dobrého webu. Když to shrnu: konference mě baví a její propojení s večerním vyhlášením cen WebTop100 mi přijde jako dobrý nápad. Zajímavý a neokoukaný hlavní řečník je podle mě nutnost, těším se, koho pozvete letos.

MIF16

Podrobnější informace o projektu a soutěži naleznete na stránkách WebTop100, kde se můžete prostřednictvím online formuláře také přihlásit. Účastí v soutěži kromě samotného zhodnocení webu odborníky získáte i zpětnou vazbu a přístup k odborným studiím WebTop100. 

Pořadatelem soutěže je digitální agentura Dobrý web. Generálním partnerem je FORPSI a hlavním partnerem je Trask solutions

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě