Hlavní navigace

Spammeři začal využívat vlastní služby pro zkracování odkazů

Jiří Macich ml.

Symantec v květnovém vydání zprávy MessageLabs Intelligence Report upozorňuje na nový trend. Spammeři totiž vůbec poprvé začali využívat vlastní služby pro zkracování odkazu, aby zamaskovali nejrůznější podvodné stránky, na které se snaží uživatele nalákat. Neznamená to ale, že by opustili legitimní služby pro zkracování odkazů. Ty nadále používají, aby co možná nejlépe zamaskovali, kam ve skutečnosti odkaz ze spamu vede.

Symantec v květnovém vydání zprávy MessageLabs Intelligence Report upozorňuje na nový trend. Spammeři totiž vůbec poprvé začali využívat vlastní služby pro zkracování odkazu, aby zamaskovali nejrůznější podvodné stránky, na které se snaží uživatele nalákat. Neznamená to ale, že by opustili legitimní služby pro zkracování odkazů. Ty nadále používají, aby co možná nejlépe zamaskovali, kam ve skutečnosti odkaz ze spamu vede.

Provozují vlastní  služby pro poskytování těchto odkazů, ale v těle nevyžádaných zpráv tyto vlastní zkratky nepoužívají. Volí ‚dvoustupňovou‘ metodu, kdy ve zprávě uvedou zkrácený URL odkaz vytvořený některou zaběhnutou zkracovací službou, tento odkaz ukazuje na zkratku vytvořenou na zkracovacím serveru spammera a jejím cílem jsou teprve vlastní podvodné stránky, popisuje Symantec. 

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
3. 6. 2011 23:43
lobo (neregistrovaný)

"ale v těle nevyžádaných zpráv tyto vlastní zkratky nepoužívají. " MBAM a spybot mozu ist vies kam?

vlastne skracovace su az 2. level presmerovania

1. 6. 2011 0:18
Bob (neregistrovaný)

Predpokladam, ze AV firmam staci odchytit par jednotlivych spamu s takto upravenymi linky. Zjisti domenu spamerskeho zkracovace a rovnou ji bloknou. Stejne tak MBAM, spybot a spol - nauci se ty spamerske zkracovace blokovat /napriklad domena redirect na localhost v hosts/ a snaha spameru vyjde naprazdno. Tedy aspon u tech lidi, kteri si sve zabezpeceni pravidelne aktualizuji.