Hlavní navigace

Splkněte nejen u mikrovlnky s člověkem z jiné planety aneb seznamte se s CoWo Brno

Anna Filkuková

V Brně vyrostlo nové coworkingové centrum CoWo, které od počátku není jen moderním sdíleným pracovištěm pro freelancery. Pořádají se zde totiž také zajímavé semináře a vzdělávací akce. Brno má konečně prostor, kde se mohou střetávat firmy, ostřílení profesionálové i začínající podnikatelé z různých oblastí.

Už od nepaměti platí myšlenka „víc hlav víc ví“. I to bylo podnětem pro vznik nového prostoru založeného partou mladých nadšenců (designeři, grafici, vývojáři a programátoři), která se odmítala nadále spokojit se situací v Brně, kde do letošního roku chybělo novodobé, přívětivé a zejména sdílené zázemí, které by bylo dostupné na atraktivním místě.

Moderní vybavení, sedačky, polštáře a inspirativní plakáty na zdech – to vše spolu s přátelskými lidmi vytváří nevšední a sympatickou atmosféru pro práci. Založením sdílených kancelářských prostor to však zdaleka nekončí.

Co se v CoWo děje?

Cílem centra je nejen motivace a inspirace, ale i předávání know-how. Lidé zde mohou užitečným způsobem trávit čas nejen po pracovní stránce, ale i svůj volný čas – organizují se tu různá vzdělávací a inspirativní setkávání, které pořádá jak CoWo samotné, tak i další komunity. 

Hostuje zde např. projekt Na Volné Noze od Roberta Vlacha a čerstvě je Cowo také oficiálním partnerem Naučmese.cz pro Brno. Centrum má za sebou řadu zajímavých akcí, doporučuji sledovat jeho stránku na Facebooku, kde se pravidelně objevují nejen aktualizace, ale i fotografie a tipy. Samozřejmostí jsou pravidelně aktualizované webové stránky. 


Autor: Zuzana Korčáková – www.korcakova.cz

CoWo také vytvořilo vlastní program nazvaný „CoWo pro…“, který se koná jednou do měsíce, pokaždé s jinou tematikou. Ta má však vždy společný cíl – podpořit, motivovat a inspirovat každého účastníka v jeho osobnostním rozvoji, kreativitě a práci. V současnosti také rozjíždí akci zvanou CoWo Salón, kde budou probíhat inspirativní přednášky typu TED. Za pomocí CoWo se v Brně můžete rychleji a snáze dostat k novým obchodním příležitostem a nebo jen užitečným inovacím a řešením v rámci vlastních aktivit.

Žádný tvrdý byznys

CoWo je vytvořeno tak, aby se pokryly náklady na nájem a provoz. Pronájem kanceláře je možný buď od určitého počtu hodin anebo si jej lze předplatit nonstop. Za měsíční provoz a nonstop 24/7 přístup do kanceláře zaplatíte necelé čtyři tisíce. Myšlenka realizačního týmu se od začátku orientuje a pevně drží poslání podporovat spolupráci, podnikání, zpětnou vazbu a sdílení know-how. Na tvrdý byznys orientovaný čistě na výdělek se tu zkrátka nehraje, což je na samotném neformálním ovzduší prostředí znát. 

Má to budoucnost?

Stále více lidí přechází od standardního zaměstnaneckého poměru k podnikání na vlastní pěst. A také stále více lidí pracuje z domu. Terciární sektor dlouhodobě oproti sekundárnímu posiluje. ČSÚ jen za poslední rok zaevidoval v počtu osob nárůst o 16,9 tisíc

Coworkingová centra jsou tak skvělou odpovědí na současné změny, kdy dochází k posunu od průmyslové společnosti k informační. Tyto změny mají dlouhodobý ráz a současná situace vzniku takových center skvěle nahrává. S ohledem na stávající situaci můžeme počítat s tím, že coworkingových míst bude stále více. Brno už jedno klíčové a skutečně funkční zjevně má. 

Více informací o CoWo Brno naleznete na cowobrno.cz.

Našli jste v článku chybu?

13. 11. 2012 12:48

Mareš (neregistrovaný)

...a já si doteď myslel, že stěžejní výhodou práce na volné noze je fakt, že ta volná noha nemusí nikam ani páchnout. Tedy že se nemusím ráno zvednout a někam jet - natož do Brna - a v krajním případě se nemusím dokonce ani oblékat nebo vstávat z postele. I ten pokec s kolegy z oboru se dá přece zařídit po síti, není-liž pravda? Ta obluda na plakátě sice vypadá trochu jako já, ale já bych tam měl slogan "Nechci sedět v kanceláři". ;-)

Každopádně za slovo "splknout" fakt tuzemocdík. :-D

13. 11. 2012 12:33

špatná zkušenost (neregistrovaný)

člověk, který coworking dělá (šarbort) je velmi konfliktní člověk, je ochotný fungovat jen s lidma co mu můžou přinést práci a nebo kontakty, k ostatním je velmi nepříjemný, povrchní a sprostý. Jeho oblibou je vyhrožování a zastrašování. Rozhodně NEDOPORUČIJI !!!

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku