Hlavní navigace

Společnost NetForce byla koupena GTS

Marek Antoš

"GTS se chystá někoho koupit," šířilo se před časem Internetovou šeptandou. K určitým změnám pak došlo, ale stále to nebylo to pravé. Další vlna se rozjela v souvislosti s tím, že GTS získalo majoritu v Dattelu - a tentokrát to zřejmě byla pravda. GTS totiž bude patřit i NetForce.

Společnost NetForce na našem trhu působí už poměrně dlouho a od počátku byla spojována především s Dattelem, se kterým uzavřela partnerství; po určitou dobu své služby dokonce nabízela pod hlavičkou Dattel-NetForce. Díky Dattelovi tak NetForce získalo přístup k optické síti, kterou má Dattel po Praze položenou, což není zanedbatelná výhoda pro připojování větších zákazníků.

Poté, co došlo ke koupi většinového podílu v Dattelu společností GTS, okamžitě se vyrojily spekulace o tom, jaký to bude mít vliv na NetForce. Podle některých signálů se nyní zdá, že i v této společnosti je dílo dokonáno – GTS ji zřejmě rovněž odkoupilo, pravděpodobně celou; obchodní rejstřík bohužel při své známé „pružnosti“ zatím nic ani nenaznačuje. Propojení Dattelu a NetForce tak odnynějška bude stvrzeno i majetkově.

NetForce je jedním ze středních poskytovatelů připojení, má po republice pokryto řádově 10 měst. Pokud jde o připojení do zahraničí, disponuje dvěma cestami – zřejmě hlavní je linka ke Global One, později přibyla i linka k Ebone. I tady je možné čekat nějaké změny – americké GTS totiž prostřednictvím své společnosti Hermes vlastní i většinu v Ebone, takže je pravděpodobné, že tato cesta získá jisou prioritu.

test 3

Oficiální místa ohledně této transakce zatím mlčí jako hrob, ale předpokládám, že dlouho už ji tajit nebudou. Snad již velmi brzy se tedy dozvíme bližší informace.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?