Hlavní navigace

Sreality.cz opouští tři velké realitní kanceláře

Jiří Macich ml.

Kolem serveru Sreality.cz je opět rušno. Realitní kancelář STING, RE/MAX Česká republika, M&M reality holding od 1. dubna 2010 nechtějí tento realitní server portálu Seznam.cz nadále využívat. Ze strany obchodního vedení serveru Sreality.cz byly nabídnuty od 1. dubna 2010 zcela nové obchodní podmínky, které jsou v hrubém rozporu s podmínkami, za kterých výše uvedené společnosti uzavíraly rámcové smlouvy pro rok 2010. Server Sreality.cz změnil od začátku roku 2010 návrh podmínek již třikrát,…

Kolem serveru Sreality.cz je opět rušno. Realitní kancelář STING, RE/MAX Česká republika, M&M reality holding od 1. dubna 2010 nechtějí tento realitní server portálu Seznam.cz nadále využívat. Ze strany obchodního vedení serveru Sreality.cz byly nabídnuty od 1. dubna 2010 zcela nové obchodní podmínky, které jsou v hrubém rozporu s podmínkami, za kterých výše uvedené společnosti uzavíraly rámcové smlouvy pro rok 2010. Server Sreality.cz změnil od začátku roku 2010 návrh podmínek již třikrát, uvedly tři zmiňované realitní kanceláře ve svém společném tiskovém prohlášení, kterým obeslaly média.

Odpověď portálu Seznam.cz na sebe nenechala dlouho čekat. Ve své zprávě pro média mj. uvádí: Reakce těchto tří realitních kanceláří přichází ve chvíli, kdy se jim nepodařilo získat v rámci paušálních plateb od Seznam.cz žádnou „velkoobchodní“ slevu. Seznam.cz odmítá tvrzení tří výše jmenovaných realitních kanceláří o tom, že s nimi byly uzavírány rámcové smlouvy pro rok 2010. Nic takového jim Seznam.cz ani server Sreality.cz nenabízel a takové smlouvy neexistují. S vědomím, že se bude server Sreality.cz na jaře tohoto roku měnit, byly potvrzovány dokonce jen tříměsíční objednávky.

Našli jste v článku chybu?
25. 3. 2010 8:27
Odkaz na tiskové prohlášení Seznamu dáte (a dokonce ho máte i na svém serveru), zatímco prohlášení realitek ne? To je trošku podpásovka! Zajímalo by mě, kam se ty realitky přesunou. Abych se tam mohl přesunout taky. Teď by se ještě hodilo, aby ty realitky zasponzorovaly kampaň na ten alternativní server a Seznamu bude pěkně horko. A konečně už někdo naprogramujte český http://www.zillow.com/homes/ !!!
9. 5. 2010 15:37
Prokop131313 (neregistrovaný)
Mohu jistě poradit, abyste se obrátil na nějakou specializovanou firmu nebo RK. POZOR ale, pouze opravdu na dobré, jako je například (z vlastní zkušenosti) http://www.hitreality.cz/. Nesmíte sahat po nějakých neprověřených nebo druhořadých! Tato firma je pro Plzeň a okolí top 1.