Hlavní navigace

Start nové homepage Seznamu neproběhl hladce

Patrick Zandl

Seznam nasadil inovovanou hlavní stránku, změna ale neproběhla zcela hladce. Uživatelé si stěžují na podstatně pomalejší načítání titulní stránky, problémy s přihlašováním a dříve registrovaným uživatelům, kteří využívali zobrazování personalizovaných RSS zdrojů, tyto zdroje zmizely. Seznam Homepage 8/2011

Seznam nasadil inovovanou hlavní stránku, změna ale neproběhla zcela hladce. Uživatelé si stěžují na podstatně pomalejší načítání titulní stránky, problémy s přihlašováním a dříve registrovaným uživatelům, kteří využívali zobrazování personalizovaných RSS zdrojů, tyto zdroje zmizely.

Seznam Homepage 8/2011

Seznam Homepage 8/2011

Z titulní stránky také zmizely odkazy na videa Stream.cz, což by mohlo nasvědčovat tomu, že Seznam s videoportálem dále nepočítá, ve skutečnosti zde ale bude spíše technický problém, protože ještě na maketách pro novináře Stream presentovaný je.

UX17_pulpitel2

Hlavním tahákem titulní stránky Seznamu měla být podstatně propracovanější personalizace, dokonce funkční i bez přihlášení, jinak jde spíše a tradičně o drobné přeskupení boxů na titulce podle toho, jak Seznam potřebuje jednotlivé služby vytěžit a také mírný grafický facelift. Zdá se ale, že personalizace si nakonec vzala více výkonu serverů, než by bylo žádoucí a hlavní výhoda Seznamu, okamžité načtení titulní stránky, momentálně drhne.

Update: Seznam problémy připouští i na svém blogu a informuje o tom, že se potíže snad již ustálily a na dalších (nemožnost uploadu vlastního obrázku) se opravuje.

Oficiální verze toho, jak má titulní stránka Seznamu od srpna 2011 vypadat.

Oficiální verze toho, jak má titulní stránka Seznamu od srpna 2011 vypadat.

Našli jste v článku chybu?
4. 8. 2011 11:42

Naprostý souhlas... :-) Měl jsem úplně stejný myšlenkový pochod :-) Mně teda ještě dala chvíli zabrat myšlenka kdo a proč vlastně jde na Seznam, ale pak mě napadlo, že někdo to může mít nastaveno jako domovskou stránku (viděl jsem to u pár seniorů). A pak jsou asi i tací, co jdou na Seznam a tam něco hledají, namísto toho, aby to zadali rovnou do vyhledávacího pole prohlížeče

4. 8. 2011 14:16

By mě docela zajímalo, jakej by byl propad v návštěvnosti, kdyby někdo zorganizoval např. na FB akci, den bez Seznamu, samozřejmě s předstihem.