Startupy, hlaste se. Termíny přihlášek do akcelerátorů začínají hořet

Krakovský hub:raum, estonský Buildit HW i pražský StartupYard přijímají přihlášky do dalších kol svých akceleračních programů.

Nejvíc hoří termín do polského akcelerátoru hub:raum, který si tam otevřel Deutsche Telekom. Přihlášky do krátkého, osmidenního WARP programu lze podávat do konce týdne. Letos už krakovským rychlokurzem prošli ostravští MonkeyData.

Německý operátor rozjel své startupové aktivity naplno a kromě akcelerátoru otevírá i speciální fond pro převážně německé projekty. Na investice má připraveno půl miliardy eur

Termíny v polovině prosince ohlásil jak pobaltský hardwarový Builtit, tak pražský StartupYard. Estonci nabízí kromě dvaceti tisíc eur a mentoringu samozřejmě i prostor v openspace a přístup k technologiím jako třeba 3D tiskárnám nebo skenerům. „K dispozici jsou i CNC stroje od našich partnerů,“ tvrdí spoluzakladatel akcelerátoru BuildIT Aleksander Tõnnisson

Akcelerátor umístěný v Tartu Science Parku je podporovaný kromě soukromých investorů ještě vládním projektem Enterprise Estonia a letos se chce otevřít i zahraničním startupům. Nové kolo začne v březnu příštího roku. 

Novinky hlásí i ze StartupYardu. Ten sice pravděpodobně přijde o větší část podpory Seznamu, který si chce se startupy pracovat spíš sám. Zároveň se ale zapojil do evropské iniciativy CEED Tech, ve které Unie rozdělí mezi středo- a východoevropské akcelerátory pět milionů eur. 

KL_NOMINACE

Díky tomu může už v pátém kole, zaměřeném tentokrát na české parádní disciplíny jako jsou data, mobily a analytiku, investovat nově až 30 tisíc eur pro každý přijatý startup a až 250 tisíc eur pro ten nejzajímavější. Přihlášky na Smíchově přijímají do 15. prosince a tříměsíční program začne v březnu. 

Změnami prošel i startupový program v brněnském JIC, kde ale detaily představí až koncem listopadu. Wayra bude nové startupy shánět až v lednu. 

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 11. 2014 2:17

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »