Hlavní navigace

StartupYard prozradil týmy pro letošní kolo. Většina je z Česka

Jan Beránek

Po experimentech a loňských dobrodružných eskapádách s novým investorem a stěhováním do Node5 nastoupilo do nového kola StartupYardu sedm startupů. Šest z nich je českých.

První kolo v prostorách smíchovského Node5 má být podle šéfa akcelerátoru Cedrica Malouxe zatím nejsilnější sestavou. Z dvou set přihlášených startupů z celé Evropy vybírala „porota“ už i s novými investory Tomášem ČupremJosefem Matějkou

Pátý ročník nejstaršího tuzemského soukromého akcelerátoru je po odchodu Seznamu jištěn především penězi z konsorcia CEED TechStartupYard přibral i nové mentory třeba z Capgemini Consulting, Y Softu, Googlu nebo Skypu. 

Potenciál skrytý ve startupech nového ročníku vidí Maloux především v jiném klíči výběru. „Většina firem již uvedla své služby na trh a mají své zákazníky. To znamená, že se s nimi můžeme soustředit na konkrétnější problémy, jako například vstup na trh, marketing, distribuce a cenová strategie,“ vysvětluje. 

Jediným zahraničním zástupcem je rumunské Shoptsie. To se zaměřuje na jednoduchou tvorbu e-shopů pro řemeslníky a jejich následné propojení s Facebookem. K sedmi stovkám uživatelů přibývají každý den tři další. 

Tuzemskou scénu zastupují BudgetBakers.com s aplikací Wallet, tedy klasickým přehledem osobních a rodinných financí. Zatím si ji stáhlo kolem 700 tisíc majitelů telefonů s Androidem. 

Mobilní služby jsou letos ve StartupYardu zastoupeny výrazněji než loni. Dalším projektem je totiž Teskalabs, kteří poskytují platformu pro zabezpečení mobilních zařízení pomocí softwarového či hardwarového řešení nebo SaaS služby. Mezi klienty TeskaLabs už patří například British Gas, NetworkRail a DHL Supply Chain.

Do byznysu míří i monitorovací služba Testomato. Ta automaticky sleduje weby v reálném čase a hlásí jakékoliv nenadálé problémy. Sledování v DNA má i TrendLucid.com. Startup chce pomáhat e-shopům k přehledu o zákaznících. Zpracovává data o klientech a celém trhu, včetně hodnocení výrobků a cen, a poskytuje obchodníkům doporučení na prodej nového zboží v příslušném sortimentu. K tomu umí predikce vývoje trhu a prodeje oblíbeného zboží.

Do akcelerátoru se dostal už i ostřílený startup Click And Study, který pomáhá s výukou jazyků online a v mobilu pomocí speciálně vytvořených výukových videí. 

A po úspěchu Socifi se na bezdrátových wi-fi sítích snaží vydělat i startup Myia.com. Ten momentálně testuje svou službu, která propojuje uživatele připojené k jedné wi-fi síti a umožňuje jim jednodušší komunikaci. 

StartupYard je tak po zavření Wayry hlavním majákem pražské startupové scény. Brněnský Starcube začne až na podzim a po loňské výměně vedení by měl přinést větší zaměření na hardwarové startupy.

Našli jste v článku chybu?

3. 4. 2015 10:27

esparky (neregistrovaný)

Win32 je mrtvé...možná na něm ještě nějakou dobu poběží portované aplikace, ale nikdo soudný už nedělá aplikace primárně pro win32 (nepočítám výrobce antivirů)

3. 4. 2015 10:01

Honza (neregistrovaný)

Webšopy, sociální sítě, mobilní aplikace, weby, nejlépe v nějaké kombinaci tohle všechno naráz. Přijde mi (teda aspoň podle článků na lupě), že lovci nových startupů hledájí zbytečně zúženým pohledem jen na to co je dneska kůl a in. Přitom asi ideální investice by byla do nějaké firmičky, co třeba vyvinula nědo úžasného (ale zatím neznámého) klidně pro něco tak hrozně nekůl, jako desktopové Win32 a investor by to pomohl dnes portovat na nějakou platformu, co bude kůl a in zítra.

Podnikatel.cz: Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte