Hlavní navigace

Starý článek v Google News poslal akcie United Airlines dolů

Jiří Macich ml.

Sílu internetových médií a služby Google News ukazuje aktuální a i dost kuriózní případ, kdy se mezi aktuálními zprávami objevil šest let starý článek o krachu letecké společnosti United Airlines. Ta se ani v současnosti nenachází v dobrém stavu a tak nebylo těžké zprávě uvěřit, což způsobilo až zběsilý prodej akcií a pád jejich ceny z pátečních dvanácti dolarů a třiceti centů až na pouhé tři dolary. Nakonec se ukázalo, že jde o omyl a cena akcií opět začala růst, ale celý případ bude mít…

Sílu internetových médií a služby Google News ukazuje aktuální a i dost kuriózní případ, kdy se mezi aktuálními zprávami objevil šest let starý článek o krachu letecké společnosti United Airlines. Ta se ani v současnosti nenachází v dobrém stavu a tak nebylo těžké zprávě uvěřit, což způsobilo až zběsilý prodej akcií a pád jejich ceny z pátečních dvanácti dolarů a třiceti centů až na pouhé tři dolary. Nakonec se ukázalo, že jde o omyl a cena akcií opět začala růst, ale celý případ bude mít zřejmě soudní dohru.

Otázkou totiž je jak a proč se starý článek v Google News objevil. Článek původně vyšel v prosinci 2002 v listu Chicago Tribune. Nyní jej ale měl znovu publikovat deník South Florida Sun-Sentinel. Ten se však brání, že z jeho strany nikdo v redakčním systému článek neučinil aktuálním. Vinu však odmítá i Google provozující službu Google News. Článek prý ke Google News doputoval jako aktuální a i tak byl zobrazen. (Aktuálně.cz)

Našli jste v článku chybu?
10. 9. 2008 12:08
Anonym (neregistrovaný)
Smrtonosná kombinace lenosti mnoha lidí. Jeden člověk nenaprogramoval zobrazení data aktualizace článku, druhý pracoval stylem copy&paste a vyrobil z toho aktualitu a ten zbytek ovcí článek ani nečetli. Teď jsem zvědav, z koho UA vytáhne odškodné, z Google že zaindexoval roky starý článek; z Bloombergu, že jeho editor článek nečetl; z autora novinového enginu, že se nezobrazuje datum aktualizace nebo z toho stáda ovcí, co v panice prodali akcie? Každopádně je to velmi neobvyklá bezpečnostn…
10. 9. 2008 12:04
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jestli si myslite, ze akcie padly kvuli tomuto clanku v Google News, tak jste docela naivni. Akcie padly hlavne kvuli tomu, ze dany clanek se objevil ve zpravach ekonomicke zpravodajske agentury Bloomberg.