Hlavní navigace

Sto tisíc telefonů od UPC a brzy i klientů O2TV

Jiří Macich ml.

Kabelový operátor UPC oznámil, že na začátku tohoto měsíce překročil počet domácností využívajících jeho VoIP služby magickou hranici sto tisíc. Tohoto úspěchu jsme dosáhli v době, kdy se mluví o masivním a průběžném poklesu počtu pevných linek ve prospěch mobilních telefonů. Vděčíme za něj čtyřem faktorům: a sice, že volání v síti UPC je pro všechny a po celý den bez výjimky zdarma a hovory v tuzemsku a do zahraničí jsou pro zákazníka UPC výhodnější než hovory u řady mobilních operátorů a…

Kabelový operátor UPC oznámil, že na začátku tohoto měsíce překročil počet domácností využívajících jeho VoIP služby magickou hranici sto tisíc. Tohoto úspěchu jsme dosáhli v době, kdy se mluví o masivním a průběžném poklesu počtu pevných linek ve prospěch mobilních telefonů. Vděčíme za něj čtyřem faktorům: a sice, že volání v síti UPC je pro všechny a po celý den bez výjimky zdarma a hovory v tuzemsku a do zahraničí jsou pro zákazníka UPC výhodnější než hovory u řady mobilních operátorů a provozovatelů pevných linek, tvrdí Václav Bartoň, generální ředitel UPC. Telefonní služba v podání UPC supluje pevnou telefonní linku klasického střihu. Zákazníci nepotřebují počítač, telefonují s aparátem podobným klasickým přístrojům. (Tisková zpráva)

Konkurenční Telefónika O2 naopak necelé dva roky od spuštění své IPTV služby O2TV vyhlíží stotisícího zákazníka, kterého chce obdarovat LCD televizorem značky LG. Sto dalších klientů nad stotisícovou hranicí získá filmový balíček HBO na půl roku za 1 korunu. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
5. 7. 2008 3:37
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jen na okraj - UPC nepoužívá "standardní" technologii VoIP ale technologii "Voice over Cable" známou též jako "VoCable" či "VoC", respektive "Packet Cable". Jde tedy o jinou, nikoli přímo SIP/Voice over Internet kompatibilní, technologii. Zjednodušeně řečeno, hlas a signalizace se zde nepřenáší přes Internet, ale prostřednictvím jiné (separátní) "logické" či "technologické" paketové sítě, realizované vedle internetové sítě …
24. 6. 2008 16:06
Protoze UPC nabizelo nejdrive 3 mesice za korunu, ted to prodlouzili na rok - pausal za korunu a napr. kdyz jsem objednaval digitalni kanaly, tak to me zene vnutili, ze to je v tom balicku dohromady a za nas to nic nestoji (teda zatim 3 Kc) a zena to nedokazala odmitnout. Takze jakmile nekomu ty 200 Kc zacnou realne uctovat, tak se obavam, ze ty pocty pujdou razatne dolu.