Hlavní navigace

Stodolarový notebook pořád zdražuje

Jiří Macich ml.

Cena tzv. stodolarového notebooku, jemuž se na Lupě dlouhodobě věnujeme, stále roste. Zařízení především pro děti z chudých zemí by podle dostupných informací mělo stát 175 dolarů. Zajímavé je také to, že i přes původní vizi o zařízení postaveném čistě na open source, nyní dochází k úpravy systému Windows tak, aby byl provozuschopný právě na stodolarovém notebooku nadace OLPC. Mělo by se jednat o takzvaný třídolarový balíček, který Microsoft nedávno představil. (Root.cz)

Cena tzv. stodolarového notebooku, jemuž se na Lupě dlouhodobě věnujeme, stále roste. Zařízení především pro děti z chudých zemí by podle dostupných informací mělo stát 175 dolarů.

Zajímavé je také to, že i přes původní vizi o zařízení postaveném čistě na open source, nyní dochází k úpravy systému Windows tak, aby byl provozuschopný právě na stodolarovém notebooku nadace OLPC. Mělo by se jednat o takzvaný třídolarový balíček, který Microsoft nedávno představil. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?
2. 5. 2007 12:43
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jenom by mě zajímalo proč NB za 100 USD pořád zdražuje? Tedy proč už stojí o 75% vic než deklarovali?
2. 5. 2007 10:01
Chulda (neregistrovaný)
Teda, srovnavat nasi situaci v dobe, kdy pocitace se zacaly rozjizdet s jejich, kdy se uz pomalu i po uklizecce se chce "znalost prace s PC", je uzasny vykon inteligence.