Hlavní navigace

Streamingová TV4you.cz má na příkaz soudu zablokovanou doménu

David Slížek

V poslední den loňského roku zmizela z internetu služba TV4You.cz, která nabízela internetový streamimg vysílání některých televizních stanic.

Na adrese TV4you.cz se od 31. prosince 2014 zobrazuje jen prázdná stránka a nefungují ani mobilní aplikace. Jako první o tom informoval server Digizone.cz.

Důvodem je zablokovaná doména, potvrdil pro Digizone.cz zástupce spolku In4You, který TV4you.cz provozuje, Martin Hruška: „Subjektem, který naší službu znepřístupnil, je společnost CZ.nic, správce domény. Zatím nemáme oficiální vyjádření z jejich strany, takže nevíme, kdo za touto aktivitou stojí. Bylo to uděláno bez předchozí konzultace.“

Podle mluvčího CZ.NIC Viléma Sládka správce českého doménového registru konal na základě soudního příkazu: „Sdružení CZ.NIC jednalo na základě předběžného opatření nařízeného Městským soudem v Praze. O tomto předběžném opatření by spolek In4You, jako účastník soudního řízení, měl vědět – mělo být jemu či jeho právnímu zástupci doručeno. Sdružení jej obdrželo jako subjekt, kterému byla tímto rozhodnutím přímo uložena povinnost, a proto přistoupilo k vyřazení domény z DNS,“ potvrdil Lupě.

Podle Digizone.cz soud jednal na základě žádosti TV Nova, která si stěžovala na neoprávěné nakládání s jejím vysíláním.

Jde tak o pokračování soudních sporů o legálnost služby, kterou zástupci velkých českých televizí zpochybňují. Městský soud v Praze už v listopadu vydal na základě žádosti TV Prima předběžné opatření, kterým TV4you.cz zakázal šíření jejího vysílání po internetu.

Služba, za kterou stojí někdejší šéf České televize Jiří Balvín, se ale odmítla podřídit s tím, že televizní obsah nestreamuje, ale jen poskytuje uživatelům technologickou platformu.

Tip Content Kortanová

Televize nicméně dále tlačí – před několika týdny tak byla z obchodu Google Play stažena aplikace TV4you.cz. Uživatelům, kteří ji už měli nainstalovánu, ale i nadále fungovala – tedy až do 31. prosince.

Kvůli odporu televizí nedávno skončila i služba Grabuj.cz, která nabízela možnost nahrát si televizní pořady přes internet.

Našli jste v článku chybu?
1. 1. 2015 15:17
VM (neregistrovaný)

Funguje, jen musíš posílat HTTP dotazy na doménu, nikoliv na IP adresu. Minimálně web se načte.

Ty televize vůbec nechápu, při kvalitě jejich vysílání by měly podobným službám spíše platit, aby se na ně dívalo více lidí.

4. 1. 2015 18:38

Hlavne by malo zacat platit, ze casti zmluv, ktore nie je mozne technicky zabezpecit budu proste neplatne rovnako, ako su neplatne casti zmluv, ktore su v rozpore so zakonom. Tym by konecne zanikli tieto regionalne nezmysly a exkluzivne licencie na digitalny obsah.

Proste treba uviest zmluvy do suladu s realitou a nie sa snazit ohnut realitu na zaklade nejakych nezmyselnych zmluv.