Hlavní navigace

Studovat online půjde díky projektu Coursera na dalších sedmnácti univerzitách

Martin Vyleťal

K projektu online vzdělávání Coursera, který byl spuštěn letos v dubnu, se dnes přidalo přidalo dalších sedmnáct univerzit. Nově tak budou v nabídce kurzy následujích univerzit: Berklee College of Music Brown University Columbia University Emory University Hebrew University of Jerusalem Hong Kong University of Science and Technology Mount Sinai School of Medicine The Ohio State University University of British Columbia University of California, Irvine University of Florida University of London…

K projektu online vzdělávání Coursera, který byl spuštěn letos v dubnu, se dnes přidalo přidalo dalších sedmnáct univerzit. Nově tak budou v nabídce kurzy následujích univerzit:

Registrovaní uživatelé mohou v současné době vybírat z online kurzů celkem třiatřiceti univerzit, mezi kterými nechybí například Princeton University či California Institute of Technology. Kurzy jsou zatím bezplatné a některé univerzity vystavují certifikát o jejich absolvování. Více o Coursera a dalších podobných projektech se dozvíte v následujícím článku.

Tip Content Machovec

V současné době eviduje Coursera 1,35 milionů uživatelů ze 196 zemí. Třetina z nich je ze Spojených států, velkou skupinu tvoří také uživatelé z Indie a Brazílie. 

Zdroj: The New York Times

Našli jste v článku chybu?
28. 1. 2017 14:50
Michal (neregistrovaný)

Projekt Coursera je virtuálna škola, kde vyučujú odborníci zo svetových univerzít ako Stanford, Princeton, Columbia či Yale. Systém učenia sa podobá na klasický štýl učenia na univerzitách. Vybrať sa dá z vyše tisíc kurzov na rôzne témy. To všetko zadarmo.

Asi najväčší prínos projektov ako Coursera je minimalizácia nákladov na vzdelanie. Máš k dispozícií kvalitné zdelanie za lacný peniaz.

Hlbšie sa tomu venujem tu: http://bezbolestneucenie.sk/coursera/

19. 9. 2012 12:45
Honza (neregistrovaný)

Coursera je fajn, aspoň teda pro mě (10 let po absolvování MFF UK, 3 děti, anglicky se domluvím, ale je hodně co zlepšovat). Je lepší tu chvíli volného času na počítači večer, když už děti spí a já ještě ne, věnovat nějakému kursu a připomenout si např. trochu statistiku, zavzpomínat si na školu, zlepšit si angličtinu a nepromarnit to na www na zpravodajském odpadu nebo u nějaké hry. Pokud počet kursů bude růst, tak by to bylo prima. Klidně bych si nostalgicky poslechl třeba i v češtině Simona a…