Hlavní navigace

Očekávaný systém Windows Mobile 6.5 přijde 6. října

Jiří Macich ml.

Společnost Microsoft oznámila, že dlouho očekávaný mobilní operační systém Windows Mobile 6.5 bude na český trh oficiálně uveden 6. října 2009. Komunikátory a chytré mobily s tímto novým operačním systémem tu budou prodávat Samsung, HTC, Garmin-Asus a Mio. Systém Windows Mobile 6.5 bude využívat třeba HTC Touch 2. Komunikátor Nűvifone M20 od Garmin-Asus také do konce roku přejde z Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5. Bezplatný upgrade na Windows Mobile 6.5 poskytne Samsung majitelům…

Společnost Microsoft oznámila, že dlouho očekávaný mobilní operační systém Windows Mobile 6.5 bude na český trh oficiálně uveden 6. října 2009. Komunikátory a chytré mobily s tímto novým operačním systémem tu budou prodávat Samsung, HTC, Garmin-Asus a Mio. Systém Windows Mobile 6.5 bude využívat třeba HTC Touch 2. Komunikátor Nűvifone M20 od Garmin-Asus také do konce roku přejde z Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5. Bezplatný upgrade na Windows Mobile 6.5 poskytne Samsung majitelům zařízení Omnia II, Omnia Lite a Omnia Pro. HTC poskytne bezplatný upgrade pro HTC Touch Pro 2 a HTC Touch Diamond.

Na Windows Mobile 6.5 se vážou i nové online služby Marketplace a My Phone. První zmíněná je odpovědí Microsoftu na úspěšný AppStore od Applu a jeho klony ze stájí dalších výrobců mobilních telefonů. Kromě Windows Mobile 6.5 budou podporovány také starší verze systému Windows Mobile 6.0 a Windows Mobile 6.1. Služba My Phone, o které jsme vás informovali již před časem, funguje jako online úložný prostor pro skladování, přesouvání nebo zálohu dat. Od října také budou zařízení se systémem Windows Mobile marketingově nazývána Windows Phones. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
2. 9. 2009 17:18
carnero (neregistrovaný)
Neoficiálně to jde již několik měsíců a hlavně to jde na vyšší verzi, než která bude uvedena počátkem října. Nicméně v tiskové zprávě se hovoří o oficiálním upgradu a toho se také týká moje připomínka v komentáři. Myslím, že psát o XDAdev nebo o tom, že již používám Windows Mobile 6.5.1 je zde zbytečné, toho se zpráva Microsoftu netýká.
2. 9. 2009 11:35
MoB (neregistrovaný)
Oficiálně jistě ne, HTC stávající zákazníci moc nezajímají, ale jistě to půjde neoficiálně - ať žije xda-developers :)