Hlavní navigace

T-Mobile oznámil spuštění 3G sítě v Plzni a Brně

Jiří Macich ml.

T-Mobile dnes oficiálně oznámil spuštění své 3G sítě v Plzni a Brně. Byla to očekávaná zpráva, protože před týdnem se T-Mobile nechal slyšet, že právě v těchto dvou krajských městech síť třetí generace spustí do konce června 2010. Na faktickou dostupnost 3G sítě v Plzni mělo dojít již minulý týden, což potvrzují i zprávy od některých našich čtenářů žijících v západočeské metropoli. T-Mobile uvádí, že pokrývá přibližně dvě třetiny její populace. Od dnešního poledne by pak 3G síť měla být…

T-Mobile dnes oficiálně oznámil spuštění své 3G sítě v Plzni a Brně. Byla to očekávaná zpráva, protože před týdnem se T-Mobile nechal slyšet, že právě v těchto dvou krajských městech síť třetí generace spustí do konce června 2010. Na faktickou dostupnost 3G sítě v Plzni mělo dojít již minulý týden, což potvrzují i zprávy od některých našich čtenářů žijících v západočeské metropoli. T-Mobile uvádí, že pokrývá přibližně dvě třetiny její populace. Od dnešního poledne by pak 3G síť měla být dostupná také v Brně, konkrétně zejména v centru města.

UX17_snitker

T-Mobile ve své síti třetí generace využívá pro rychlé datové přenosy technologii HSPA, jejíž teoretickým rychlostním stropem má být 14,4 Mbit/s, ale praktická rychlost bude samozřejmě mnohem nižší. Vaše případné zkušenosti uvítáme v diskusi pod zprávičkou. Jaké má T-Mobile další plány? Během léta budeme pokračovat jak v pokrývání dalších míst, tak rozšiřování dostupnosti ve stávajících lokalitách, říká Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku. Do konce září by 3G síť T-Mobilu měla být dostupná také v Českých Budějovicích, Olomouci, Pardubicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Liberci, Ostravě a Karlových Varech. Cílem je spustit síť třetí generace v třiceti městech do konce kalendářního roku. (Tisková zpráva)

Naše články k tématu: Je ČR 3G velmocí? nebo Mobilní data do konce roku zřejmě zdraží

Našli jste v článku chybu?
24. 6. 2010 15:59
Martin (neregistrovaný)
je to spíš k pláči, než k oslavování.. v UMTS jsme v Evropě beznadějně poslední. to je ten stav, do kterého nás dovedl oligopol nových operátorů za vydatné podpory zkorumpovaného ČTÚ v čele s panem Dvořákem.
25. 6. 2010 8:04
doctorX (neregistrovaný)
ja bych to rovnou nazval NEKONECNO G, at nezeru . T-Debil je ...