Hlavní navigace

TappyTaps mají novou 3G Chůvičku a obrat čtyři miliony korun

Redakce 28. 2. 2012

V Apple App Store se objevila nová verze aplikace, která už dva roky sklízí úspěchy ve světě a patří mezi českými výtvory ke komerčně nejúspěšnějším. Její tvůrci, východočeští TappyTaps, se při té příležitosti podělili se čtenáři Lupy o hospodářský výsledek firmy za loňský rok.

V Hořicích v Podkrkonoší se nevyrábějí jen známé plněné trubičky, ale také aplikace pro iOS i Android. Firmu TappyTaps tam založili bratři Jindřich a Jan Šaršoňové v říjnu 2010 a loni, tedy hned v prvním celém roce své existence, dosáhla úctyhodného výsledku. Starší ze sourozenců Jindřich Šaršoň píše:

Obrat za rok 2011 z prodeje aplikací byl cca 4 miliony Kč (resp. tržby, co jsme dostali od Apple / Google po odečtení 30% provize).

Popírá tím – podobně jako například Martin Adámek nebo Tomáš Hubálek, kteří vyvíjejí rovněž samostatně mezinárodně úspěšné aplikace pro Android – časté tvrzení, že v konkurenci stovek tisíc programátorů z celého světa je nemožné se v App Store či v Android Marketu prosadit, a že jediný způsob, jak se u nás lze tvorbou mobilních aplikací uživit, je vyvíjet je na zakázku pro zdejší velké firmy. (Touto cestou jde například větší a známější Inmite, který měl loni podle předběžný odhadů dosáhnout tržeb třikrát vyšších než TappyTaps – ovšem také s podstatně vyšším počtem zaměstnanců.)

V App Store tedy i podnikatelé z Česka uspět mohou, ačkoli je to pokaždé malý zázrak. Jak Jindřich Šaršoň řekl při svém vystoupení na loňské konferenci Mobile Internet Forum, nabízet v App Store či v Android Marketu placenou aplikaci zaměřenou jen na český trh, nemá velký smysl. Z více než sto tisíc prodaných Chůviček (jedna stojí 2,39 eura) si jich jen jedno procento stáhli čeští zákazníci.

Novou verzi aplikace už proto najdete v App Store jen pod anglickým názvem Baby Monitor 3G. Cena je o 1,6 eura vyšší než u původní verze a hlavní vylepšení spočívá v tom, že rodiče mohou pomocí dvou zařízení s operačním systémem iOS sledovat spící dítě i tam, kam WiFi nesahá. Stačí jim 3G datový signál od mobilního operátora (a dostatečně velký datový tarif).

Baby Monitor 3G

Baby Monitor 3G

“Podpora 3G sítě je opravdu významnou výhodou oproti konkurenčním řešením. Minulý týden jsme byli na horské chatě a jak to v podobných zařízeních bývá, pokrytí WiFi je většinou jen v restauraci, na pokoji, kde spaly naše děti, bylo nedostupné. Díky Baby Monitor 3G jsme si s manželkou mohli v klidu vychutnat večeři, aniž bychom se museli bát, zda je na pokoji vše v pořádku,“ píše v tiskové zprávě, kterou minulý týden rozeslal do médií, Jindřich Šaršon.

Důležitou vlastností je podle něj také obousměrná komunikace (rodiče mohou přes chůvičku na své dítě na dálku promluvit) a možnost videopřenosu. Pro základní zvukovou funkci stačí i pomalejší připojení EDGE.

“Hovořit o konkrétních číslech (počtu stažení – pozn. red.) je ještě předčasné, teprve nyní začínáme propagaci. Rádi se pochlubíme za cca 2 měsíce. Nicméně i bez propagace se aplikace dostala např. na 20. místo v kategorii Lifestyle v Německu,” odpověděl Jindřich Šaršoň na otázku Lupy, jak se nové aplikaci v App Store zatím daří. Nejedná se podle něj o novou verzi osvědčené chůvičky (Baby & Alarm Monitoru), ale o zcela novou aplikaci zaměřenou na jiný okruh uživatelů.

KL_HLASOVANI

Vedle nejznámější Chůvičky prodávají TappyTaps v App Store ještě pět dalších aplikaci, další tři nabízejí v Marketu uživatelům Androidu.

TappyTaps mají také blog na Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...