Hlavní navigace

TechCrunch50 - půlden první

 Autor: 21971
Michal Bláha 15. 9. 2009

TechCrunch50 je jedna ze dvou nejdůležitějších internetových startup konferencí tento podzim v USA, a vlastně i na světě. Navštívit ji je téměř povinností každého zájemce o úspěch na anglofonním Internetu, a tak se pojďme podívat na dojmy z prvního půldne – na drobnější zde prezentované projekty.

Konference TechCrunch50 pořádaná renomovaným startupovým blogem TechCrunch se koná potřetí, letos v termínu 14.-15.9.2009, a postupně si vypracovala svůj styl a rytmus. Cílem konference je ukázat nové projekty a propojit je s venture kapitalisty.

Konference je rozdělena na hlavní program (přenáší se i živě po netu), kde se prezentuje 50 vybraných startupů. Těchto 50 šťastlivců se vybírá v několika kolech během letních prázdnin. Účastnit se však mohou pouze projekty, které nebyly ještě spuštěny do veřejného provozu a spuštění musí být načasováno na den konference.

Techcrunch50 hlavní panel

Na hlavním programu je nacpáno.

Ostatní projekty se mohou účastnit tzv. DemoPitu, což je 140 barových stolků, na kterých se mohou projekty prezentovat. DemoPit je placený, místo + 2 lístky na konferenci stály letos $3000. DemoPitu se účastní také můj projekt OnTheRoad.To, bohužel jako jediný z České republiky.

Demopit – přehlídka začínajících

Komentovat hlavní program běžící v sále je skoro zbytečné, udělat si názor můžete sami z videozáznamů. Nyní se soustředíme hlavně na „barové stolečky“ – tedy na to, co se do záznamů nedostane. Přesto si neodpustím povzdech: čekal jsem zajímavější projekty a je s podivem, že projekt Jirky FabianaJetMinds (který se dostal až do posledního výběrového kola hlavní soutěže) nebyl vybrán. Ostudu by neudělal.

Demopit je hala plná barových stolečků, u nichž stojí zatím čerství majitelé projektů a ukazují je kolemchodícím s nadějí, že zaujmou investora, novináře nebo alespoň blogera. Když nejhůře, tak budoucího uživatele.

Techcrunch50 demopit

Demopit hala – foceno postarším mobilem, omluvte sníženou kvalitu fotek.

Celkem je tu asi 120 firem, poměrně různorodě zaměřených. Oproti českým akcím tohoto typu jsou Američané mnohem více aktivní, empatičtí a „sociální“, odvázaní. Do shlédnutí prezentace či alespoň pár screenshotů jste vtaženi už v momentě, kdy alespoň na chvíli spočinete pohledem na desce stolu. Většina projektu je z USA.

Techcrunch50 demopit výstavba

Demopit hala

Tag cloud hesel popisující projekty by vypadal asi takto: Realtime search, social, community, twitter, facebook, cloud. Prostě tradiční důraz na aktuální buzzwords. Nemít je v prezentaci je chyba – a nevědět, jak váš web propojit s Facebookem, je dneska chyba tuplovaná. Ukazuje se tu minimální pět čistých Facebook aplikací a nejméně 6 mashupů nad Twitterem. Mějte na paměti, že linkované weby nemusí ještě fungovat, často se tu prezentují rané verze, které na Internetu pro veřejnost neběží.

Článek píši v poledne místního času (v Česku je o devět hodin méně a šéfredaktor je s uzávěrkou neoblomný), takže jen krátce k některým zajímavým projektům z DemoPitu.

YourVersion.com je jeden z několika projektů, které pracují s realtime search daty (o tomto trendu jsme referovali na Lupě zde). Projekt se soustředí na sledování pouze zpráv a akcí z oblastní a oborů, které si člověk řekne. Příjemná je možnost zvolení libovolných klíčových slov pro filtrování, nepříjemné je omezení pro US/EN trh.

TC50: Yourversion,

Thread.com je zajímavě postavená seznamka běžící ve Facebooku. Pro seznámení využívá přístupu k profilům přátel na druhé úrovni (přátelé mých přátel), což už je obvykle docela slušná síť, že které se dá vybírat. Výhodou je, že 99 % zasažených lidí vůbec nemusí tuto Facebook aplikaci instalovat.

NetworkedBlogs je další Facebook aplikace kombinující Google Reader a Digg v prostředí Facebooku. Sleduje, které blogy čtou moji přátelé a snadno je mohu číst také (a nemusím řešit URL RSS apod). Autorům blogů dává podrobné statistiky o čtenářích blogu. Webovou stránku mají zde.

TC50: NetworkedBlog

Na snímku tvůrce aplikace NetworkedBlogs

Běžcům doporučuji prozkoumat RunThere.com, naplánovat si svou trasu a porovnat se s ostatními.

Fotografové možná ocení panoramatické snímky z 360desktop.com, jejichž vytvoření a zobrazování na webu je zdarma a jednoduché. Ale kluci z 360Cities.net z této konkurence rozhodně mít radost nebudou.

Sportovcům a cestovatelům se rozhodně zalíbí Kijubi. Jde o zajímavě pojatý agregátor booking služeb z desítek oblastí. Pro mě byla nejzajímavější informace o připravovaném API, které v OnTheRoad určitě využijeme.

KL_HLASOVANI

TC50: Kijubi.com/

Vyloženě na podnikání se snaží zaměřit SpySee.com, nadnárodní verze japonské sociální sítě SpySee.jp. Ta je zaměřena na podnikatele a investory, web se snaží propojovat různé informační a sociální zdroje k tomu, aby o těchto lidech nabídl relevantní informace. Dozvědět se něco konkrétnějšího, pro přemíru japonštiny, nešlo.

TC50: SpySee

Stánek SpySee

Našli jste v článku chybu?
Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Podnikatel.cz: Zorientujte se. Odkdy se vás týká EET?

Zorientujte se. Odkdy se vás týká EET?

Podnikatel.cz: Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

DigiZone.cz: Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Podnikatel.cz: Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Podnikatel.cz: Znáte už 5 novinek k #EET

Znáte už 5 novinek k #EET

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Vitalia.cz: Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

DigiZone.cz: Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

120na80.cz: Hrbatá prsa aneb mýty o implantátech

Hrbatá prsa aneb mýty o implantátech

DigiZone.cz: Funbox 4K v DVB-T2 má ostrý provoz

Funbox 4K v DVB-T2 má ostrý provoz