Hlavní navigace

Telefonica O2 konečně povolí tethering v iPhone

Patrick Zandl

Telefónica O2 úspěšně ukončila jednání se společností Apple. Na začátku léta budou moci všichni zákazníci s mobilními telefony Apple iPhone využívat funkci Internet Tethering. Ta umožňuje sdílení internetového připojení přes mobilní telefon např. do notebooku. Spuštění tetheringu vyžaduje novou konfiguraci telefonů prostřednictvím iTunes. Nové konfigurace jsou do iTunes nahrávány v tzv. časových oknech. V těchto dnech už proběhlo zadání dat pro konfiguraci. V průběhu března bude společnost…

Telefónica O2 úspěšně ukončila jednání se společností Apple. Na začátku léta budou moci všichni zákazníci s mobilními telefony Apple iPhone využívat funkci Internet Tethering. Ta umožňuje sdílení internetového připojení přes mobilní telefon např. do notebooku.

Spuštění tetheringu vyžaduje novou konfiguraci telefonů prostřednictvím iTunes. Nové konfigurace jsou do iTunes nahrávány v tzv. časových oknech. V těchto dnech už proběhlo zadání dat pro konfiguraci. V průběhu března bude společnost Apple tethering testovat. Předpokládáme, že tethering bude uvolněný v nejbližším termínu, což je v průběhu května. Přesné datum zatím nebylo stanoveno.

Telefonica O2 byla posledním českým mobilním operátorem, který funkci tetheringu v telefonech iPhone nepovoloval.

Našli jste v článku chybu?
29. 3. 2011 12:41
fotohemala.cz (neregistrovaný)

Nevím co je na tom pravdy (snad alespoň troška), bohužel oficiální odpověď na stížnost k O2 obdržená dnes (29.3.2011):

"....reaguji na Váš email. Chtěla bych Vás informovat, že zatím nedošlo k dohodě mezi O2 a výrobcem a dostupnosti požadované služby pro zákazníky O2. Jakmile dojde ke spuštění, budou zákazníci z naší strany informováni. Děkujeme za pochopení. ...."

25. 2. 2011 7:38
lobotom (neregistrovaný)

Dekujeme marketingovemu rediteli za prispevek a ted bychom mohli byt trosku mene politicti

Skoro 10000 NENI 10000 to je hodnota blizici se teto limite leva. Operator tohle zkratka nedovoluje,sdileni pripojeni je proti vseobecnym podminkam,tedy diktovat si v tohle muze