Hlavní navigace

Telefónica O2 ruší FUP u svého ADSL! (doplněno)

Jiří Macich ml.

Telefónica O2 oznámila, že od dubna ruší praktikování Fair User Policy (FUP) u všech svých ADSL služeb. Doposud platilo, že zákazníkům po přenesení určitého objemu dat v jednom měsíci byla do jeho konce výrazně snížena přenosová rychlost. Průběžným sledováním požadavků trhu a především díky novým technologiím implementovaným v síti jsme schopni přizpůsobit se rostoucím potřebám zákazníků. Proto jsme se rozhodli zrušit objemové limity pro přenos dat, jejich existence nadále není nutná, říká…

Telefónica O2 oznámila, že od dubna ruší praktikování Fair User Policy (FUP) u všech svých ADSL služeb. Doposud platilo, že zákazníkům po přenesení určitého objemu dat v jednom měsíci byla do jeho konce výrazně snížena přenosová rychlost. Průběžným sledováním požadavků trhu a především díky novým technologiím implementovaným v síti jsme schopni přizpůsobit se rostoucím potřebám zákazníků. Proto jsme se rozhodli zrušit objemové limity pro přenos dat, jejich existence nadále není nutná, říká Matts Johansen, výkonný ředitel pro marketing společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Telefónica ale v tomto ohledu spíš dohání konkurenci. Například Volný ve své vlastní síti datové limity nepoužívá a UPC zrušilo datové limity loni v létě. Konec FUP u Telefóniky se týká všech stávajících i nových zákazníků a zasahuje i do balíčků služeb typu O2 Trio. (tisková zpráva)

Doplnění (18:15): K předešlé informaci ještě menší upřesnění. Zrušení FUP se týká zákazníků využívajících protokol PPPoE. U těch, kteří používají PPPoA zůstává systém FUP zachován, ovšem zákazníci mohou požádat o bezplatný převod na PPPoE.

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2008 0:55
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jen absolutni amater muze tvrdit ze nejaky vetsi operator rusi limity. Uzivatele dokazou vytezit veskerou volnou kapacitu, kterou by operator navysil. a) O2 nerusi FUP, FUP znamena Fair User Policy. b) O2 meni typ omezovani FUP, tedy z "datovych limitu" na "limity na typ spojeni" V soucastnosti tak padnul asi posledni slusny poskytovatel internetu a zaradil jse tak k nejvetsim lharum. Je to nastaveno tak, ze pro ruzne sluzby jako torrent, overnett, a spoustu dalsich vcetne …
1. 4. 2008 15:24
Jenicek (neregistrovaný)
Doplnění (18:15): K předešlé informaci ještě menší upřesnění. Zrušení FUP se týká zákazníků využívajících protokol PPPoE. U těch, kteří používají PPPoA zůstává systém FUP zachován, ovšem zákazníci mohou požádat o bezplatný převod na PPPoE. jak zjistim jestli mam pppoe nebo pppoa??