Hlavní navigace

Téměř čtvrt milionu Němců řeklo Street View jasné ne

Jiří Macich ml.

Google obdržel celkem 244 000 požadavků od německých občanů, aby právě jejich nemovitosti nebyly ve Street View zahrnuty. I když se to může jevit jako vysoké číslo, Google odhaduje, že jde pouze o tři procenta z objektů, které při snímkování ve dvou desítkách německých měst zachytí. Němci mohli prostřednictvím online formuláře Googlu vyslovit svůj nesouhlas se zachycením své nemovitosti a zveřejněním snímků v Google Maps v režimu Street View. Tuto možnost dopředně Google nabídl vůbec poprvé –…

Google obdržel celkem 244 000 požadavků od německých občanů, aby právě jejich nemovitosti nebyly ve Street View zahrnuty. I když se to může jevit jako vysoké číslo, Google odhaduje, že jde pouze o tři procenta z objektů, které při snímkování ve dvou desítkách německých měst zachytí. Němci mohli prostřednictvím online formuláře Googlu vyslovit svůj nesouhlas se zachycením své nemovitosti a zveřejněním snímků v Google Maps v režimu Street View. Tuto možnost dopředně Google nabídl vůbec poprvé – po nátlaku německých úřadů.

Opět se potvrzuje, že ne každému je služba Street View příjemná. To se ostatně ukázalo na mnoha kauzách i v dalších zemích jako je třeba Velká Británie, Japonsko či Švýcarsko. Jak známo, u nás má Street View červenou, protože Úřad pro ochranu osobních údajů zpochybnil mj. výšku snímkovacích kamer, které prý mohou vidět i za ploty a zachycovat pozemky, které z ulice běžně vidět nejsou. S tímtéž Google narazil i v Japonsku, takže nejde o českou raritu. (AP via Yahoo Finance)

Našli jste v článku chybu?
22. 12. 2010 11:11
rohlik (neregistrovaný)

Me to prijde jako dost lidi. Zvlast vem v uvahu lidi, kterym je nejaky google stree view uplne ukradeny, natoz aby vyplnovali nejaky formular.

9. 11. 2010 12:41
Ivo (neregistrovaný)

V nemecku ja asi 50 milionov ludi tak ze sa proti ozvalo menej ako pol percenta ludi. Aj z vyjadrenia googlu je jasne ze je to malo ludi, cakali viac.