Hlavní navigace

Tomáš Čupr už neřídí Damejidlo.cz, prodává i polovinu svého podílu

Martin Vyleťal 9. 6. 2014

Po necelých dvou letech převzal funkci výkonného ředitele Lukáš Uhl, který dosud zastával pozici provozního ředitele. Čupr současně prodává polovinu svého podílu ve firmě.

Služba na rozvoz jídla Damejidlo.cz má nového výkonného ředitele. Ten dosavadní, Tomáš Čupr, který projekt vedl od jeho spuštění v listopadu 2012, předal předminulý týden funkci dosavadnímu provoznímu řediteli Lukáši Uhlovi. Informaci jako první přinesl server CzechCrunch.cz.

Projekt Damejidlo.cz je v současné době jedničkou na tuzemském trhu a jeho pozici neohrozil ani loňský vstup globální služby Foodpanda. Ta před nedávnem oznámila utlumení aktivit nejen v Česku, ale i sousedním Slovensku.

Čupr aktuální předání výkonných pravomocí přirovnává k podobnému kroku, ke kterému se uchýlil v září 2012, když pozici výkonného ředitele ve slevovém serveru Slevomat.cz svěřil Peteru Irikovskému.

Podle svých slov se z Damejidlo.cz ale nestahuje úplně. Zatímco nový výkonný šéf bude mít na starosti finance a procesy uvnitř firmy, Čupr chce působit jako garant růstu a produktového rozvoje.

„Moje role nespočívá v řízení procesů a financí, ale řízení celé firmy. Tedy zejména marketingu, obchodu, produktu, atd. Odpovědnost za postupy a výsledky je u mne, stejně tak jsou u mne rozhodovací pravomoci. Tomášova role spočívá v poradenství a v pomoci s otvíráním dveří a s publicitou,“ upřesnil ve vyjádření pro Lupa.cz Lukáš Uhl.

Jeho hlavním úkolem, který dostal od vlastníků firmy, je zajistit silný růst počtu klientů. „Nyní jsme na 100 tisících objednávkách měsíčně a do budoucna cílíme na několikanásobek tohoto množství,“ uvedl Uhl s tím, že v současné době neplánuje žádné personální změny.

Podle Tomáše Matějčka ze společnosti Miton Investmet, která je jedním ze spolumajitelů Damejidlo.cz, zůstává Čupr i nadále blízko firmě a bude se podílet na jejím strategickém směřování.

„Tomáš se chce věnovat novým projektům a to je jediný důvod jeho odchodu,“ uvedl Matějček.

Čupr se k projektu Damejidlo.cz dostal na podzim roku 2012, kdy investiční firma Slevomat Ventures, ve které působí jako předseda představenstva, majetkově vstoupila do firmy Pizzatime. Ta provozovala stejnojmenný agregátor nabídek dovozu hotových jídel do domu. Po vstupu Slevomat Ventures došlo k přejmenování na Damejidlo.cz, byť provozovatelem je i nadále firma Pizzatime.

Kromě odchodu z pozice výkonného ředitele Čupr prodává i část svého podílu v Pizzatime. „Jedná se zhruba o polovinu mého podílu,“ potvrdil Čupr s tím, že hodnota transakce je ve výši „nižších desítek milionů korun.“ Prodávaný podíl odkoupí stávající akcionáři firmy Pizzatime. Jak konkrétně si ho rozdělí, není zřejmé.

Aktuálně pětinu firmy vlastní její zakladatel Adam Kurzok. Čupr vlastní 16% podíl prostřednictvím své investiční firmy bizthusiasm B.V. Zbylých 64 % patří společnosti Slevomat Ventures, kterou společně vlastní Miton Investment, bizthusiasm B.V. a Enern Tech. Vzhledem k tomu, že Slevomat Ventures je akciovkou s akciemi na majitele, není možné zjistit, jaké mají jednotliví akcionáři ve firmě podíly. 

K určitým majetkovým změnám v Pizzatime došlo už loni v listopadu. Tehdy se navýšilo základní jmění Slevomat Ventures z 2 milionů Kč na 15 426 184 Kč. Toto zvýšení mělo sloužit především k financování dalšího rozvoje projektu Damejidlo.cz. Zároveň došlo i k změně akcionářské struktury firmy.

„Změna akcionářské struktury souvisí s financováním pro projekt Damejidlo.cz, na kterém se podíleli pouze původní akcionáři společnosti. Došlo k drobným přesunům v efektivním vlastnictví projektu Damejidlo.cz. Principy a vlastnictví Slevomat Ventures jako investiční platformy se nikterak nemění a budeme ji dále společně využívat,“ uvedl tehdy spolumajitel Miton Investment Tomáš Matějček.

WT100

Majoritní akcionář firmě loni vypomohl dlouhodobou půjčkou. Slevomat Ventures poskytl společnosti Pizzatime v letech 2012 a 2013, dle smlouvy podepsané v roce 2012 s úvěrovým rámcem 2,5 milionů Kč, půjčku ve výši 2,445 milionů Kč. Z účetní uzávěrky ale vyplývá, že firma Pizzatime získala od Slevomat Ventures loni ještě další úvěr ve výši 24,3 milionů Kč. 

Jak se loni po finanční stránce dařilo projektu Damejidlo, není zřejmé, firma v obchodním rejstříku dosud nezveřejnila finanční závěrku.

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?