Hlavní navigace

Topfun se nadechuje a slibuje filmy od velkých studií

Jiří Macich ml.

Česká internetová videopůjčovna Topfun má smělé plány. V poslední době zahájila spolupráci s portálem Centrum.cz, Československou filmovou databází (ČSFD) a televizí Prima. Nyní chce tato původní česká video-on-demand služba především rozšířit nabídku filmů, která je zatím dosti limitovaná. Podle provozující společnosti Divida se však pracuje na začlenění filmů z produkce kolosů jako je Paramount, Sony pictures, Warner, Disney, Universal a Fox. V praxi se prý mohou uživatelé služby těšit na…

Česká internetová videopůjčovna Topfun má smělé plány. V poslední době zahájila spolupráci s portálem Centrum.cz, Československou filmovou databází (ČSFD) a televizí Prima. Nyní chce tato původní česká video-on-demand služba především rozšířit nabídku filmů, která je zatím dosti limitovaná. Podle provozující společnosti Divida se však pracuje na začlenění filmů z produkce kolosů jako je Paramount, Sony pictures, Warner, Disney, Universal a Fox. V praxi se prý mohou uživatelé služby těšit na dalších 150 filmových novinek ročně. Topfun chce konkurovat nabídce klasických kamenných videopůjčoven a nabízet tedy i aktuální filmové hity. V tomto ohledu zatím kamenným půjčovnám opravdu konkurovat nemůže.

Nově se na Topfun objevily úspěšné filmy Jana Svěráka, některé i ve vysokém rozlišení. K novým partnerům patří i Pragofilm, který má dodávat ročně přes stovku filmů. Společnost Divida chce rozšiřovat i záběr služby pokud jde o uživatelské skupiny. Již spolupracuje s RIO Media na vypůjčování filmů přes IPTV set-top-boxy a pracuje na doplňku pro Windows Media Center. Kromě půjčování filmů by příjmy projektu Topfun měly být generované i z reklamy zobrazující se u ukázek z nabízených filmů, které se na webu této online půjčovny objevily v závěru loňského roku. Jak ale společnost Divida sama přiznává, naprosto klíčové bude zprostředkování filmů od velkých filmových studií. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
30. 3. 2010 8:53
Když jsem naposledy Topfun testoval, tak kvůli DRM jsem nebyl schopen si cokoliv půjčit. Změnilo se od té doby něco? Našel se např. způsob, jak si film vypůjčit i z Linuxu?
30. 3. 2010 11:30
Takto to přesně bylo, před těmi dvěma či třemi lety. Podívat se na film šlo jenom z počítače s Windows. Po otevření filmu se otevřel nějaký dialog, v rámci nějž se provedla platba a pak bylo možné se na film dívat (pouze z toho konkrétního počítače). Linux, Mac a další operační systémy nebyly (a zřejmě stále nejsou) podporovány. Škoda, docela bych online půjčovnu využil. (Půjčovnu DVD nemám v dosahu a do kina se díky dětem dostanu jen výjimečně.) Bylo by prima, kdyby se boj proti pirátům vedl v…