Hlavní navigace

Třicet procent počítačů s antivirem je infikováno malwarem

Jiří Macich ml.

Nainstalování softwarového bezpečnostního řešení ještě neznamená bezpečnost pro váš počítač. Potvrzují to čísla ze serveru Infected or Not získaná během posledního říjnového týdne. Třicet procent počítačů s nainstalovaným bezpečnostním řešením bylo infikováno nějakým malwarem. U počítačů nechráněných to bylo čtyřicet procent. Tvůrci škodlivých kódů se snaží dát do oběhu velký počet hrozeb, které se instalují v tichosti, aby je bezpečnostní společnosti nemohly detekovat a připravit potřebná…

Nainstalování softwarového bezpečnostního řešení ještě neznamená bezpečnost pro váš počítač. Potvrzují to čísla ze serveru Infected or Not získaná během posledního říjnového týdne. Třicet procent počítačů s nainstalovaným bezpečnostním řešením bylo infikováno nějakým malwarem. U počítačů nechráněných to bylo čtyřicet procent. Tvůrci škodlivých kódů se snaží dát do oběhu velký počet hrozeb, které se instalují v tichosti, aby je bezpečnostní společnosti nemohly detekovat a připravit potřebná opatření, vysvětluje technický ředitel PandaLabs Luis Corrons. Na konci října mimochodem nejvíce řádily červy Bindo.A a Nuwar.HU. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
9. 11. 2007 11:47
petr_p (neregistrovaný)
Především do měření se zapojili jen ti, kteří si jsou schopni nainstalovat cokoliv. Tudíž u uživatelů, kteří se takto chovají, bude poměr infikovaných vysoký. Takže závěry měření jsou zkreslené.
9. 11. 2007 8:40
Kybernet (neregistrovaný)
Pak ovsem ani neni duvod to ve zpravicce zduraznovat :)