Názory k článku
Tweetnul si o "destroying America" a vykopání Marily Monroe z hrobu, nepustili ho do USA

Fašista
Fašista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 1. 2012 13:29 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

Fašisti? Kde? Tohle je krystalický příklad tupého úředního postupu.
- Monitorovat sociální sítě je normální. Základem práce každé zpravodajské služby bylo číst noviny a dneska k tomu navíc patří i monitorovat sociální sítě.

- Je ovšem potřeba ty informace vyhodnocovat mozkem. Jenže to je u každého aparátu problém, že když to necháte na mozcích zaměstnanců, tak vzniknou excesy. A když uděláte tupá pravidla, tak budou zase jiné excesy.
- Prostě úřad pro monitoring sociálních sítí se asi zatím nemůže chlubit moc úspěchy, tak nelze nejít po tak krásně hozené kosti jako je "destroy America". To je totiž logika každého státního úřadu. Když je něco podezřelé a vy to vyhodnotíte jako neškodné, tak vám hrozí velké riziko, že budete mít velký problém. A to i v případě, že to neškodné bylo. Pokud to bylo skutečné riziko, tak pámbů s vámi.
Zatímco když je něco podezřelé i jenom na oko a vy se k tomu tupě zachováte jako k riziku, tak vám nehrozí prakticky nic. Maximálně se bude někdo ptát, ale zaklínací formule "by the book" vás ze všech problémů dostane.
A drtivá většina státních zaměstnanců si v první řadě kryje pozadí a teprve potom dělá něco dalšího navíc.

Úplně stejné v bledě modrém je to tady v Česku například když v sebeobraně zastřelíte útočníka. Policista vás nemusí obvinit z vraždy, když má pocit, že to byla sebeobrana podle zákona. Ale udělá to, protože je to pro něj bezpečnější. Státní zástupce to může zastavit, ale většinou to neudělá a nechá to alibisticky na soudu, ať si rozhodne on. A tak se s člověkem jedná od začátku jako s vrahem a většinou si i posedí pár měsíců ve vazbě, než soud konstatuje to, co měl udělat už ten policajt. To je běžná praxe a nenechte se mýlit v současnosti v médiích propíraným případem - tam se totiž bránil bývalý policista - nikoliv normální člověk.

pfff
pfff (neregistrovaný) ---.34.239.10.o2inet.sk
31. 1. 2012 16:11 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

mozog majú používať tí, ktorí len tak pre srandu napíšu na web že chcú zničiť krajinu do ktorej cestujú!

bola by chyba ak by to úrady nezachytili a nezakročili!

jedna chyba, prehliadnutie a môžu zomrieť stovky, tisíce ľudí!

fppp
fppp (neregistrovaný) ---.comanet.cz
31. 1. 2012 17:35 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

„Destroy“ je v Británii slangové vyjádření pro párty.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
1. 2. 2012 10:00 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

To je přece úplně jedno: ta věta může mít dva naprosto odlišné významy, přičemž jeden je neškodný a druhý hrozbou. A jediný, kdo skutečně ví, v kterém z těch významů to pisatel použil, je - pisatel. Umím si představit, jak by se pisatel chvástal, kdyby skutečně měl v úmyslu provést nějaký atentát a povedlo by se mu to: "hehe, já to předem napsal na twitter a ty debilové si mysleli, že jedu na párty".
Ale zpět k podstatě: Pokud napíšu něco, co je nejednoznačné, tak je přece *můj* problém, když to někdo pochopí jinak než jsem zamýšlel. Na druhou stranu chápu, že nečekal, že by jeho komunikace byla takto monitorována.

Fašista
Fašista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 1. 2012 17:52 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

To je jeden z problémů současných USA (ale nejenom USA) - úředníci, policisti a další podobní státní zaměstnanci se ve vztahu k občanům chovají jako zcela nemyslící roboti. Protože když se budou chovat jako lidé - a mozkem posoudí komu mohou trochu odpustit a na kom budou pravidla vyžadovat zcela striktně - tak velmi rychle skončí s obviněním z diskriminace (hlavně rasové, ale nejenom) a přijde o práci.

To, že vás policista bude i při bagatelní záležitosti zatýkat jako vraha je dáno dvěma věcmi - zaprvé nemá jistotu, že ani zdánlivě slušný člověk na něj v nestřežené chvíli nevytáhne pistoli a nestřelí mu hlavu - a zadruhé - právě tohle - pokud se nebude chovat ke všem roboticky stejně, tak diskriminuje.

To jenom takový dodatek.

VM
VM (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 1. 2012 22:03 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

To s tím policistou je nesmysl - policista se _nesmí_ chovat ke všem stejně, musí chránit spořádané občany před zločinci. Pokud se chová ke slušným občanům jako ke zločincům a omezí tak jejich práva nebo důstojnost, je třeba žádat nápravu, včetně případného finančního odškodnění za morální újmu. Podobně u těch "robotických" úředníků - pokud svým přístupem způsobí škodu (což se zde stalo), je potřeba žádat náhradu.

Zajímala by mě vymahatelnost. Excesy v rámci kontinentální Evropské unie by měly jít vyřešit - ve většině zemí platí Základní listina práv a svobod jako součást ústavy, dále je zde Evropský soud pro lidská práva. V Británii ani v USA to neplatí, ale nemyslím, že by tyto státy mohly konzistentně podporovat šikanu nevinných lidí. Uvítal bych detailnější rozbory na tohle téma - většina lidí má jen velmi špatné znalosti, jak hájit svá práva.

Fašista
Fašista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 1. 2012 23:31 Nový

Re: fašisti

celé vlákno

Vy píšete o nějakých ideách, jak by bylo krásné, kdyby to tak bylo. Já píšu o realitě.
Pointa je v tom, že policista nebo úředník se chová podle nějakého předpisu vůči někomu, kdo něco porušil.
A jestli jste něco porušil, tak se těžko domáhat nějakého odškodnění. Odškodnil byste vraha za to, že ho policie zatkla před zápasem a jemu tak propadly drahé lístky? Asi ne co? Odškodnil byste někoho za to, že nebyl vpuštěn do země (a na to nevpuštění existuje zákonný důvod - jakkoliv směšný)? Říkáte ano? A proč?

Vy tady mluvíte o odškodnění, což je asi tak krok 3, když vám chybí ten krok 1 - aby někdo uznal/byl donucen uznat, že se vůbec stala chyba.

eFko
eFko (neregistrovaný) 192.168.1.---
31. 1. 2012 9:48 Nový

Jop a bude hůř

Za chvíli se člověk bude bát napsat svůj názor, jen aby se někdy mohl podívat do ameriky... Copak nám to jen připomíná. Už když se řešili wikileaks, tak jsem se přesně z tohoto důvodu moc nevyjadřoval...

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 192.168.1.---
31. 1. 2012 9:59 Nový

Tak jak to využít?

Není volné Twitter jméno @vaclavklaus nebo @putin ?:)

smutné
smutné (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
31. 1. 2012 13:26 Nový

chudáci facebookáři

celé vlákno

nebo uživatel facebooku = ovce = není nebezpeční pro oligarchii = může do usa ?

smutné
smutné (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
31. 1. 2012 13:27 Nový

Re: chudáci facebookáři

celé vlákno

úvahu beru zpět, vždyť twítnul :)