Hlavní navigace

Twitter chce konkurovat Instagramu. Když dva dělají totéž ....

Daniel Dočekal

Twitter zpřístupnil novou mobilní aplikaci, která obsahuje filtry a snaživě konkuruje Instagramu. V tomto případě ale doslova platí přísloví hovořící o tom, že když dva dělají totéž, není to totéž. Twitter na Androidu fotí s pomocí výběru fotoaparátu (aplikace pro focení), Instagram fotí „přímo“ a vynechává tak zbytečný mezikrok. Twitter i Instagram sice nabízejí oba „malé“ množství filtrů, ale ty od Twitteru jsou hodně základní. 

Twitter zpřístupnil novou mobilní aplikaci, která obsahuje filtry a snaživě konkuruje Instagramu. V tomto případě ale doslova platí přísloví hovořící o tom, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Twitter na Androidu fotí s pomocí výběru fotoaparátu (aplikace pro focení), Instagram fotí „přímo“ a vynechává tak zbytečný mezikrok. Twitter i Instagram sice nabízejí oba „malé“ množství filtrů, ale ty od Twitteru jsou hodně základní. 

A zatímco Instagram přímo vytváří čtvercovou fotografii, Twitter vám umožní vytvořit čtvercovou ručně, nebo nahrávat obdélníkovou. Ve čtvercové podobě je velikost 1024×1025, v obdélníkové 1024×1365. V praxi to znamená, že nahrání fotografie na Twitteru trvá déle než u Instagramu.

 U Twitteru navíc nenajdete možnost rámečků a možnost oříznutí či změny velikosti se mi na Twitteru nepodařilo moc pochopit (ale možná je chyba na mé straně). Jak na Twitteru, tak na Instagramu můžete vzít již existující fotografii v mobilu a použít na ní filtr/y a ořez. 

UX17

Pro někoho kdo používá Instagram intenzivně bude cesta Twitteru těžkopádná, nešikovná a vyžadující příliš mnoho kroků. A pokud máte v oblibě některé filtry z Instagramu,  budou vám na Twitteru citelně chybět. Bude vám ale chybět i další podstatná výhoda Instagramu, tedy možnost pořízenou fotografii nahrát na další sociální sítě – Facebook, Tumblr, Foursquare, Twitter a Flickr. 

Našli jste v článku chybu?
11. 12. 2012 22:52

Edit: Myslel jsem že se jedná o samostatnou aplikaci, ale koukám že je to součástí oficiální aplikace twitteru, tím spíš nechápu proč by to mělo obsahovat sdílení fotografií. :)

11. 12. 2012 20:33

Podle mě tohle na úplný základ stačí, navíc volbu fotoaparátu spíše vítám, aplikace jde nastavit jako výchozí takže ji nemusím volit při každém focení přes tuto aplikaci.

Samozřejmě uživatel kterému vyhovuje Instagram zůstane u něj, lidé kterým ale stačí základ úprav mohou používat aplikaci twitteru, pokud na něm mají účet. navíc pokud někdo používá CameraZoom a podobné aplikace může použit filtr této aplikace takže ani tito uživatelé nepotřebují instagram nebo zíněnou aplikaci.

Navíc n…