Hlavní navigace

Twitter může cenzurovat tweety podle zákonů jednotlivých států

Redakce

Do dnešního dne neexistoval způsob, jak zabránit uživatelům Twitteru v zobrazování jejich příspěvků ve státech, které nevyznávají ničím neohraničenou svobodu slova. To se teď mění.

Aby se mohl přizpůsobit podmínkám v různých zemích světa, začal dnes Twitter některé tweety selektivně cenzurovat. Znamená to, že se přestanou zobrazovat v zemích, jejichž zákony porušují. Zároveň se ale u každého takového „zcenzurovaného“ tweetu objeví informace o tom, že byl odstraněn, a z jakých důvodů.

Například v České republice může být takový tweet teoreticky považován za zásah do osobnostních práv toho, kdo je v něm zmiňován, případně za projev hanobení rasy, národa či přesvědčení.

Podobně filtruje výsledky například Google. Pokud z Německa hledáte nacistické stránky, Google místo výsledků zobrazí upozornění, že šíření takových materiálů je v této zemi protizákonné.

Zdroje: Marketing Land, Twitter Blog

Našli jste v článku chybu?
27. 1. 2012 11:47

No to se nam ted ta cenzura internetu zacina v poslednich dnech pekne rozmahat...

Zajimalo by me, jestli tahle zmena ma neco spolecneho s nedavnou investici 300 milionu $ do Twitteru... Z kapsy vlivneho clena kralovske rodiny Saudske Arabie...

viz: zpravicka

To nas jeste cekaji pekne veci... :-(

27. 1. 2012 13:31
xkomczax (neregistrovaný)

Na webu Al Jazeera píší: "The 140-character messages, or tweets, that make up the content of the service, like social media website Facebook, was touted by some as responsbile for the string of protests known as the Green Movement following Iran's highly-contested tenth presidential election in 2009 and the recent uprisings in the Arab world.", takže tato teorie by dost dobře mohla být pravdivá, neboť v Saudské Arábii protesty zatím de-facto neproběhly... Zdroj: http://www.aljazeera.com/news/ame…