Hlavní navigace

Twitter nezvládá zvýšený nápor uživatelů

Jiří Macich ml.

Twitter má dnes vážné problémy s přetížením. Správci tohoto populárního komunitního serveru ujišťují, že nehrozí ztráta dat nebo nějaké jiné škody. Aktuální stav můžete sledovat přímo u zdroje na stránce Twitter Status. Co dnes způsobilo takový uživatelský zájem o Twitter? Můžeme jen spekulovat. Dost možná je jednou z příčin další zemětřesení na Haiti. Nebývalý nápor uživatelů komunitní servery zaznamenaly již při prvních ničivých otřesech. Také se rozkřiklo, že Bill Gates je na Twitteru.…

Twitter má dnes vážné problémy s přetížením. Správci tohoto populárního komunitního serveru ujišťují, že nehrozí ztráta dat nebo nějaké jiné škody. Aktuální stav můžete sledovat přímo u zdroje na stránce Twitter Status. Co dnes způsobilo takový uživatelský zájem o Twitter? Můžeme jen spekulovat. Dost možná je jednou z příčin další zemětřesení na Haiti. Nebývalý nápor uživatelů komunitní servery zaznamenaly již při prvních ničivých otřesech. Také se rozkřiklo, že Bill Gates je na Twitteru. Tentokrát by už skutečně nemělo jít o žádného vtipálka, ale přímo o zakladatele Microsoftu a známého filantropa osobně.

Našli jste v článku chybu?
21. 1. 2010 15:26
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak vim že výpadky webu jsou časté, výpadky API už méně. Z API data lítají komprimovaná a nenačítá se tam grafika jednotlivých účtů, celkově je to schopno odbavit za stejný čas o dost více lidí a je to škálovatelnější. Osobně ze zkušeností bych řekl že Twitter na nějaké úrovni zátěže obětuje web (velryba) pro zachování ostatních funkcí pro klienty.
21. 1. 2010 9:01
Miroslav Holec (neregistrovaný)
Pokud vím, Twitter to nezvládá prakticky neustále. Každý den se objevují výpadky, dostupnost z mobilu je ještě horší.