Twitter spouští vyhledávání ve všech tweetech, co kdy byly napsány

Od prvního tweetu z roku 2006 až do současnosti. Twitter uživatelům zpřístupní kompletní index skoro půl bilionu tweetů, které kdy spatřily světlo světa.

Každý tweet od toho vůbec prvního, který byl publikován 21. března 2006, až po dnešní den. To je obří suma dat, kterou Twitter zpřístupňuje k vyhledávání všem uživatelům.

Dosud se ve standardním hledání na Twitteru dalo dostat jen přibližně týden zpět do minulosti. Pokud jste potřebovali najít starší tweety, museli jste použít služby třetích stran, které tweety archivovaly – v českém prostředí třeba známé Klaboseni.cz, v cizině třeba TwimeMachine.

Kompletní index všech tweetů teď ve svém vyhledávání zprovoznil sám Twitter. Vyzkoušet, jak funguje, si můžete třeba v tomto formuláři pro pokročilé hledání

KL_NOMINACE

Hledat se dá prostřednictvím klíčových slov nebo hashtagů, k dispozici je omezení podle použité řeči (češtinu mezi nimi bohužel nenajdete) nebo data. Vyhledané tweety se pak zobrazují ve výsledcích hledání na kartě „Vše“. Plný index je přístupný jak na webu, tak v aplikacích pro iOS a Android. 

A pokud vás zajímají hlubší podrobnosti, můžete si na blogu firmy přečíst, jaká technologie za indexem stojí. 

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »