Názory k článku
Uložto chce spíše legalizovat, než zatýkání

Jen Laroux
Jen Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz
17. 2. 2012 7:55 Nový

Nechci krást

celé vlákno

Neukradl bych auto, televizi ba ani lízátko a nechce se mi ani krást ty filmy sakra. Nebaví mě zasí..t si disk kvantem filmů. Nebaví mě, když se mi doma válí DVD-čka plná kravin na které se už nikdy nepodívám ale prostě jsem je jednou smahnul a nechce se mi je vyhazovat. Ať už ale konečně někdo přijde s online půjčovnou, kde mi nabídnou:
1. Dostatečnou nabídku titulů
2. Dostatečnou kvalitu obrazu
3. CENU !!! která odpovídá užitné hodnotě

Cena SW, který používám denně může být třeba i 2 000,- protože ten SW používám. Většinu filmů ale vidím jen jednou v životě a po usouzení, že je to blbost se na to už nepodívám. Ani cena 50,- Kč za takový film neodpovídá jeho užitné hodnotě. Tak bůra bych ještě obětoval. Za nějakou novinku od které se dá očekávat na základě recenzí kvalita dám klidně dvacku a třeba i 30. Ale víc ani ránu. Pokud někdo zhodnotí tato kritéria a nabídne odpovídající službu pak pirátství vyhnije samo a není třeba žádných ACTA a podobných buzerací.

Patrick Zandl aura:90
17. 2. 2012 8:15 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Máte naprostou pravdu!!!

Teď jsem se stavil v prodejně Porsche, řekl jsem jim, že jejich Cayena pro mě má hodnotu jen o málo vyšší, než Oktávka v TDi (vždyť to ani nemá TDi!!!!) a že nabízím tutéž cenu. Ty zpátečníci, bloudi a zloději v jednom mě vyhodili... že prý cenu stanovují oni a že ji nemusím akceptovat, že mě nikdo nenutí jezdit Cayenou a ať si v klidu koupím tu oktávku.

REvoluce! Bijte jeeee

Jean
Jean (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
17. 2. 2012 9:01 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Měl jste ho štípnout né? :-)

Agent
Agent (neregistrovaný) ---.178-40-198.t-com.sk
17. 2. 2012 14:46 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Raději zkopírovat :-)

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz
17. 2. 2012 20:36 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pors..Chje .. Kju-Jen :-)

Shaman
Shaman (neregistrovaný) ---.hlucinnet.cz
17. 2. 2012 9:16 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pane Zandl,
problém je v tom, že se filmové asociace snaží přizpůsobit svět svým obchodním modelům, místo toho, aby se oni přizpůsobili světu a státy jim jdou na ruku, protože v tom vidí příležitost pro utažení šroubu. Filmy jsou předražené a lidé si našli jiné cesty, protože jim to internet prostě umožňuje. Je to podobné jako s telefonními operátory, kteří se snažili omezit VOIP a naštěstí jim to neprošlo.

Patrick Zandl aura:90
17. 2. 2012 9:39 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

:) Já to chápu. A jsem taky pro. Hloupé je, že praxe ukazuje, že nejde o jiný obchodní model, ale o slevu. Základem Uložto nebo Megauploadu není to, že filmy nabízejí jinak, ale to, že je nabízejí velmi levně, protože za ně nemusí platit. A to není jiný obchodní model, to je prostě prodej za dumpingové ceny. Když shlédnutí filmu stojí 1 Kč, tak na sebe nikdy nevydělá, ať ho prodáváte digitálně nebo na DVD nebo v kině. Nikdy. A to je cena, jakou takový film v přepočtu má na těchto úložištích a to je problém.

Podívejte se někdy, jaká je příjmová struktura velkofilmu. Nejvíce peněz zde z kina, pak release na DVD, prémiové televize nakonec normální televize a nově na závěr nejlevnější DVD po 50 Kč / kus. Takže když nebudou lidi chodit na film do kina a nekoupí si DVD, nebude moct filmař tak drahé filmy točit. To je konstatování faktu. To, že si někdo stahuje film z úložiště, dotuje někdo jiný, kdo si jej koupil na DVD/v kině. Když počet kupců DVD/kinolupenu poklesne pod jistou mez, tento obchodní model nebude fungovat a model "prodám to na úložišti za 160 Kč" fungovat taky nebude - úložiště konkurují cenou, nikoliv přidanou hodnotou, tu mají spíše sporadicky pro nerozvinuté trhy (jako je náš).

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
17. 2. 2012 10:11 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ta výtěžnost může být i jiná a najít správný poměr mezi cenou a z ní vyplývající poptávky je vždy oříšek. To nikdo snadno nezjistí, jestli by se to vyplatilo nebo ne jen tak odhadem.

Např. ze mě by neměl filmový průmysl navíc ani korunu, protože v kině mi vadí, že je to moc nahlas a vesměs jsou tam blbosti, které mě nezajímají (ani je nestahuji), také i případný dobrý film vyberu na základě referencí od známého či když se zajímám o nějakou oblast a né podle času, kdy zrovna v kině běží.. a tak do kina skoro nikdy nejdu, ani nemám čas a náladu někde lítat do půjčoven. Za některé věci bych si sice online rád zaplatil v jejich kompletní verzi v plné kvalitě (typicky hudba), ale obvykle není kde nebo jsou data zavirována DRM. Tedy ani zde nikdo na mě neztrací ani kč. A poslední oblastí jsou alternativní nahrávky (typicky amatérský záznam z koncertu, které se také nikde neprodávají a koukám na ně právě proto, že je v nich můj oblíbený song podán vždy trochu jinak, obměněn). Naopak právě na základě sdílení jsem se ale dozvěděl o mnohých kapelách, na jejichž koncery jsem šel i jsem je doporučil dalším lidem a zaplatili jsme nemalé peníze.

Kapitolou samotnou jsou potom filmy, které jsou spolufinancovány i z mých peněz prostřednictvím státního rozpočtu ČR i v USA prostřednictvím peněz jejich daňových poplatníků kdy dochází ke klasické socializaci nákladů a privatizaci zisků (a v případě pana Upeč třeba zeď jsou na ně nuceny jít i děti ve školách) + výpalné odváděné z médií apod.

Navíc si ani nemyslím, že jde v první řadě jen o zisk ze samotného prodeje. Domnívám se, že jde hlavně o moc a primárně o zisk plynoucí z ní (cigareta v každém filmu, propagace válek, následné privatizace v okunpovaných zemích, vnucování té správné kultury a s ní i toho správného zboží atp.). Kultura je prostředkem, kterým se moc upevňuje, kterým se stádo ohlupuje. Mít moc nad servírováním kultury, mít možnost nebezpečné umělce zadupat do země. Moci slevami pro vyvolené rozhodovat o tom, kdo bude mediální prostor, tedy i politiku a tedy i klíčové podnikání ovládat.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:12 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

"Kapitolou samotnou jsou potom filmy, které jsou spolufinancovány i z mých peněz prostřednictvím státního rozpočtu"

jj, nedavno sem zahlid najk nekde brecel Sverak mladsi, ze "stat vam da tak 30, maximalne 40%" a samo si tam nezapomel postezovat na "ty piratsky zlodeje", pricemz ten film neni jeho, ale je muj, sousedovo ... proste vsech co na nej odvedli TV poplatky/dane/...

Takze jestli se tu nekdo da nazvat zlodejem, tak leda ten, kdo na svuj vytvor pouziva penize obcanu a vydava ho za svuj.

haha
haha (neregistrovaný) ---.139.broadband3.iol.cz
25. 2. 2012 22:42 Nový

Re: Nechci platit zlodejum dvakrat

celé vlákno

jak rikam silnejsi pes mrda, kdyz mrdaj oni nas na poplatci za tv, danich ktere tecou filmarum v podobe dotaci a poplatcich osa za medai...ok to jim nevadi

ale ted mrdame my je a to ubozackum zaclo vadit takze vytahujou "prava"

...jo na rohu ulice vrah o moralce kaze...

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz
17. 2. 2012 13:15 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Vzal jste mi to z klávesnice :-))) Máte recht. Je to o nalezení optimálního poměru, kdy to bude přínosné pro obě strany. Já myslím, že se to časem vykrystalizuje tak nějak samo. Přijde další konkurence pro Voyo, Topfun atp. a ceny se dostanou někam, kde to už uživatel přijme. Nejde samozřejmě jen o ceny. Chce to dostatečnou nabídku, chce to kvalitu, multiplatformovost (Android, iOS, Win), chce to také natáhnout klienta i na věci co budou ZADARMO aby na službu vlezl a mohl tam něco dělat. Zaregistrovat se na Topfun a mít možnost přehrát si jen jeden film je trapné. Když bude dost věcí zdarma tak tam bude uživatel nakonec i nakupovat.

Právě v tomto směru má Uložto šanci pokud se tam někdo zamyslí. Nevím jestli si to majitel uvědomuje ale nasazení BUZERAČNÍCH metod (jakkoliv jsou odůvodněné) způsobí odchod klientů jinam. Služba už pro ně nebude zajímavá a pokud se nepřetransformuje pak ZANIKNE. Přesně to čeká Uložto pokud nenalezne nový směr. Na jejich místě bych teď jednal a jednal s distributory filmů, hudby, knížek atp. a snažil se vyjednat podmínky takové abych mohl poskytovat placený obsah (stream) současně s možností dočasně stahovat (viz. Topfun) a to za PŘIJATELNOU CENU pro uživatele. Současně bych se snažil u Voyo a Topfun poučit viz. výše zmíněné nedostatky a přijít se službou mnohem lepší. Je to hodně práce ale je to o přežití.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:08 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Tak at v tom kine ke vstupence pridaj placku/moznost si to dat na flashku/... - naklady 00nic a hned maj priadanou hodnotu, ktera lidi do toho kina privede.

Nemluve o tom, ze investovat do filmu stovky milionu je rozhodnuti investora a rozhodne to neni problem divaka. Zjevne se diametralne rozchazi nazor divaka a investora na to, kolik by to ci ono melo stat. Je to stejne, jako kdyz si remeslnik vybavi za miliony dilnu a pak nesezene zakazky(trebas proto, ze je drahej a kazdej si to radsi udela sam) - taky je to jen a jen jeho problem.

LuKe
LuKe (neregistrovaný) ---.95-102-182.t-com.sk
17. 2. 2012 11:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

porovnavat HMOTNY TOVAR,ktory kazdy jeden musite vyrobit sa urcite neda porovnavat s produktom, ktory sa vyrobi raz a potom KOPIRUJE "bez nakladov"

Teraz mi povedzte, ci by ste si kupil PORSCHE za 2 melony, kebyze ich kopiruju carovnym prutikom?

kto naopak chrani mna ako zakaznika, ked si kupim vstupenku do kina a film je uplna chujovina? myslite, ze ho mozem reklamovat? Predavaju zajice v pytli a musi povedat ze vascina filmov su riadne kraviny, ktore by som si urcite nekupil.

holt smola pre kazdeho. takto sa nikam nepohneme

MK
MK (neregistrovaný) 46.183.64.---
22. 4. 2012 15:05 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Tohle je další kravina slovenského blouda. Jestli je to hmotný a nebo nehmotný je jedno. Důležité je, že je vytvořena nějaká hodnota, tu můžeme ocenit na základě např. investice. Pokud nežijeme v komunismu, tak zájmem investora je netratit,ale minimálně vrátit to, co investoval, případně pokud je to ten zlý kapitalista, tak i vydělat. U aut je vývoj obdobná investice, je to duševní vlastnictví, hlavní předmět. Výroba jednoho auta, v podstatě kopírování (jedná se dneska o plně automatizovanou robotickou výrobu), tak je podobná jak u těch filmů. Jediný rozdíl je jen v nákladech, na kopii, ale to se odráží jen konečné ceně. Proto princip je stejný, jen jsou jiné finanční parametry, které mi stanovují návratnost a i prodejní cenu. Totéž platí u filmu, kde i prodejní cena musí být minimální i jen při tom "zdarma" kopírování, které musí minimálně vrátit tu investici. Nemluvě o tom, že to není zdarma by mohl mluvit např. Google, jak zdarma provozuje a udržuje svoje data, jak je spravuje a že to nic nestojí že? Vždy to jsou jen bajtíky ne? Nulový náklad ne? :))

Alf
Alf (neregistrovaný) ---.245.broadband6.iol.cz
17. 2. 2012 13:18 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

no ale nad filmem za korunu nebo za 10 by většina lidí ani nepřemýšlela, 300-500, to už přemýšlí. Nebylo by v konci lepší prodat 300000 po pěti korunách než 3000 po 399? Nepomohlo by snížení honorářů? Obecně proč zpěvák nebo herec má mít placeno za jednu práci x let když normální je přeci zaplatit jednou. Dostal honorář? Dostal.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 14:49 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Predevsim pokud naklady filmu sou 200M a z toho 150M jsou odmeny hercum (z cehoz 70M dostane hlavni postava), tak je neco zcela zasadne spatne.

ladik
ladik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 18:15 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

LOL a to řekl kdo? Bůh, prezidentův brácha nebo sám KIM?

LuKe
LuKe (neregistrovaný) ---.95-102-182.t-com.sk
17. 2. 2012 18:50 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

pretoze sa to potom dosere a nikto nema nic. Pretoze to este funguje neznamena to, ze to nieje chore

vid NHL platovy strop inak by sa uplatili k smrti a bolo by po funuse

zakon logiky, nic nemoze rast do nekonecna

MK
MK (neregistrovaný) 46.183.64.---
22. 4. 2012 15:00 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Možná byste takhle měl u fandění např. fotbalistům a nebo hokejistům místo Hoši děkujem skandovat Hoši nižší platy :))) Oni jsou taky takhle přeplácení ne? A ty peníze se někde vyčarují a nebo je daruje Armáda spásy? :))))

ling
ling (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 16:09 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Podstatné je, že ty jiné modely nejsou v Česku vůbec dostupné. Já bych vážně chtěl používat Spotify - protože by odpadl ten otravný proces prohledávání warez, smířil bych se i s DRM. Cena je pár korun měsíčně i s offline podporou pro Android. Tahle možnost v Česku ale vůbec není. Ta cena za jednotlivé mp3 je konkurenceschopná jenom pro sváteční posluchače, u filmů je to totéž.

Sebastian
Sebastian (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 16:12 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Zkuste Deezer - www.deezer.cz (streamovaci sluzba ala Spotify) , prip. dobre ceny za download ma napr. Supraphonline - www.supraphonline.cz

martin V
martin V (neregistrovaný) ---.235.broadband6.iol.cz
20. 2. 2012 16:21 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Mohu se zeptat proč? Klasické použití karty Vám nevyhovuje nebo se bojíte (ne)bezpečnosti?

j AM aura:78
20. 2. 2012 16:31 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Klasické použití mi vyhovuje, bohužel PayU je nějak spojené s moneybookers a kdykoliv se pokouším platit kartou tak mně to začne nutit založit si účet u moneybookers, což nechci, chci zkrátka jednoduše zaplatit kartou a ne vytvářet další účet.

martin V
martin V (neregistrovaný) ---.235.broadband6.iol.cz
20. 2. 2012 18:39 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Zajímavé, přes payU platím na aukru a nikdo to po mě nic podobného nechtělo.

Honza
Honza (neregistrovaný) 46.254.70.---
17. 2. 2012 18:38 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

"Hloupé je, že praxe ukazuje, že nejde o jiný obchodní model, ale o slevu. Základem Uložto nebo Megauploadu není to, že filmy nabízejí jinak, ale to, že je nabízejí velmi levně, protože za ně nemusí platit."

Pane Zandl, nevím čí praxe to ukazuje, ale můj zásadní problém je v tom, že snaha nabízet film jinak zpravidla vyústí v nějaký předplacený streaming, model pay-per-view nebo sice stahování do počítače, ale s DRM.

Já ale chci mít ten film pro sebe, pořád a navždycky.
Chci ho mít v maximální možné kvalitě v počítači.
Chci si ho spolu s dalšími desítkami filmů zkopírovat na záložní HDD.
Chci mít možnost pustit si při večeři oblíbenou pasáž v MPlayeru nebo VLC na Linuxu.
Nechci kvůli tomu bootovat do Windows a pouštět MediaPlayer.
Nechci hledat a strkat do počítače optický disk, čekat než se konečně načte a trnout strachy, jesti je ještě čitelný.
Nechci pokaždé povinně zírat na varování a výhrůžky FBI.
Nechci být v žádném případě závislý na jakékoli on-line službě, protože mám strach, že za 20 nebo za 40 let už nemusí fungovat.
Nechci DVD-kvalitu, protože si filmy nepouštím na smartphonu, tabletu ani 14palcovém CRTčku.

Stručně řečeno, až mi někdo nabídne BluRay disky bez DRM (které nota bene už dneska nic neochrání), začnu si je teprve (rád) kupovat, a to přesně z důvodu, který jste výstižně popsal. Do té doby se ale zboží, které hledám, na legálním trhu vůbec nevyskytuje. Pouze na tom černém. Bohužel.

?
? (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
17. 2. 2012 18:53 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

co je? svět se netočí kolem tebe? ty budeš filmařům říkat co mají dělat. myslím že uživatel má dvě možnosti. koupit nebo nekoupit. obchodní model nech na obchodníkovi. až pojedeš autobusem taky si stěžuješ na cenu? ...no tak běž pěšky.

Honza
Honza (neregistrovaný) 46.254.70.---
17. 2. 2012 19:06 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nestěžoval jsem si na cenu. Naopak jsem poukázal na to, že ne pro každého je cena tím hlavním důvodem pro stahování a naznačil jsem možné opatření, které současný stav už nezhorší a z některých "pirátů" udělá platící zákazníky.

Honza
Honza (neregistrovaný) 46.254.70.---
17. 2. 2012 21:11 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pro doplnění:

Z čistě tržního hlediska máte samozřejmě naprostou pravdu. Existují dvě možnosti - koupit nebo, pokud mi nevyhovují stanovené podmínky, nechat být. Přesto si myslím, že tento přístup v praxi nebude fungovat. Zkusím použít příměr k současnému pojetí DRM:

Dejme tomu, že jsem kuřák. Dejme tomu, že současný obchodní model výrobců cigaret je takový, že do krabiček nedávají cigarety, nýbrž oprávnění k odběru. Předložením tohoto oprávnění lze získat cigarety, ovšem pouze na jediné pobočce v Praze na Václavském náměstí. Každou cigaretu musím vykouřit na místě a předtím, než si zapálím, jsem povinen oběhnout dokola náměstí.

Nevyhnutelným důsledkem těchto podmínek je nákup nedaněných cigaret na černém trhu. Legitimní výrobci nejsou okradeni o nic hmotného, ale jsou v nevýhodě a krátí jim to zisky. Ovšem argumentovat pokud se Vám to nelíbí, tak nechte být je zbytečné, a to jednoduše proto, že jde o závislost. No a to je přesně ono. Hudbu, filmy (a hry) totiž spousta lidí vnímá jako už nedílnou součástí vlastního života a nejúčinnější způsob kompenzace každodenní šedivé mizérie. Z toho může plynout i určitý majetnický přístup k těmto dílům a neochota akceptovat jakákoli (i potenciální) omezení. Je to zvyk tak silný, že jde prakticky o závislost; racionální argumenty od někoho, kdo jí netrpí, se zcela míjí účinkem.

Osobně mě mrzí, že dvě přirozeně symbiotické entity se momentálně nacházejí ve stavu celosvětové zákopové války. Dlouhodobě to ani jedné straně nemůže přinést nic dobrého. Jsem přesvědčen, že možnost oboustranně přijatelného řešení existuje, ale jejím prvním nutným předpokladem je objasnění a pochopení motivů, které vedou k tomu, že je člověk pirátem a ne (či jen zřídka) zákazníkem.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 23:14 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Uzivatel respektive zakaznik ma moznosti samozrejme vic, on si proste ten film stahne (!legalne!) at distributor chce nebo nechce, nejpozdejs pri uvedeni v TV si ho jednoduse nahraje.

A je na distributorovi, jestli na tom stazeni chce nebo nechce neco vydelat. Naprosto zjevne nechce, tak at tahne, to je jeho problem.

Kdyz bude autobus drahy, tak se velmi rychle najde vedle jiny, ktery bude levnejsi, a navic taky muzu jet autem - napr v Praglu vubec nejefektivnejsi a i cenove srovnatelny zpusob dopravy. Vzdycky se najde nekdo, kdo mi nabidne adekvatni cenu, pokud existuje konkurence. v AV je konkurence umele potlacovana.

Petr007
Petr007 (neregistrovaný) ---.ipredator.se
17. 2. 2012 23:57 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Řeknu si to já, soused, kamarád a nakonec i ten autobusak bude muset jit s cenou dolu protoze nebude mit zakazniky.
Moje heslo je: nelíbí se mi to a tak to nekoupím. Pokud je možné smlouvat (mobilní operátoři, banky, atd.) tak smlouvám.
A nechápu lidi kterí pak narikaji ze volani z mobilu je drahe a plati za 50 minut 350Kc mesicne.

??
?? (neregistrovaný) ---.139.broadband3.iol.cz
25. 2. 2012 22:39 Nový

je videt ze vubec ale vubec nechapes situaci

celé vlákno

co je? svět se netočí kolem filmaru? ty budeš uzivatelum netu říkat co mají dělat. myslím že filmar má tri možnosti. vyrabet filmy ve formatu kterej lze snadno kopirovat a smirit se s tim ze to lidi proste budou delat anebo si vymyslet nejakej nekopirovatelnej format...anebo proste z byznysu odejit ... to vis dneska uz samani taky nemaj byznys jak pred tisici let, svet se vyviji

orbital
orbital (neregistrovaný) 177.61.165.---
17. 2. 2012 22:08 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Presne tak. Podepisuju se za to od A do Z. Tedy ty filmy si na sebe bud nevydelaji, nebo si na sebe vydelaji tim "krizovym financovanim". U software funguje totez uz o nejakych 10let navic. V cem je problem? Ze chceme mit svet utridenej tak, ze vse bude fungovat oficialni cestou? Ale tak to prece neni.... Odkdy muze FBI tlacit na tzv. "nezavisle" policejni organi ve svrchovanych zemich hm? Podle pravidel nehraje nikdo, tak se nesnazme presvedcit end usery, at umetaji cesticky korporacim. Soucasny model funguje. Mozna ne nejlip, ale funguje. Pokud se pujde do extremu totalni cenzury nebo do druheho extremu naproste anarchie, tak na tom budou vsichni hur.

Analogie s auty jsou opravdu mimo. Svet neni usporadana rubikova kostka. Hodne veci funguje jen proto, ze se predstira, ze to nejak je, ve skutecnosti je to uplne jinak a nikdo do toho nerype.

Petr
Petr (neregistrovaný) 109.80.215.---
19. 2. 2012 11:46 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Vážený pane Zandle, píšete, že film na sebe nevydělá ... o jakém filmu mluvíte? Když se podíváme na zisky některých filmů za 14dní po uvedení v kinech, tak to jsou zisky, které pane Zandle Vy nevyděláte ani několik svých životů.
Je to riziko podnikání, tak jako každé jiné, když někdo natočí kravinu, tak nemůže očekávat, že musí bezpodmínečně vydělat tolik, jako trhák roku. Chápu, že některé filmy asi i prodělají, ale už to samo o sobě vypovídá, že je to film kravina a tak se nemůže divit a hlavně požadovat za ten neúspěch peníze, to je skoro drzost.

Taky Petr
Taky Petr (neregistrovaný) 109.80.231.---
20. 2. 2012 7:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

A teď by to chtělo ještě si zjistit, jaký je rozdíl mezi příjmy a zisky.

film33
film33 (neregistrovaný) ---.adsl.sky.cz
19. 2. 2012 16:48 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pane Zandle, v té příjmové struktuře filmu se mýlíte. Nejvíce šlo již před několika lety z DVD, pak prémiové televize a dále. Příjem z kina je okolo 20 - 30%. Otázka je také co je to velkofilm? Co třeba filmové umění nebo film s "běžným" rozpočtem. PS: Jsem filmový historik.

silnejsi pes
silnejsi pes (neregistrovaný) ---.139.broadband3.iol.cz
25. 2. 2012 22:33 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

asi bude treba pockat a videt kam az jsou chudaci producenti ve svych ztratach zajit... protoze tenhle boj nemaj sanci vyhrat ...silnejsi pes mrda, driv mrdali oni nas ...dnes se karta , nebo chcete-li pozice, obratila
nikdo je nenuti ty filmy delat (jako nikdo nenuti mne kupovat pametova media a reprodukcni pristroje za ktere tem smejdum ci jejich zastupcum automaticky odvadim desatek at s nima delam cokoliv co se jejich majetku nikdy netykalo)

roman 2811
roman 2811 (neregistrovaný) ---.40.broadband6.iol.cz
25. 2. 2012 23:51 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Taky by se nemuselo 1 herci platit 30% rozpoctu filmu a pokud by film na internetu stal 30 kč všude a ne podle země taky by to byla jina a pokud jde o ulozto tak to je zivo z filmu az tam nebudou filmy tak se tam moc lidi na reklamni obrazky koukat nebude :-)

astray
astray (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
17. 2. 2012 9:37 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ano, to je správný postup. Ale musela by to udělat většina zákazníků na světě, tak jako v případě filmů.

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
17. 2. 2012 9:47 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

A co jiný případ? Co třeba, když si stáhnu záznam zpravodajství nebo film o válce v Iráku? A co když tak učiním nikoliv proto, že se chci nad filmem pobavit nebo se něco z něj dozvědět, ale proto, že chci rozebrat lži, které v něm jsou uvedené, chci se dozvědět jak autor manipuluje s veřejností? Mám i v takovém případě podle vás také platit za to s čím nesouhlasím, co kritizuji, třeba i nenávidím? Mám finančně podpořit svého "nepřítele" ?

Petr007
Petr007 (neregistrovaný) ---.ipredator.se
18. 2. 2012 0:01 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Yes !!!!
Od uloz.to jsme se dostali k tomu jak USA a EU manipulují obyvatelstvem, že vojenské napadené Sýrie a Iráku je nezbytné.

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 2. 2012 11:43 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Tak to otázka samozřejmě platí i naopak, tj. má-li ten, kdo třeba nenávidí "konspirátory" platit za shlédnutí konspiračně-teoretického filmu :-)

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
17. 2. 2012 10:06 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jenom idiot může srovnávat špičkové auto s komerčním brakem, který si mohu kdykoli a zcela legálně stáhnout z TV zcela zdarma!

?
? (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
17. 2. 2012 18:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jenom idiot může z internetu stahovat brak. že by kleptomanie?

zajíček
zajíček (neregistrovaný) 109.80.21.---
17. 2. 2012 12:39 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Předpokládám, že vaše reakce byla taková, že jste nakoukl do seznamu kam máte jít, zašel na příslušné veřejné odstavné parkoviště a odtamtud odjel ve vlastní kopii Porsche. Ti prodejci jsou fakt pitomí, a nepoučí se a nepoučí. Vždyť jste jim své peníze přece nabízel!

Michal Krsek aura:59
17. 2. 2012 14:47 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Patriku, pokud jsou tam dve, tak si je na vikend pucime ne?

Pres vikend maj zavrino a vratime je umyty, takze k zadne skode nedojde.

Dem na to?

Bennie _ aura:71
17. 2. 2012 15:00 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Když uhradíte amortizaci, půjčovné, administrativní poplatek atd. tak to klidně můžete :))))))) Za příslušný poplatek Vám to klidně dojednám.

Ne srovnání hmotného a nehmotného majetku opravdu nefunguje :) Hmotný majetek totiž není nadán ubiquitou a nemá nulové provozní náklady jako nehmotný :)

Bennie _ aura:71
17. 2. 2012 14:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Poslouchaj pane Zandl, a mají voni pozadí, které si musí vozit zrovna v Poršákovi? :)) Jim by úplně klidně stačilo Citigo :))

Možná byli málo kreativní :) Kdyby nechtěli Cayenne, ale Sangyong (což je skoro kopie), tak ho za cenu ochcávky mají :)))

Ne, srovnávání hmotného a nehmotného majetku opravdu nefunguje.... a dokud tohle elementární pravidlo pan Zandl nepochopí, bude se neustále dokola nacházet mimo mísu :)))

Patrick Zandl aura:90
17. 2. 2012 17:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ale funguje, jen se u toho musí používat ta zátka na krku, jednou to třeba pochopíte i vy :)

orbital
orbital (neregistrovaný) 177.61.165.---
17. 2. 2012 23:39 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nefunguje. Uz jen proto, ze zamezit kradezi Porsche jde s naklady, ktere spolecnost unese a "kradezi" filmu nejde. Kdyby neslo zamezit kradezi hmotneho vlastnictvi (:= kdyby naklady na spravu hmotneho vlastnictvi byly vyssi, tak jako tomu je naprikad castecne v Latinske Americe nebo Africe), tak takove vlastnicke pravo defacto ani neexistuje.

Petr007
Petr007 (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de
18. 2. 2012 0:07 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Přeci auto se musí vymyslet, připravit výroba a vyrábět. Pak se prodává aby se zaplatily náklady na výrobu a na přípravu a zisk.
Film se musí vymyslet, připravit natáčení a natočit. Pak se vyrobí JEDEN BD DISK a ten se 100 milionkrát zkopíruje a vše se prodává aby se zaplatily náklady na natáčení a zisk. Náklady na kopírování jsou rovny téměř 0.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
18. 2. 2012 2:09 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

pokud tvrdite ze funguje tak to zkusme.
kdyz si koupim to vase porse tak o zadna prava narozdil od eknihy nepichazim, naopak jako zakaznik je ziskam.
kdyz s tim porsakem vyjedu hned pred prodejnu mohu nabrat kohokoliv a svezt ho, mohu ho komukoliv pujcit ba co vic mohu ho hned pred prodejnou prestrikat na ruzovo nebo mu vymlatit predni sklo, muzu ho prodat, pronajmout nebo treba darovat a presto me prodejce nebude nahanet po soudech, vymahat po me dodatecne nahrady a nazyvat me zlodejem. vsadim boty ze dokonce ani sef automobilky nebude v europarlamentu lobovat za to, aby mi postak mohl lustrovat postu zda mi nahodou neprisel katalog z jine automobilky. nebudu muset platit vypalne z pneumatik a zrcatek.
zkratka s tim porsakem si mohu doslova delat co chci, je totiz po zakoupeni muj, co muzete s vasi koupenou eknihou delat vy? vy si sni nemuze ani vytrit pozadi jako s jeji HMOTNOU papirovou verzi :)))

giriraj
giriraj (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 7:09 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nebyl o tomhle ten vtip, jak by vypadal trh s auty, kdyby je vyrabel Mikrosrot (ktery sam mnoho veci zkopiroval) ? ;)

Bennie
Bennie (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 6:47 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

:))) Poslouchaj pane Zandl, nechce se mi moc věřit, že jsou tak hloupí jak se tady snaží všem namluvit.

Když už maj tu odvahu vyjadřovat se k něčemu, čemu evidentně nerozumějí, zeptaj se někoho, kdo tomu rozumí :)) Každou svou odpovědí mne neustále přesvědčujete o tom, že problematice absolutně nerozumíte, jen máte potřebu se ke všemu vyjadřovat z pozice vševěda.

Když už, přečtěte si aspoň základy práva pro střední školu, kapitolu duševního vlastnictví, ať máte šajna, kde se pohybujeme.

Kolega Aujezdský má zde pěkné články, které ve Vás zřejmě moc nezanechaly bohužel, ale kdyby bylo nejhůř, dám vám slevu na konzultace :) Člověk má občas nějakou tu charitu podstoupit.

Petr Borecek
Petr Borecek (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
17. 2. 2012 18:22 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

To jste dopadl jeste dobre, to ja bych cenu akceptoval, ale mam tu smulu "not available in your country " starsi pamatuji jeste na analogu sat. prijmacich opruzy s porizenim legalni cestou dekodovacich karet na SKY, Premiere.... i v digitalni dobe se toho moc nezmenilo. Pro tv show a movie maniaky je Hulu, Bandai channel jen snem (i kdyz prvni nadejne vlastovky ala voyo uz se svym velmi omezenym obsahem jsou).
V hernim prumyslu to velmi vystizne rek Gab Newell http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/co-je-to-piratstvi-podle-gaba-newella z Valve. Od dob Steamu neznam nikoho nad 20 let kdo by piratil hry. I kdyz i v tomto odvetvi jsou nepochopitelne paradoxy open beta test MMO hry bez regionalniho omezeni a ostry provoz uz opetzname "not available in your country" :-)
Skracene lidi chteji konzumovat a za sluzby a zbozi platit jen nekteri dinosauri a svazy ziji stale mimo soucastnost a brani vydelavat svym akcionarum vydelavat o nejaky ten dolar, jen navic.

Cons
Cons (neregistrovaný) 90.183.82.---
17. 2. 2012 19:17 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

S tímto souhlasím,stačí si dát na youtube vyhledat např. kapelu Metallica a u 90ti procent videoklipů je že video není pro naši zem dostupné nebo že to zkrátka bylo zakázáno. Ptám se z jakého důvodu nemám možnost vidět videoklipy nebo jistá díla (filmy) a to i z českých luhů a hájů? Příkladem budiž filmy Karla Zemana. Ale kupujte si to,kvalitní poslech,sice zajíc v pytli ale to je váš problém. S novými filmy je to stejné,já třeba naposledy byl v kině v roce 1993!!! na filmu Vetřelec 3 který mě tak znechutil že odmítám platit za něco co jsem předtím neměl možnost vidět třeba prostřednictvím různých ripů. U her je to to samé,když nevydají hratelné demo tak si prostě hru kterou chci musím "ukrást" abych zjistil jestli vůbec mám železo na její spuštění. Koupím-li ji bez tohoto tak jde o vyhazování peněz které nemám. Věcí další se kterou u softwaru hrubě nesouhlasím je opatřování originál nosičů ochranami typu Starforce které se chovají jako virus a čert ví co v počítači na pozadí provádějí. Já zaplatím za hru,dostanu ji "zavirovanou" a to vše je bez podpory protože zkuste si chtít po distributorovi nebo vydavateli náhradní nosič za poškozený... Stáhnu-li ji ilegálně tak je bez "viru",poslouží stejně a podpora je taktéž stejná tedy nulová. Asi by nás někdo měl přestat považovat za tupé oslíčky Otřes se.

Cons
Cons (neregistrovaný) 90.183.82.---
17. 2. 2012 19:36 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ještě je nutno dodat k eventualitě stahování (půjčování) filmů za peníze že jako model je to jistě dobrá věc,ale v tomhle kocourkově to nikdy nemůže fungovat v případě že bude distribuce trvat stejně dlouho jako trvá dnes. Mohl bych jmenovat desítky titulů které se dostaly k normálním lidem i rok a více po uvedení v kinech v USA. Pokud bych navštěvoval takovou online půjčovnu tak v ní chci najít filmy třeba v původním znění s titulky,ale třeba takové které zrovna běží v našich kinech,mě nezajímá dva roky starý film na který se už pomalu zapomnělo nebo má v USA už další díl,já nepotřebuji dabované filmy. Když chci něco vidět tak jsem ochoten za to i zaplatit,ale hned... ne až některý týden po neděli. Zajímá a láká mě to teď a ten hlad pomine velice rychle. A že si ukradnu hru abych si ji vyzkoušel když po mě chtějí kupování bez možnosti si to vyzkoušet? Kdo je v tomto případě větší zmetek? Stáhnu,zkusím,sma­žu. A koupím nebo mám radost že jsem ušetřil tisíc korun. Věcí další je podpora filmů atd. státy,tedy i námi a to každým z nás a následná morálnost pohledu autorů takových děl na to "To je můj film"... Já taky skládám hudbu... platí mě za to někdo? No neplatí,vše h tvorbě si musím koupit za své a mám tedy právo říct že to je moje. A nakonec... nevím co má znamenat autorský poplatek uplatněný na každé DVD,CD,flash disk atd. tedy na jakékoli prázdné médium. Koupím si CD na které si vypálím svoje skladby a svoje fotografie či videa. Proč mám podporovat nějaký spolek vyžírků nazvaný OSA?

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 23:18 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Naopak, pokud stazena gameska nefunguje, "vydavatel ;D" velmi rychle reaguje a vyda opravu (casto v radu hodin). Pokud vam nefunguje koupena, muzete si placku vetknout mezi pulky.

Cons
Cons (neregistrovaný) 90.183.82.---
18. 2. 2012 19:39 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Přesně tak... :) Dobré zkušenosti mám třeba s online nákupem softwaru a her v zahraničí kde to teda opravdu funguje úplně jinak než zde. Najdete si hru,zaplatíte kartou, stáhnete si ji a v emailu máte cd key atd. A podpora je funkční prostě pořád,zrovna asi před dvěma týdny jsem potřeboval nová licenční čísla k 6 let staré onlinovce a měl jsem je v mejlu s omluvou že to tak trvalo druhý den. Tuto stejnou hru stále hrají po celém světě stovky tisíc lidí,všude se dá bez problému koupit... jen ne tady. Prostě už není v prodeji. Inu demo-kracie po česku, trh po česku, zákony po česku... nic nefunguje nebo funguje jen napůl. Zaplaťte víc než všichni ostatní a nic po nás nechtějte. :/

Jiri Hlavac aura:72
18. 2. 2012 17:59 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Já teda nepožaduji Posche za cenu Škodovky.
Ani nepotřebuji Photoshop za cenu Zoneru.

Ale s filmy je to krapet složitější.
Platím si IPTV. Mám předplacené HBO. A stejně tam většinou neběží nic, na co bych se chtěl koukat. Bavíc většinou přijdu k televizi a v tu chvíli je už nějaký film v půlce, nebo běžel už před hodinou. Nefunguji a nechci fungovat tak, abych si život plánoval podle televize. To fungovalo před 30 lety.
Já se chci dívat na televizi a film ve chvíli, kdy zrovna na to budu mít chuť.

A tomu už se dost blíží služba HBO OD. Databáze filmů ze kterých si vyberu a koukám.
3 měsíce jsem testova HBO GO. To bylo ještě zajímavější.

Ale obojí má zásadní chybu. Velmi omezený počet filmů, ze kterých člověk může vybírat.
A já nechápu, proč by nemohla být služba, kde bude knihovna obsahovat filmy od padesátých let do současnosti, od všech velkých filmových studií.

Jý budu platit paušál, protože "nekonečně" velký archiv přeci neznamená, že se podívám za měsíc na všechny filmy. Stejně jich stihnu jen tak 5 do měsíce? A tomu by odpovídal měsíční paušál. Klidně s omezením na počet filmů v měsíci.

Ale dokud se stává, že se chci kouknout na nějaký zajímavý film, který neběží ani v kině, ani v televizi, ani není nikde dostupný legálně v on demand službě, .. ať se sakra nediví, že si lidi ty filmy stahují z Internetu, kde prostě jsou.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
18. 2. 2012 20:20 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Cenu vozu ať si prodejce zajisté stanoví podle vlastní úvahy, protože tam se jedná o vztah mezi kupujícím a prodávajícím a předmětem směny je skutečná, hmatatelná, vyčíslitelná hodnota. Audiovizuální umění není směna zboží, nýbrž žebrota, předvádění nacvičených kousků výměnou za kus žvance. Kam bychom přišli, aby si žebráci stanovovali výši a způsob výplaty almužny?

dup
dup (neregistrovaný) 188.175.113.---
20. 2. 2012 14:55 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

při použití takové analogie si ale musím uvědomit, že se mě snaží vyhodit, přestože jim z každé mnou zakoupené kapky benzínu, z každé 12 a 24v žárovky a dokonce z každé cihly (co kdyby náhodou byla použita na stavbu garáže) jde paušální platba obhajovaná tím, že si přece kdykoli mohu do jejich autosalónu přijít a auto si vzít. Nemluvě o tom, že pokud vymyslím a začnu kusově prodávat třeba Kaipana, budu jim muset paušálně platit mnohonásobek jeho prodejní ceny a nemám šanci z toho jako výrobce cokoli dostat zpět, protože můj podíl na trhu je naprosto zanedbatelný.

Tom
Tom (neregistrovaný) 62.77.113.---
23. 2. 2012 0:57 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pane Zandle, mate potrebu reagovat opravdu tak hloupe?
Tak jinak, kdyz chci Porse muzu koupit jiz pouzite za cenu, kterou jsem ochoten akceptovat a vyrobce nemuze nikomu diktovat za kolik a jestli mi vubec muze auto prodat ci pujcit a navic za poplatek, take mi nemuze zakazat, abych auto pujcoval za 50Kc na rohu.
VAS PRIKLAD naprosto SELHAVA, protoze POROVNATE MONOPOL/VOLNY TRH , dale HMOTNOU/NEHMOTNOU POSTATU.
Cekal jsem od Vas vice, na te prednasce jste nepusobil takhle nestastne.

lopata
lopata (neregistrovaný) 165.72.200.---
28. 2. 2012 9:27 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pane Zandle, tohle je hluboce pod vasi uroven. Chapu ze potrebujete penize z reklam, ale snad mate take nejakou hrdost. O rozumu nemluvim, na prednaskach si s timhle tematem zvladate poradit podstatne lepe.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 8:59 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Kde jste vzal tu drzost diktovat si cenu, za kterou Vám mají dodavatelé poskytovat služby? Do muzea taky lezete s tím, že jestli Vám nedají lístek za bůra, tak ať si ho strčí za klobouk a Vy si tam tajně vlezete zadním vchodem?

Jean
Jean (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
17. 2. 2012 9:07 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Človíčku Vy jste asi nepochopil, že tady nejde o diktování nějakých cen ale o snahu nalézt efektivní řešení problému odhalením jeho příčin. V tom navrženém modelu přestane být pirátství výhodné a do kasičky potečou penízky sice po kapkách ale zato zhusta. Nakonec vydělají všichni

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 9:48 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ne, já jsem to pochopil naprosto správně: Autor prohlásil, že buď mu dají film za bůra (jo, a u některých je ochoten dát i tři pětky - ale kolik který film bude stát, to chce určovat on sám podle svého vkusu), nebo si ho upirátí zadara. Sorry, ale to je sprostý vydírání - přesně takový jako s tím muzeem. Zákazník může o ceně vyjednávat, ale v úplně jiné rovině: slevte mi, nebo nekoupím a holt se bez vašeho produktu obejdu...!

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
17. 2. 2012 10:12 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Stažení z TV vysílání je zcela legální, takže nevím, proč pořád blábolíte cosi o pirátění. A Za placku s JAKÝMKOLI filmem nikdy nedám víc, než 20 Kč! Já jsem zákazník já jsem jediný, kdo má právo určit, jakou cenu za cokoli zaplatím, aneb proč bych měl platit X peněz za ,,český" humus v českém kauflandu, když můžu dostat za X/3 peněz kvalitní zboží v německu? V novém počítači mám Win 7, Ultimate, Photoshop a Audition, za vše celkem jsem zaplatil v jisté asijské zemi celkem 350 Kč.

Zen
Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
17. 2. 2012 11:14 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ale vzddyt je to porad to same: Vy, jako zakaznik rozhodujete, zda tu cenu zaplatite. A kdyz nezaplatite, tak neuzivate. Ne, ze si vezmete podle chuti ...

carphatia
carphatia (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz
17. 2. 2012 22:36 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jasně, že je to pořád to samé a vy to pořád a pořád nechápete. Žádné "když nezaplatíte, neužíváte" prostě neplatí. Pro drtivou většinu společnosti je normální, že když to není za jejich cenu, vezmou si to zdarma. A v ČR většinou navíc zcela legálně ;-)
Herní společnosti nás také pořád přesvědčovali, že normální cena za herní pecku je 40 až 100 USD. Najednou je tu Steam a hry za 4 EUR a nikdo se z toho nehroutí...

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz
17. 2. 2012 13:42 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Autor jsem psal, kolik jsem za ten film ochoten zaplatit :-)) Pokud nejste z Marsu pak Vám to došlo. Já jsem zákazník a já zvažuji užitnou hodnotu a následně určím svou ochotu platit. Pokud bude cena neodpovídající a já budu mít sebemenší možnost krást bez postihu pak budu krást. Bude-li tvrdý postih pak krást nebudu ale to mě nedonutí film kupovat. Pozorně si přečtěte tuto poslední větu. A pro sichr ještě párkrát. Je to jasné ? Buzerace a přemrštěné ceny nakonec seberou diváky autorům i distributorům. Představa, že buzerace nažene diváky do kin a budou předražené filmy kupovat na nosičích je představou malého naivního dítěte. To o co se tu snažím je nalézt efektivní řešení pro odstranění problému, které bude přínosem pro všechny strany a odstraní problém pirátství odstraněním skutečných příčin. Tvrdohlavost, diktát a nenaslouchání potřebám klientů mohou zabít jakékoliv podnikání. Podívejte se jak na svou aroganci doplácí třeba Microsoft. Chytrý podnikatel se snaží nalézt takové řešení, které bude vyhovovat všem .. Pokud jej nenalezne přijde někdo jiný, kdo jej nalezne a tvrdohlavec se může jít pást.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 14:52 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

>> Pokud bude cena neodpovídající a já budu mít sebemenší možnost krást bez postihu pak budu krást.

Tak z toho mi logicky plyne, že by se stahování z netu mělo učinit ilegálním a dohledatelným. Jinými slovy, ACTA je nakonec ještě příliš mírná :)
Ne, tohle jste -doufám- opravdu nemyslel vážně?

>> Buzerace a přemrštěné ceny nakonec seberou diváky autorům i distributorům.

Ale to je naprosto v pořádku! Já neříkám že filmová studia to dělají dobře; já říkám, že mají pravdu, když nadávají na nelegální kopírování: ono se opravdu konkuruje špatně, když hned ve vedlejším vchodu prodávají totéž zboží skoro zadarmo (protože kradené). A naprosto chápu, že když lidi nejsou ochotni akceptovat pravidlo "nezaplatím-neuvidím", že to filmová studia prosazují násilím a ještě větším násilím. Proto celou dobu říkám: Začněme už konečně dodržovat jejich pravidla (stejně tím o nic nepřijdeme) a pak se uvidí - buď se ukáže, že měli pravdu a udělají kšeft, anebo prodělají kalhoty - ale už se nebudou mít na co vymlouvat.

Nebo ještě jinak: Tím, že si něco stáhnu ze sharu, dávám jakou zpětnou vazbu? O ne-distribuci v mé zemi? O příliš vysoké ceně? Nebo jsem prostě jenom lakomej? Kdo to má vědět?

To když nějakou nabídku ignoruju, je to jasné: chtěli za to víc, než jakou to má pro mě hodnotu. Je na nich, aby s tím něco udělali: zlepšili kvalitu, dostupnost, snížili cenu - anebo aby se aspoň smířili s tím, že ode mě peníze nedostanou...

Nikoloki aura:100
17. 2. 2012 19:52 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ale ano, přesně, stáhnul jsem si to proto, že v distribuční síti v mé zemi jsem si to nemohl zakoupit. A to buď vůbec u titulů nevydaných, nebo jsem daný titul propásl či nesehnal. Přitom v prodeji v elektronické podobě by mohlo být všechno a stále. Kolik držitel autorských práv vydělá na neprodeji? Kupte si třeba filmy Karla Zemana. A když se do prodeje později dostalo něco, co jsem měl již staženo, tak jsem si to taky zakoupil. Leccos dokonce i na BD za současné nehorázné ceny. Netěší mne, že "ulozto.cz" ode mne vlastně za nic inkasoval za Markétu Lazarovou (avi 1,4 GB) cca 14 Kč, znovu za totéž v HD (MKV 4,5 GB) cca 45 Kč, abych v Bontonlandu nakonec za totéž BD vyplázl 650 Kč. Naštěstí si zatím nákupy můžu finančně dovolit, ale druhá stránka je prostorová - možná bych nakoupil víc, ale kam všude mám DVD a BD (a CD a LP) doma umístit? Navíc za jak dlouho se stanou tyto nosiče nečitelnými? A jsem moc rád, že mám dovoleno si je zkopírovat ;-) ... asi tak stejně, jako máte povoleno projít zamčenými dveřmi bez klíče a se zákazem použití šperháku. Žijeme v digitální době a obsah jedné skříňky s CD se mi v kvalitě postačující mému obstarožnímu hluchu (192 a 320 kbps) vejde na jednu 64 GB flashku (pro poslech v práci - do FLACu by na všechno stačil jeden skromný HDD). Řičel bych nadšením, kdybych mohl všechny knihy a fotografie a audio a video záznamy mít uloženy na pár HDD (a navíc jejich kopie mít rozmístěny na několika různých místech) a doma bych měl místo plných knihoven a polic spoustu volného místa. Jenomže nenažranost autorských svazů a vydavatelů mne nutí pořizovat si objemné fyzické nosiče informací - i když je to od sumerských dob přece jen trochu pokrok od hliněných destiček s klínovým písmem ;-) ... Dalším aspektem je otázka, jestli je přednější právo distributora zmršit film novým dabingem u titulů majících zažitý dlouholetý dabing (pro mne je otřesný například nový dabing původního Fanfána Tulipána s Gérardem Philipem, to je humus, který se nedá poslouchat, a tak jsem si našel a stáhl starý dabing ČT), nebo jestli je přednější právo diváka na kvalitní původní obsah, který kdosi "protiprávně" vytvoří a někde ho ke stažení zpřístupní. A pokud budete na straně autorů filmu a dabingu, kterým toto jednání údajně vadí, tak bych prosil smysluplné vysvětlení, jak je možné, že žádným autorům běžně nevadí zprostředkování pouze 57% jejich díla (což reprezentuje ořez z 21:9 na šílených 4:3). Prostě peníze jsou až na prvním místě ...

Jednoduše chci nakupovat v sedě na zadku u počítače v internetových obchodech s informacemi, které si na dálku zakoupím a poté si je budu moci doma bez problémů zobrazovat a zálohovat.

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz
17. 2. 2012 20:45 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nepochopil, nepochopil :-) Vy prostě nebudete hodnotit stav a snažit se vyřešit situaci buzerací. Pozavíráte 5 miliard lidí a nakonec je budete i střílet. Místo abyste se snažil situaci opravdu vyřešit. Btw. to s tou ilegalitou a dohledáním myslíte vážně ? To co popisujete přeci již dávno v právu funguje. A kam to dosud vedlo ?

Pokud je pro Vás v pořádku, že se zhroutí veškerý průmysl postavený na uměleckých dílech pak OK. Zřejmě nebudete autor ani distributor.

Nadávat je k ničemu. Moralizovat na dodržování pravidel je taky na nic. Perzekuce nefunguje. Přemýšlejte co by mohlo fungovat. Na konci se tomu řešení blížíte sám. Jen si myslím, že je zbytečné čekat na pokles poptávky ze strany klientů. V tomto případě právě díky neřešitelné situaci s potíráním pirátství a pirátů by měla přijít naopak nabídka.

Tonda aura:76
18. 2. 2012 1:19 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

>> Pokud bude cena neodpovídající a já budu mít sebemenší
>> možnost krást bez postihu pak budu krást.

> Tak z toho mi logicky plyne, že by se stahování z netu
> mělo učinit ilegálním a dohledatelným. Jinými slovy, ACTA
> je nakonec ještě příliš mírná :)

> Ne, tohle jste -doufám- opravdu nemyslel vážně?

Proč by to nemyslel vážně? To se dá brát jako ukázka teorie řízení rizik. Stažení filmu z úložiště není u nás nelegální, takže náklady na z toho plynoucí problém krát pravděpodobnost že to nastane je v podstatě zanedbatelná hodnota a tedy přínos ze stažení filmu z úložiště to hravě převáží, proto je naprosto racionální to udělat.

haha
haha (neregistrovaný) ---.139.broadband3.iol.cz
25. 2. 2012 23:00 Nový

chci krást

celé vlákno

to vis je blbej a zaspal dobu, mysli si ze kdyz filmari muzou krast obcanum...napr. tv poplatky a dane ... ze nikdo jinej krast nemuze, ale to se budka dost plete

Eman Budka
Eman Budka (neregistrovaný) ---.71.broadband.iol.cz
17. 2. 2012 17:13 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ať si svoje filmy a hudbu nabízejí třeba za půl milionu za kus, to je jejich věc. Ale ať na svůj nefunkční model obchodování doplácí sami a ne že si zajistí přes politiky, abychom je dotovali všichni. Na systém, jaký tady je, ať klidně chcípnou, protože prostě nebyli schopni reagovat na celosvětovou změnu. Prostě jako dinosauři.

A.S. Pergill
A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.114.broadband9.iol.cz
17. 2. 2012 18:17 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Vážený pane, na to vám odpoví každá učebnice základů ekonomie. Cena je to, co je zákazník OCHOTEN zaplatit. A pokud si filmový a hudební průmysl zákazníky odrazuje (nesmyslné ceny, DRM - takže to na většině zařízení nepřehraji, otravné a nepřeskočitelné reklamy na DVD, a další buzerace), tak mu nutně klesá počet platících zákazníků (těch, kteří jsou ochotni zaplatit) a klesal by i tehdy, kdyby se všechny cesty šíření "pirátských" kopií uzavřely. Navíc některé písničky mám na deskách, kazetách i CD, tak nevidím důvod, proč si je nenaripovat na MP3 nebo OGG, nebo si takové ripy stáhnout (už proto, že MP3 nebo OGG k dostání nejsou).

Jan Angelovič
Jan Angelovič (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 9:24 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Spiderman 3 stál 260M USD a dle mého vkusu bych ho zařadil do té "pětikačkové" varianty. Za těch pět korun by ho musela vidět miliarda lidí, aby se jim to alespoň vrátilo. Podobně mě baví teze, že lidem nevadí platit za obsah, přeci na těch "úložištích" taky platí. Onehdá jsem za 99 Kč získal na Share-rapid 800 GB kredit. Při 1,4 GB ripech mi to vychází na zhruba 0,17 Kč film! Tomu výrobci filmů jen těžko můžou konkurovat. Když přijmu paralelu pana Zandla, je to jako otevřít si autosalón s kradenými vozy a nabízet je za promile původní ceny.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 9:50 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Přesně tak. Proti tomu se konkurovat prostě nedá.

Petr Tesařík aura:77
17. 2. 2012 10:07 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Mimochodem, a kde je ten autosalón s kradenými vozy, co jsou ve stejně perfektním stavu jako nové? Víte, moje auto už je trochu staršího data...

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 14:56 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jó to kdybych věděl, tak už podávám trestní oznámení. Ještě nějaký dotaz?

Tom
Tom (neregistrovaný) 62.77.113.---
23. 2. 2012 1:05 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Pane Tesariku, pockejte si az si pan Goebls-Zandl koupi to porshe a on ho Vam urcite nekdo rad ukradne, preboucha kody a proda za zlomek ceny.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 14:58 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

A opravdu si myslíte, že by to samo o sobě dokázalo zaplatit toho SpiderMana plus všechny ty ostatní tam dostupné filmy? Umíte násobit?

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 15:01 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

To nikoho nezajima, to je vas problem, ne nas. Vy vyplacite herci miliony, ja je nejsem ochoten platit. Je to naprosto totez, jako kdyz si nakmete programatora ktery vam za 100M napise "hello world" a vy se tu pak budete rozcilovat, ze to nikdo nekoupi, protoze si to kazdej skopiruje.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:41 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ne, to není stejný. A něco k věci by bylo? A nepíšu Vám to poprvé - nechcete se radši naučit číst? Takhle tu ze sebe děláte zbytečně debila :(

ZBOUDA
ZBOUDA (neregistrovaný) ---.71.broadband.iol.cz
17. 2. 2012 17:22 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Sledovat vás je úsměvné. Jako provokatér stojíte za prd a jestli to fakt myslíte vážně, tak jste se asi jako dítě opravdu moc uhodil do hlavy. A pozor, už je čas na výměnu pleny :))))

gck23
gck23 (neregistrovaný) 81.30.240.---
17. 2. 2012 17:43 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ke? Kdo tady mluvi o tom, ze by to melo zaplatit film, melo by to nahradit fyzicka media? Znate budovu zvanou kino? Tak z te je max zisku, ktera dobry film zaplati, jestli nezaplati, tak uz ho zadna dalsi distribuce nezachrani a producenti skonci v minusu, navic navstevnost kin roste.

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 2. 2012 10:46 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

spiderman (3) vydělal více než 3násobek a to v době, kdy je volně ke stažení zdarma :)

malá nápověda: výdělek nejde jen z uživatelů, kteří se na to dívají víceméně z nudy na pc a ani po tom to vidět nějak zvlášť netouží a kdyby za to měli zaplatit více než pár korun, tak si raději pustí nějaké péčko :)
rozhodně by nenastalo to, že kdyby si to pustit nemohli, tak by utíkali za to utratit peníze, které stejně na nic takového nemají.. jinými slovy: pokud z mnoha miliónů chudýdších vyberete z každého alespoň pár kaček, je to pro zisk spidermena +více než +0

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:16 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Az na to, ze ony to odvysilaji jeste televize (nekolikrat) a ty samozrejme taky zaplati (a nikoli 5Kc), proda se k tomu hromada figurek a dalsich kravin ... a jak uz sem psal, pokdu nekdo do neceho investuje 260M a nedokaze to prodat, aniz by musl kvuli tomu smirovat celou planetu (mokry sen IFPI a spol), je to jen a jen jeho problem, stejne tak se da film natocit za par tisicovek a muze byt daleko uspesnejsi nez film za miliony.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:04 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Oni to dokážou prodat i tak - jinak by to nedělali, víme? Jenom nechtějí, aby ty filmy viděli i ti, kteří jim za to nezaplatí. Na tom nevidím nic špatného - přijde mi to docela fér.

>> stejne tak se da film natocit za par tisicovek a muze byt daleko uspesnejsi nez film za miliony

Všiml jsem si, že máte velkou potřebu diktovat ostatním, jaké mají používat obchodní modely. Doporučím Vám proto přestěhovat se do Severní Koreje, tam na rozdíl od Evropy/USA máte šanci s tímhle postojem udělat velkou kariéru!

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 15:13 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nikolivek, to vy tady diktujete, nikdo vam nebrani svoje veledila produkovat a distribuovat jakkoli, ale vy se nechcete smirit s tim, ze na silnici musite mit kola a na rece lopatky, chtete po te silnici mermo moci jezdit s lopatkami a jeste se rozcilujete, ze vsichni kolem jezdi 10x rychlejs na kolech a tudiz se jim to musi zakazat.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:40 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Aha, chcete tvrdit, že na internetu nelze dosáhnout spravedlnosti a kdo s tím nepočítá, je to jeho chyba? Nu, tak podle mě je to právě naopak: hajzlům a sviním je potřeba naprášit kožich, a ne je omlouvat a zastávat se jich. Zejména těm, co místo toho, aby se někde v koutku styděli, hlasitě vykřikují, jak jsou na svou sprostotu hrdí...

Něžný Troll
Něžný Troll (neregistrovaný) 93.99.93.---
19. 2. 2012 13:48 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

„Jenom nechtějí, aby ty filmy viděli i ti, kteří jim za to nezaplatí. Na tom nevidím nic špatného - přijde mi to docela fér.“

A dobře vědí, proč nechtějí! Za každý film zhlédnutý bez zaplacení někde na světě umře minimálně jedno koťátko :-(

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
20. 2. 2012 1:07 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

kdyby jenom kotatko, ale surovi rybari utluci tuleni mlade a v africe umre maly cernousek hlady.

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz
17. 2. 2012 13:57 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Přesně o tom to ale je. Ukrást to jde = to je AXIOM. Kradou VŠICHNI = TO je axiom. Nelze zavřít všechny = to je AXIOM !!! Právě proto SOPA, ACTA a podobné kraviny .. Aby nebyl odpovědný uživatel ale pouze těch pár poskytovatelů a majitelů webů. Ti už se uhlídají a buzerují lépe. Nejde zavřít koncové uživatele protože kradou všichni a tak velké basy nemáme. Navíc stahují i dozorci a vězně by neměl kdo hlídat. Technicky znemožnit krádeže děl je také problém = TO JE A X I O M ! ! ! A tak buzerovat ty ISP a majitele webů také nic moc neřeší. Když to nepůjde přes net pak si to prostě znovu skopčim z kulatý placky z videopůjčovny jako jsem to dělal před pár lety, nebo to pustím u kámoše na TV a nahraju to na kameru .. možností se vždy najdou kvanta .. Tak co sakra s tím ??

Jak to vypadá v číslech. Film mě stojí 50 miliard ? Fajn. Hodím to do kin a po čase na dývka. Pár lidí zajde do kin a pár nadšenců si koupí dývko zatímco 95% ostatních to ukradne a skoukne ZADARA. Je to blbý ? Je to fuj ? NO JE SAKRA ! Ale co s tím ???

A co třeba když obrátíme ten poměr. 95% to bude mít tak levné, že se nebudou obtěžovat s kradením a nějakým ukládáním někam, kde to bude zabírat cenné Gigabajty. Oni si toho bůra prostě zaplatí. Miliarda si zaplatí bůra. A někteří si zaplatí toho bůra třeba i dvakrát nebo víckrát. A někteří si zaplatí i to kino. A jiní to koupí do svý TýVý ... a sype to mnohem víc a nejsou žádní zloději a byla tam papírová zem a pokud všichni nezemřeli .... a tohle nemusí být vůbec žádná pohádka. Někteří majitelé již fungujících služeb už pochopili Wo Co Gou !

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:07 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Promiňte, ale já si myslím, že tohle si umějí sami spočítat mnohem lépe než Vy. A věřte, že kdyby tímhle způsobem měli vydělat víc než tím dnešním, tak už to *dávno* dělají...

A.S. Pergill
A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.114.broadband9.iol.cz
17. 2. 2012 18:22 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Neumějí. Proto taky Baťa s přehledem převálcoval konkurenty, kteří uvažovali přesně jako dnes magnáti filmového průmyslu.

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz
17. 2. 2012 21:00 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

No a teď jste trefil hřebíček na hlavičku člověče zlatá ! Oni si to umí spočítat ale nechtějí počítat !!!! Tady nejde jen o autory. Tady rejžuje, kdo má v prde.i díru. Takových parazitů co je kolem .. mám Vám je začít vyjmenovávat ? Právě oni vytváří tu cenu. To oni by tratili. Pokud je zde politicky podpořený tlak formou perzekuce, pak na něj budu spoléhat a nebudou se snažit nic změnit. Nepočítají protože NEMUSÍ ! On z těch uživatelů ten dráb ty prachy vymlátí.

Představte si utopickou situaci. Politici, justice a všechny odpovědné orgány by den ze dne začali kašlat na nějaké piráty. Ať si stahuje kdo chce co chce ... Šílená představa ?

Co by se stalo ?
1. Tvůrci a celý ten cirkus kolem by měli najednou problém. Budu točit nebo ne ? Vyplatí se mi to ? Pokryjí se mé náklady ? Nerozkradou to dřív než to stihnu prodat ? (Nyní mají stejné dilema ale spoléhají na ochranu)
2. Začali by přemýšlet. Máme v tom už nainvestováno kvanta peněz. Jak to udělat aby se to vyplatilo ? No jedině tak, že to budeme prodávat tak. aby se jim to nevyplatilo krást. Když budu mít jabloň s jablky a budu prodávat jabko za stovku tak mi přes noc zmizí. Lidi si řeknou je to super když je za stovku jedno jabko a přelezou plot a je po jabkách. A nebudu mít za úrodu ani kačku. Ale když bude to jabko za korunu ? No kdo by si špinil kalhoty přelézáním přes plot a riskoval natržení kalhot ? Klidně si ho za tu kačku koupí a má to se vším komfortem. A já jabka prodám a mám z toho víc než v prvním případě. ... Já vím, já vím .. postavíme k jabloni policajty :-)))

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 23:26 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Vy tam postavite nejen cajty, ale kolem date jeste minove pole, kazdeho, kdo projde za plotem na ulici pak zastrelite (preventivne, stejne by to jabko ukrad) a jeste budete po jeho rodine chtit, aby vam zaplatila tu kulku.

Nikoloki aura:100
17. 2. 2012 22:42 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jo zkopírujete si to z kulaté placky? Zlatý voči ... Takhle si chci zkopírovat z kulaté placky na HDD svoje vlastní zakoupené filmy, abych nemusel zvedat zadel z křesla při jejich pouštění, a zjišťuji, že si leckteré nejen nezkopíruji, ale dokonce už ani nepřehraji na novém DVD přehrávači, neboť jejich ochrana dosáhla absolutní dokonalosti ;-) ... Budu nucen přejít do hlubší ilegality a pokusit se ochrany obejít pomocí evidentně vysoce protistátních programů ...

Andrew
Andrew (neregistrovaný) ---.uran.prg.mynet.cz
17. 2. 2012 11:00 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ještě že mí zákazníci jsou ochotni za software, který používají denně, zaplatit víc než 2 000,-. Jinak bych asi musel na pracák.

To, že je něco za cenu, kterou považuji za neadekvátní mě neopravňuje ke krádeži a ani mě to neomlouvá. Prostě: zdá se vám to drahé, fajn, službu nekonzumujte. Bez zákazníků, kteří jsou ochotni za půjčení objetovat "bůra", se obejdeme. A když ne, naše vina - my zkrachujeme.

Oháníte se tím, že cena neodpovídá užitné hodnotě. K tomuto názoru jste přišel jak? To jste nějak spočetl, jako třeba 1 korunu za každou minutu, kdy se budu nahlas chechtat?

Souhlasím s vámi pouze v tom, že dokud nebude dostatečná nabídka s komfortem užívání služby, aniž by legálním uživatelům házeli klacky pod nohy, nahrávají tím pouze zlodějům, jako jsou vlastníci Uložto. O ceně se ale nemůžeme bavit, protože vaše představa je jinde než moje a ani jeden znás nemá představu o nákladech na tvorbu a distribuce díla..

Mimo to na Uložto se krade dvakrát - ti, co si filmy stahují a pak majitelé Uložto, kteří na těch filmech vydělávají, aniž by do nich investovali.

A to, že se snaží tvářit neutrálně je trapné. Dokud nezruší vyhledávání, tak se nic nezmění. MD5 hash tomu jen nasadí korunu. To je vysloveně komické. Oni hlavně nemají žádnou snahu nic mazat.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:19 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jiste, a ISP vlastne taky kradou, protoze vydelavaji na tom, ze si lidi ty filmy chteji stahovat, kdyby nic nestahovali, tak nepotrebujou internet ...

Takovou kravinu muze vazne napsat jen idiot.

A jestli na necem uloziste vydelavaji, tak primarne na neschopnosti vydavatelu nabidnout to, co zakaznici chteji, na nicem jinem.

Andrew
Andrew (neregistrovaný) ---.uran.prg.mynet.cz
17. 2. 2012 13:38 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Díky za nazváním idiotem, milý pane x.

Vaš příklad s ISP je na první pohled dobrý, ale ne už na druhý.
Dnes již není nic neobvyklého, že ISP platí poskytovatelům obsahu. Samozřejmě jen těm velkým, kteří si jsou schopni s nimi dohodnout podmínky. Je to v důsledku logické. Kdyby nebyly servery nabízející třeba video (viz. podíl Youtube na trafficu), neměly by lidé motivaci si platit dražší připojení. Kdyby nebyly sociální sítě, mnoho lidí by si třeba nezaplatilo internet v mobilu atd. Trh již toto vnímá a tak tam ty obchodní vztahy existují.

Nicméně chápu na co narážíte a uznávám, že můj argument nebyl formulován šťastně. Rozhodně jsem tím nemyslel, že by jeden konkrétní fiml nejprve ukradli vlastníci Uložto a následně uživatel. Myslel jsem tím, že se Uložto obohacuje na páchání trestné činnosti. Kdyby Uložto neposkytoval vyhledávání a tedy způsob, jak se lehce dostat k nelegálnímu obsahu, dostal by se na roveň ostatním úložištím, jako je třeba Úschovna. Většina příjmů uložto totiž jistě neplyne z uživatelů, kteří si tam nahrají fotografie pro svoji babičku, ale z uživatelů, kteří tam hledají nelegálně šířený obsah. Nebo-li získává konkurenční výhodu nekalými praktikami.

Osobně právě to vyhledávání vidím za největší problém. Existuje spousta warezových fór, které obsahují odkazy na úložiště nelegálního obsahu. U Uložto je ale hlavní problém jednoduchost, s jakou se k obsahu dostanu. Je to tak jednoduché, že mi žádný obchod nikdy nemůže konkurovat. Nikdy totiž nebude mít takovou nabídku (má omezenou množinu dodavatelů) a nikdy nebude mít takovou cenu (cokoliv jiného než zdarma je prostě dražší). Pak to dopadá, jako u jednoho známeho, který si jeden den koupil čtečku knih a druhý den ji měl již plnou, protože si prostě na uložto zadal výraz Kindle. Tomu nemůže prostě žádný prodejce konkurovat, i kdyby se rozkrájel, prodával za korunu a dokázal si zajistit širokou nabídku titulů. Vždy mu bude něco chybět, vždy bude alespoň o korunu dražší a vždy bude méně komfortní, protože zdrží zákazníka platebním procesem (musí mít kreditku, proklikat se, ...).
A tomu já říkám nekalá soutěž, nečestné obohacení se, prostě krádež.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 14:53 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Tak schvalne, ukazte mi JEDNOHO JEDINEHO ISP, ktery plati majitelum obsahu.

Jste lhar.

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 2. 2012 11:10 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

vyhledávání samozřejmě nemá na právní stav jako takový žádný vliv.. ani vy jste žádný právně relevantní argument neuvedl. Pouze jste si postěžoval co je podle vás už moc.

lopata
lopata (neregistrovaný) 165.72.200.---
28. 2. 2012 9:22 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

To co rikate neni pravda. Par dni zpatky jsem si stahl uplne novy film z US (ofiko distribuce MP4) za $9.99, coz je necelych 200Kc. Prace s kreditkou trivialni a stazeni srovnatelne s ulozto. Je to drazsi nez ulozto (ale na polovine ceny za DVD) a jsem ochoten to akceptovat. Nechci placku, nechci problemy s celnikama kteri neumi nasobilku, nechci problemy se zlodeji na poste. A chci to mit doma do ~hodiny za snesitelnou cenu (stejne jako v US).

Kdo mi to navidne v cechach? Paradoxne ... ulozto. A nejvic me stve, ze tady nefunguje ani moznost posilat skupinam/ tvurcum dary. Tim se totiz da obejit distribucni retezec nebo spis jeho neexistence. Stahnout si DVD/BD rip v kvalite ktera mi vyhovuje a poslat cenu obvyklou za MP4 release. Autor s tim nema praci - tu odvedl ripper (za slavu) a server (za bonus sluzby pri stahovani). Proto se muzikanti dohodli s uloz.to na cene - nejsou hloupi a vi ze sice nepotece plnym proudem, ale kapat bude slusne az do konce existence serveru. Filmari jeste touhle transformaci neprosli, ke sve vlastni skode. Trochu je chapu, protoze filmovy projekt je drazsi a vyzaduje naraz vic penez. Taky low cost konkurence je mensi, ale pouze zatim. S rozvojem 3D animaci a rustem vypocetni sily se dostanou ttaky do kouta (zkuste si vygooglit "Sintel"). Pak jim nezbyde nez prijmout podobnou nabidku.

Zijete z vyvoje softwaru a tak to vidite hodne osobne. Nicmene zkuste si rict co je horsi: A) vas produkt mohou neopravnene vyuzivat domaci uzivatele a snad ho posunou (legalne) i do sveho zamestnani; B) indicky vyvojar nabidne velmi podobny produkt za 1/10 vasi ceny (vyvinul to poctive treba v ramci diplomky).

Martin Svoboda

Re: Nechci krást

celé vlákno

Když si koupím software, tak ho můžu používat jak chci a jak dlouho chci. Tedy mám licenci.
Když půjdu do kina, zaplatím jedno shlédnutí. Podruhé v televizi platím buď koncesionářským poplatkem, nebo poskytovateli, nebo svým časem v reklamách. Nedejbože kdybych to chtěl vidět v čase, kdy se to hodí mě (typicky seriály) - platím potřetí.
Jestli by nebyla cesta právě tato - film (i hudba) po zaplacení mi dá licenci na koukání. Ale ono ne - měl jsem vinyl, pak jsem si koupil kazetu, potom CD. Přitom je to pořád stejná a nehmotná věc.

Martin Svoboda

Re: Nechci krást

celé vlákno

dodatek: srovnání s jakoukoliv hmotnou věcí pokulhává jen proto, že v případě autorských věcí existuje monopol. Nemám možnost si koupit Metallicu jinde u někoho jiného, protože je tam levnější. A co je horší - nechci Madonnu jen proto, že začíná také na M. Kdežto místo škodovky si můžu koupit třeba renaulta, udělá stejnou službu. Nebo alespoň tu škodovku koupím tam, kde k tomu dostanu něco navíc ... když už by byla cena fixovaná výrobcem.

Andrew
Andrew (neregistrovaný) ---.uran.prg.mynet.cz
17. 2. 2012 13:16 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Naopak, skvělé srovnání s autem. Tak, jako si místo Škodovky, můžete koupit Renaulta, tak si místo Madonny můžete koupit Ewu Farnou. Udělá vám totiž zcela stejnou službu - nabídka kvalitního "popu". Tedy srovnání na stejné úrovni, jako že obě auta vás odvezou. U hudby navíc máte, oproti autům, výhodu. Auto zdarma jsem ještě neviděl, ale zato jsem už slyšel hodně hudby "zdarma", která byla třeba i lepší, když ne než Madona, tak určitě než ta Ewa Farná.

Agent
Agent (neregistrovaný) ---.178-40-198.t-com.sk
17. 2. 2012 15:02 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Proč si kupovat něco, co do nás celý den tlačí desítky rozhlasových stanic zdarma pod tlakem?

Jean Laroux
Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz
17. 2. 2012 14:12 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Moralizovat můžeme ale to nevyřeší náš problém milý Endrjů ;) Já s Vámi souhlasím, že krást se nemá a není to vůbec hezké ale povídejte to těm stahovačům, kterých je ve světě tak možná 90% všech konzumentů ;) Nebude lepší nechat zbytečného moralizování a snah o výchovu lidí a najít něco efektivnějšího ? Vy myslíte, že nízká cena děl nevrátí autorům náklady. A já jsem si NAPROSTO jist, že nejen, že jim to ty náklady vrátí ale jejich zisky budou mnohem větší poté co pirátství vymizí změnou podmínek samo od sebe.

A o užitné hodnotě už nemluvme. Já Vás nepřesvědčuji jakou obecnou hodnotu má nějaký film nebo nemá. On je tu také nějaký VKUS diváka a co může být pro jednoho hodnotné nemá pro druhého hodnotu žádnou. Nejde tedy o stanovení OBECNÉ hodnoty užitku protože ta prostě neexistuje ale jde o vysledování stavu JAK JEDNOTLIVÍ uživatelé SUBJEKTIVNĚ vnímají tu užitnou hodnotu a za co jsou a nejsou ochotni platit. A podle toho pak nastavit vlastní obchodní model. Já mám pocit, že Vy se tu pořád snažíte nějak obhajovat cenový diktát a doufáte, že uživatele nějak donutíte ty cifry cálovat. NEDONUTÍTE ! Já NEJSEM DEBIL abych za PITCHOVINU (což zjistím až po shlédnutí viz. teorie zajíce v pytli) zaplatil předem 200,- Kč. To bych se pak mlátil hlavou o zeď, že jsem byl zas takovej vůl a nakonec bych měl hlavu už tak omlácenou, že bych vyhodil bednu z okna a začal si číst znovu čtyřlístek co už léta skladuju někde ve sklepě.

Těm vnucovačům přemrštěných cen pak zbude jen hořká žluč a vztek pro svá zbytečná snažení.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:24 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Jděte do Warneru a přesvědčte je, aby Vás zaměstnali jako manažera odbytu. Pak teprve Vám uvěřím, že se jim vyplatí takhle zlevnit - do té doby je to jen plácání do vody. Na rozdíl od Vás je totiž nepodceňuji a jsem přesvědčen, že kdyby to vycházelo tak růžově, jak tvrdíte, tak už tady ty Vaše ceny dávno jsou - oni totiž udělají (mají povinnost to udělat!) cokoliv, co jim legální cestou zvětší zisk...

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
18. 2. 2012 2:26 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

zrovna na prikladu megauploadu tu vsichni ochranci prav vykrikovali "podivejste se jak strany prachy na tom vydelavaji, jaky maji auta/baraky/sper­ky/nevimcojes­te".
proc, kdyz oni vydalavali tak amoralne horentni sumy to neudelaji distributori? zaplati servery+konektivu uploadnou vsechno co maji bez drm a nechaji to lidi sosat zadara, a kasirujou jen za rychlejsi linku pripadne tam nasypou nejaky bannery. proc to tedy neudelaji? vzdyt se na tom tak straslive vydelava?

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 2. 2012 11:24 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

v které učebnici ekonomie jste se dočetl, že manageři jsou neomylní ? že nikdo nikdy nepřišel s dobrým nápadem, kterému většina nemohla uvěřit? a co země? je kulatá ?

Pochyby
Pochyby (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
18. 2. 2012 11:21 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Vtip je v tom, že oni se z velké většiny jako zloději nikdy cítit nebudou z prostého důvodu: oni by za ty filmy ty peníze kdyby stahovat nemohli nikdy nedali.. někteří protože na to nemají peníze a jiní protože to pro ně má příliš malou hodnotu doprovázenou extrémně vysokým rizikem platby za shlédnutí shitu.. Kdyby se nekoukali na tohle, tak se dívají na nějaké online péčko nebo vykecávají na fb nebo dělají něco jiného zdarma dostupného, rozhodně nejdou utrácet své peníze za kulturu.

Představa, že typický teenager půjde 7x za týden večer do kina a že na to bude mít je mylná. Představa, že by část z těchto teenegerů utratila pár kč za pohodlné a rychlé stahování filmů navíc k občasným výdajům za kino naopak útopií rozhodně není.

Sam Ting Wong
Sam Ting Wong (neregistrovaný) ---.klfree.cz
17. 2. 2012 14:47 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Ona taková OSA také vydělává na autorských právech, do kterých nic neinvestovala.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 23:28 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Nejen to, ona dokonce vybira i za vase dila, ktera si budete sam predvadet.

alei
alei (neregistrovaný) ---.155.broadband13.iol.cz
17. 2. 2012 15:56 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Trefa do černého.

David L. aura:68
17. 2. 2012 17:49 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Rozhodně souhlasím, ale nedávno jsem četl, že už jedna česká společnost něco podobného připravuje - bohužel si teď přesně nepamatuji, jak se jmenuje. Vím že má v plánu např. 24h po odvysílání premiéry seriálu v americe umístit i s českými titulky na svůj portál. Co jsem četl, tak cenově to bylo velmi zajímavé. Buď měsíční poplatek a nebo za jednotlivé díla. Už se moc těším.

wedator12
wedator12 (neregistrovaný) ---.ji.cz
26. 2. 2012 13:33 Nový

Re: Nechci krást

celé vlákno

Stahování je u nás zatím legální, nelegální je pouze sdílení. Takže stažení filmu není krádež

Dobrých filmů jako šafránu
Dobrých filmů jako šafránu (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
26. 2. 2012 21:24 Nový

Existují funkční DVD půjčovny?

celé vlákno

V mém okolí (asi 3/4 hodiny cesty tam) byla jediná půjčovna DVD. Jistě jedna z těch co si stěžují na nelegální stahování. Za zapůjčení filmu chtěli 30 Kč a DVD vám půjčili jen do druhého dne (půjčíte po práci - podívat se musíte večer).

Půjčit něco na delší dobu nešlo, ani při zachování toho nekřesťanského poplatku. Ne že bych znal někoho, kdo by takovou předraženou cenu akceptoval.
Měli otevřeno i v sobotu (asi dvě hodiny které byly pro lidi přijatelné 8-10 hod), takže si nešlo film užít ani o víkendu a film půjčený v pátek jste v sobotu ráno museli mazat vrátit. Jaká byla pokuta nevím, protože já jejich službu nevyužil - když mi sdělili podmínky.
Některé filmy, čerstvé novinky a všechny co za něco stály, byly o 10-25 Kč dražší.

Dávno již zkrachovali. Vlastně ani pořádně nezačali fungovat. Nikdy nepochopili proč i když byly jediní ve svém okolí nevydělávali...

Honza
Honza (neregistrovaný) 93.185.48.---
17. 2. 2012 8:10 Nový

uloz.to

celé vlákno

Dal jsem si vyhledat 'Karel Gott' (zadneho vetsiho zombika snad ani nemame) a uloz.to na me vysypalo spoustu materialu. Pochybuju, ze to tam maji po dohode s Kajou Bozskym. At netvrdi, ze se snazi chranit autorska prava, kdyz tam maji i ty hlavni zombiky. V zasade si myslim, ze tohleto (sluzba primarne urcena k pirateni) provozovat by ilegalni byt melo. Naopak provozovat sluzbu, kterou obcas nekdo zneuzije k pirateni (treba google, webhosting) by melo byt zcela legalni. Jeste tak youtube je nekde cca na hranici. Tak jako je legalni provozovat MHD i pro vrahy a zlodeje, ale pokud budete vozit zlodeje autem primo k akci (a tu a tam svezete i nekoho normalniho, aby se nereklo), tak vas asi taky zasijou.

Honza
Honza (neregistrovaný) 93.185.48.---
17. 2. 2012 8:53 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Ok zajimavy clanek, zombik rika, ze mu stahovani moc nevadi (ale jako souhlas s nabizenim na uloz.to se to asi vylozit neda, ze), tim lip. Tak jsem zkusil naseho drzitele autorskych prav na "Upec treba zed" pana Sveraka, tomu to asi vadit bude. (Prvni, kdo me napadl.) A je toho tam od nej pozehnane. Kdyby to nebyla sluzba primarne na pirateni, tak jednou za den daji do prohledavani par jmen a promazou to aspon trochu, ne? Nejsem pro nejakou kriminalizaci sluzby, kde obcas nekdo neco nahraje, co je autorsky chranene a podpora si toho nevsimne (to se proste stane), ale tohle je fakt piratska skuzba.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 8:56 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Podpora si toho podle rozhodnuti soudu dokonce vsimat NESMI.

Honza
Honza (neregistrovaný) 93.185.48.---
17. 2. 2012 9:02 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Dost bych se divil, kdyby to platilo takhle obecne (konkretni rozhodnuti soudu jsem nestudoval), ale hlavne jsem se snazil vyjadrit, jak by se tohle melo resit podle meho nazoru, nikoli jaky je soucasny pravni stav.

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 9:03 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

To je zjevný nesmysl - buď jste si to úplně vymyslel, nebo jste něco silně překroutil (příliš zobecnil).

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:21 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Ne, jen vy neumite cist. je to tam vyslovene napsano, ze poskytovatel sluzby nesmi preventivne zkoumat obsah od uzivatelu a kontrola hashe neni nic jineho nez zkoumani toho obsahu.

Poskytovatel muze (expost) neco odstranit.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
17. 2. 2012 12:28 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

nejdrive si vec nastudujte a pak k diskutujte rozhodnuti esd ze 16.2.2012 http://goo.gl/hsuHr

Ondřej Bouda
Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz
17. 2. 2012 15:32 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Nastudoval jsem - a Vy? Přečetl jsem to celé, ale víceméně postačí i jenom ten tučně zvýrazněný závěr:

1. Nikde tam není psáno, že poskytovatel hostingu by *nesměl* provádět filtrování obsahu.

2. Je tam pouze uvedeno, že k tomu *nemůže* být soudem nucen, *pokud* dojde k souběhu pěti uvedených podmínek. Jinými slovy: pokud kterákoli z těch pěti podmínek nebude splněna, tak naopak *může* být filtrování obsahu soudem přikázáno. Přičemž nejsnáze prolomitelná podmínka je ta, který říká, že to nesmí být výhradně na jeho náklady.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 15:54 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Zjevne si pletere spojku a se spojkou nebo, ale nebojte se, to se bude casem uz jen zhorsovat....

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
18. 2. 2012 2:41 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

pokud jste to cetl opravdu pozorne, tak vam jiste neuniklo PROC nemuze byt soudem nucen k tzv. preventivnimu smirovani a pak vam dojde, ze to nemeni nic na duvodu PROC nesmi preventivne smirovat at uz to dela sam dobrovolne nebo mu to urci soud.
zjednodusene, soud vam nemuze naridit nekoho zapichnout coz ale nic nemeni na tom, ze kdyz to udelate o sve vuli sam tak to stale bude vrazda at jiz z vasi vule ci narizeni soudu, na podstate cinu to totiz nic nezmeni.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
17. 2. 2012 10:16 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Svěráka nemusím, takže ať si svou tvorbu chrání, jak chce. A když budu něco chtít, tak si to, díky technickému pokroku, vždycky seženu za adekvátní, t. j. mnou akceptovatelnou cenu. A pokud chce nenažraný vydavatel, nebo producent víc, má prostě smůlu, já mu to nedám. S autorem jsem ochoten o ceně diskutovat, s ostatními pijavicemi ne!

ladik
ladik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 13:47 Nový

Re: uloz.to

celé vlákno

Krakonoši, sleduji tě už dlouho, ty seš borec, ty seš král! Fakt, člověka s takovým rozhledem, zkušenostmi a schopnostmi, to by jeden pohledal...

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 8:20 Nový

Re: Uložto chce spíše legalizovat, než zatýkání

Mno vidite, a podle rozhodnuti evropskeho soudu aktivne a preventivne nic delat nemusi.

Trudny Balvan
Trudny Balvan (neregistrovaný) 198.178.236.---
17. 2. 2012 8:34 Nový

MD5?

celé vlákno

jsem spise odbornik na jiny hash, ale ze zkusenosti z live recordings komunit, z nichz ty konzervativni mezi sebou sdili matrice nahrávek i s "podpisem" MD5 muzu rict, ze staci dany "audiovizuální" soubor editovat např. přidáním nějakého zvukového filtru a MD5 se změní. (a konzervativec vás poplive za zničení originální nahrávky:)

nemyslím si, že nahrávači na uloz.to, kterým je prostá jakákoli "štábní kultura", by takto záměrně editovali soubory, ale určitě se pár takových koumáků určitě najde a bude dál z vesele nahrávat film Kaky se vrací. Uloz.to by asi mělo hledat jiný způsob kontroly nahrávaných souborů, který by kontroloval, jestli se jedná o autorsky chráněná díla. ...teda jestli to vůbec jde.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 8:39 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Ehm ... zip/rar/... a flaknu k tomu txt s obsahem "1", "2", "3", ... behem par minut vyrobim 100 ruznych archivu obsahujicich krome toho textu naprosto totez. A klidne v tom muze byt pribalen i MD5 nebo jiny hash.

BTW: Ted me tak napada, nebylo by od veci jim tam neco uploadnout, nechat je to zablokovat a pak vzit jiny file s kolizi a zalovat je. Viz nedavne rozhodnuti evropskeho soudu, ze poskytovatel sluzby v zadnem pripade nesmi preventivne neco kontrolovat a ze ochrana soukromi uzivatelu ma rozhodne prednost pred ochranou kolirovacich molochu.

To bude vubec zajimavy az se na tom nekdo otoci. Protoze jestli neco uloz.to neustoji, tak prave toto.

nbusr123
nbusr123 (neregistrovaný) 193.179.215.---
17. 2. 2012 8:52 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Žalovat je nemůžete, v podmínkách služby stojí že mohou mazat co chtějí. Ten trik s tím zipem je pakárna v tom že během stahování nelze rovnou přehrávat, navíc spusta nových uživatelů neumí ani rozbalit zip, takže jistý úspěch zavedení MD5 stále má. Tato opatření ztíží šíření nelegálně nahraného obsahu mezi ty nejprostější masy protože bude vyžadovat úkon tak složitý jako

1) registrace na nějaké "válečné" fórum
2) instalace něčeho na extrakci archivu
3) nalezení jména souboru Xhfoeiw3525.zip a hesla k němu
4) stáhnutí
5) rozbalení

a i tak někdo placený bude ty fóra procházet a promazávat obsah na uloz.to, pokud tedy nebudou permanentně nahrávat dokola nezabalený obsah za účelem odvedení pozornosti od těch zipů

no a pokud ty soubory začnou mizet moc rychle, tak mazači začnou sami uploadovat aby nepřišli o trafiku ;)

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 8:58 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Zalovat je muzu, protoze mi znemoznuji upload => naprosto zrejme analizuji mnou nahravany obsah => porusovani listovniho tajemstvi ... ostatne viz rozhodnuti soudu.

Lars
Lars (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 9:18 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Soud byl o něčem jiném. Jeho závěrem bylo, že nikdo nesmí nutit provozovatele, aby něco takového dělal. Nikoli že provozovatel na svém serveru něco takového nesmí dělat.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 11:23 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

To ano, ale prectete si to rozhodnuti, soud zaroven konstatoval, ze soukromi uzivatele ma rozhodne prednost pred ochranou "autoru" a ze poskytovatel sluzby nesmi preventivne zkoumat data od uzivatelu, protoze by tim narusoval listovni tajemstvi (napr).

AAA
AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---
17. 2. 2012 9:29 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Analizuji? To ma neco spolecneho s lizanim ana.. ? No radeji nic :)

Bennie _ aura:71
17. 2. 2012 15:14 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Nebuďte tak úzkoprsý, stačí soubor zkrátit u 0,1s nebo někde uprostřed vyhodit jeden dva frame a výsledný hash bude jiný. Framů je tam dostatek na to, aby se dalo vyrobit prakticky neomezené množství hashově rozdílných kopií :)))

A až tohle přestane fungovat, takže sem tam černý pixel změní na ne až tak úplně černý, a bilý pixel sem změní na ne až tak úplně bílý :)))) Pokrok nezstavíte.... sem tam něco změníte ve zvukové stopě mimo slyšitelné spektrum..... věřím že lidi co do toho dělají vymyslí tisíc mnohem chytřejších řešení... a udělají na to úplně jednoduchý one click nástroj ...

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
17. 2. 2012 10:19 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

MD 5? není to ten nesmysl, co vkládá kód přímo do signálu? Hehehe, jeho likvidace, bez újmy na kvalitě produktu mi zabere slabých 5 minut! (ripnu, převedu do formátu 24, nebo 32 bit/96 kHz, převedu zpět do CD formátu a je po ochraně!)

hu
hu (neregistrovaný) 91.219.45.---
17. 2. 2012 13:03 Nový

Re: MD5?

celé vlákno

Cele je to o dost snazsi. Na payload neni treba vubec sahat.

$ md5sum X-Files.S01E04.The­.Jersey.Devil­.avi
e4c2fcd062d30­0b6e83b3475da38a44a X-Files.S01E04.The­.Jersey.Devil­.avi
$ echo bbb >> X-Files.S01E04.The­.Jersey.Devil­.avi
$ md5sum X-Files.S01E04.The­.Jersey.Devil­.avi
3f6d4d1a9aa57dfb2cf84d­310c22fd66 X-Files.S01E04.The­.Jersey.Devil­.avi

uvidíme
uvidíme (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
17. 2. 2012 8:50 Nový

Zbytečné stahování půlek

pánové zcela zbytečně stahují půlky.. Dělat z takových opatření samozřejmě nemusí vůbec nic. Stejně jako lupa nemusí naprogramovat robota, který odhalí nadávky a pomluvy v diskuzních příspěvcích.

Ale možná na pány něco mají (pokud udělali podobné chyby jako megauplodáci, kteří soubory nemazali a po čase znovu obnovili a ještě se snad otevřeně o všem bavili na skypu, který měli napíchlej), možná pány z ulož.to někdo zastrašuje nebo jim někdo nadrobil. A možná to je vše předem připravené a nachystané a jen v rolích bílých koní hrají svoji roli. I to nelze vyloučit. Jednak mezi klienty mumie patří i nova, druhak si nebylo možné nevšimnout, že v poslední době je nějak moc přeuložtováno a myslím, že i vyřazení z křišťálové lupy byla skvělá propagační akce. Navíc tu máme nový výrok evropského soudu, takže snad někdo další postaví nějaké další nahrej.to, aniž by měl na půlkách sponku.

Pepa Slon
Pepa Slon (neregistrovaný) ---.o2.cz
17. 2. 2012 8:53 Nový

Dotaz

Mohu se optati jestli (při zachování provozu, neberu teď případ že to zavřou celé) hrozí max to, že si budou aktuální mediální skupiny hlídat jejich produkci? Ta mě totiž vůbec nezajímá, jak zahraniční, tak domácí (Různé Avatary, Kuky apod).
Řeší někdo ripy z TV třeba z 70let? Je "soudce" pro filmy jako je Kočár do Vídně, 35 staré filmy Polanského, nebo naše filmy z padesátých let, šedesátých let -Schulhoff, seriály 80° apod? Pod rok 1950 moc nejdu.

Jan M. Holík
Jan M. Holík (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
17. 2. 2012 9:01 Nový

Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

Jako hlavní problém share-serverů vidím hlavně v tom, že ony nefungují pouze jako úložiště, ale poskytují obsah i s vyhledávačem a se vším všudy. Logicky pak mají problémy se zákonem.

Místo hashování souborů a nahlašovacích linků by úplně stačilo veškerý audiovizuální obsah povolit nahrávat pouze systémem unikátních odkazů, které by nebyly ve vyhledávání a bez znalosti unikátní odkazu by se nedalo k souborům dostat.

Když by někdo takový odkaz zveřejnil například na webových stránkách, na fóru nebo jinde, byla by to už jen jeho odpovědnost. Share-server by byl z obliga, protože u něj sice obsah uložen jej, ale neveřejně - bez kontaktu s uploaderem se k němu nemá veřejnost jak dostat.

Je jasné, že v takovém případě by danému share-serveru jasně klesla návštěvnost a obrat, protože už by nebyl tak uživatelsky přívětivý i k počítačově nezkušeným uživatelům. Hlavně už by uživatelé pro úspěšné stažení potřebovali i něco jiného než jen samotný share-server (například warez fórum, IRC warez kanál nebo web atd.).

Zákonodárcům vadí hlavně to, že dnes najedete na uloz.to, napíšete "Kaj", (například hledáte volný textový dokument "Kajetán Tyl"), našeptávač Vám sám nabídne "Kajínek", dvě kliknutí a už sledujete Kajínka v HD. Ať už je to po právní stránce jakkoli, tak takové fungování je přece jen "dráždění kobry bosou nohou".

Je to stejné jako s CD a DVD médii a vypalovačkami. Kolik se jich asi prodalo na zálohování fotek z dovolené a firemního účetnictví? Odhaduji, že tak maximálně 5%.
V době největšího boomu praskaly sklady počítačových obchodů ve všech a média si lidi odnášeli po paletách.

Samozřejmě bylo "veřejné tajemství" k čemu bude drtivá většina z nich sloužit. Zrovna tak, když se začaly prodávat mp3 přehrávače a nebyla zde žádná distribuce placených mp3 - v podstatě co zákazník, to pirát. Dnes jsou to například přehrávače s podporou MKV. Neznám žádný zdroj, odkud by šly stahovat filmy v MKV takzvaně licencovaně.

Jenže je to o tom, že výrobci médií a přehrávačů nikdy nedělali zároveň i reklamu na warez a drželi se zpátky. Jejich výrobky sice šíření maximálně usnadní, ale uživatel si to musí dotáhnout do konce sám, pokud chce. Tím se drželi zpátky a zbytečně nedráždili kobru bosou nohou.

Myslím, že share-servery by měly jít stejnou cestou. Poskytovat pouze cloudové úložiště pro data a nevyužívat konkrétní warez release pro svoji reklamu.

Už T.G.M. říkal svým tehdejším ministrům: "Pánové, když už žerete z těch koryt, tak u toho alespoň nemlaskejte!" Nikdo mu tehdy neoponoval...
Ano, ministr má právo jezdit v luxusním voze za své peníze, má právo obdarovávat pěkné slečny, má právo utrácet své peníze v luxusních restauracích - všechno legálně. Ale pokud to dělá zbytečně extrovertně, okázale a zvlášť v době, kdy spousta lidí trpí hladem, pak to přinese problémy i přes legalitu takového jednání.
Lidé jako T.G.M. to věděli a proto okázalosti ministrům "zatrhnul".

Share-servery by to měly cítit také a trošku se zahamovat. Ať už je stav tak, jak fungují teď legální nebo ne.

Honza
Honza (neregistrovaný) 93.185.48.---
17. 2. 2012 9:46 Nový

Re: Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

Zrovna to vyhledavani mi prijde ok. Treba prave kvuli tomu legalnimu Kajetanovi. Nebo treba nejaka kapela, co tam sama dava sve pisnicky zdarma (treba nejaci studentici, co hrajou pro zabavu a nebo konecne nekdo s jinym obchodnim modelem nez prodej predrazenych CD) nebo treba starsi pocitacove hry, ty taky kdejaka firma dava zadara. Neni nic spatneho na tom si je vyhledat. Spis by provozovatel tech serveru typu uloz.to mel obcas prohlednout, co to prohledavani najde, pripadne projit par nejstahovanejsich veci a trochu to promazat.

nesouhlas
nesouhlas (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
17. 2. 2012 10:43 Nový

Re: Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

ne neměl, protože kája gott nebo pan upeč zeď i když možná o nich ví více lidí, opravdu nemají větší práva než jiný "umělec" i když třeba mnohem méně poslouchaný.. takže buď všichni nebo nic, ale rozhodně ne jen něco

Honza
Honza (neregistrovaný) 93.185.48.---
17. 2. 2012 11:08 Nový

Re: Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

Vsichni = zakazat internet (webhosting, google, ...), nic = zrusit dusevni vlastnictvi.

Ridic MHD (~ provozovatel sluzby) se taky musi obcas kouknout do zrcatka, jestli mu do vozu nekdo nepritahnul kulomet a nestrili z okenka a nekrici, ze jde prepadnout banku (~ nabizi na uloz.to bozskeho Kaju), ale nikdo po nem nechce, aby sacoval vsem cestujicim kapsy, jestli tam nahodou nemaji miniaturni pistolku (~ nahodou nekdo tam neco nahral, co je sice autorsky chranene, ale nikdo o tom moc nevi, ani se to nijak zvlast nestahuje). Pistolku bude resit az na upozorneni.

Pindal
Pindal (neregistrovaný) ---.151.broadband12.iol.cz
17. 2. 2012 12:17 Nový

Re: Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

Ten kulomet z okénka autobusu je hustej. Fakt super nápad s linkáčem přepadnout banku. Rád bych si něco takovýho stáhnul z uloz.to.

timi
timi (neregistrovaný) ---.sanoma.cz
17. 2. 2012 16:43 Nový

Re: Hlavní problém share-serverů

celé vlákno

Když si koupím cd (originál) a nemámjich málo, tak je každému kreténovi hovno do toho, jestli si pro sebe vyrobím mp3, které používám v telefonu, jelikož nenosím diskmana. Takže mp3 byli především a nejvíce ze začátku jejich éry legální, každej si je výraběl sám, ze svých cd.....

Soumenvodnetbooku
Soumenvodnetbooku (neregistrovaný) ---.192.wms.cz
17. 2. 2012 9:48 Nový

Zlegalizovat

Nu, kdyby uloz.to nabídlo stejne bohaty obsah, ovšem legálně a třeba za dvou az tři násobku ceny oproti dnešku (tak aby bylo na licence) tak bych si dal klidně říci. Ony prostě nekteré věci jinak nez pres tyto pochybne servery získat nejdou. Jak si legalne koupit něco, co Vám nikdo nechce prodat a co se jinde v kyberprostoru doslova "vali na ulici"? A to podotýkám, že jsem pravidelnym zakaznikem na iTunes a podobnych službách. Cili ano -Uloz.to zlegalizovat, třeba i adekvátně navýšit cenu, ponechat zpusob účtování za množství stažených dat a maji zákazníka jistého.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.torservers.net
17. 2. 2012 9:55 Nový

NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

Koupil jsem si před lety DVD oblíbených filmů na DVD. Nyní když si chci pořídit stejný film na Blu-Ray musím platit autorská práva znovu. Spíše by měl být jen poplatek na výrobu Blu-Ray disku + nějaká marže pro vydavatele. Co říkáte? Klidně by to mohlo být podmíněno odevzdáním originálního DVD.

Ovšem žádne studio ani producent o tom nechce ani slyšet. A pak s nimi řešte nějaká autorská práva...

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
17. 2. 2012 10:24 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

Zkoušet se s tou nenažranou zlodějskou pakáží o čemkoli bavit je jen ztráta času. Musíme je jen hladit a hladit až je úplně vyhladíme.

mic
mic (neregistrovaný) ---.gopas.cz
17. 2. 2012 10:43 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

Když si koupíte film tak, zjednodušeně řečeno, si kupujete pouze možnost si to legálně přehnát - nikoliv že jste vlastník - takže s jakákoliv manipulace s dílem je defakto zakázána.V podstatě to nemůžete ani prodat,předat, kopírovat - něco se může něco nemůže a něco jen za jistých okolností (např je legální že si mnou koupený film prohlédne celá rodina včetně příbuzných?)
Velmi mi vadí placení "výpalného" z nosičů informace (cd, DVD, paměti, disky ale i papíry..atd..) proč mám někomu platit za to, že jsem si do fotoaprátu koupil 64GB kartu na kterou fotím Mé fotky?

Jinak když půjdete do autosevisu, že jste si před 10ti lety koupil modela auta XY tak vám taky novou generaci vozu XY nedají zadarmo a musíte si ji koupit znova

R
R (neregistrovaný) ---.155.broadband4.iol.cz
17. 2. 2012 11:02 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

To neni pravda. To je priklad nakupu veci. Zde se jedna o licenci, pronajem. A tam to plati i u aut. Zaplatim licenci za využívání auta (operativní leasing, ne financni) a po třech letech mi to autosalon vymeni za nove. Jestli se licence plati jednorazove nebo mesicne je jedno. A přestože platím licenci, tak to neni moje, nemuzu to prodat, neřeším nahradni díly, proste to neni moje, protoze jsem to nekoupil. Film jsem taky nekoupil.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.157.broadband4.iol.cz
17. 2. 2012 18:21 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

Problém je, že koupí CD si žádnou licenci nekupujete. Kupujete si prostě CD jako hmotný nosič. Z hlediska práv máte jen ta, která vyplývají ze zákonné licence (použití pro vlastní potřebu) + možnost nosič - jako hmotnou věc - prodat dál (pouze pokud byl koupený v Evropě).

petr_p
petr_p (neregistrovaný) 2002:93fb:17--:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 19:59 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

To sice vypadá logicky, ale když se na to podívate ze strany prodejce, tak jistě uznáte, že nějaká licence tam je (například prodejce má s nakladatelem uzaveřenou licenci na sublicencování, tudíž prodává placky i s licencemi). V opačném případě by ty placky mohl prodávat kdokoliv a vymlouvat se, že prodává nosiče bez licence. Ostatně institut kopírování pro vlastní potřebu v řadě zemí neexistuje a nevšiml jsem si, že by tam zákazníci k nosiči a účtence dostávali licenční smlouvu v rámečku.

Suchý čert aura:86
17. 2. 2012 22:07 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

Na to, abyste si mohl přehrát zakoupený nosič, „institut kopírování pro vlastní potřebu“ ale ani nepotřebujete, ne? A prodejce také licenci nepotřebuje, tomu stačí, že platí tzv. first‐sale doctrine (§ 14 odst. 2 AutZ).

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.157.broadband4.iol.cz
17. 2. 2012 22:42 Nový

Re: NEFÉROVÉ JEDNÁNÍ STUDIÍ A PRODUCENTŮ

celé vlákno

> když se na to podívate ze strany prodejce, tak jistě uznáte, že nějaká licence tam je (například prodejce má s nakladatelem uzaveřenou licenci na sublicencování,

Proč by měl? Prodejce taky žádnou (sub)licenci nepotřebuje. Může ji mít, ale nemusí to tak být. (Licenci potřebuje vydavatel, a to na rozmnožování, a na prodej. Pokud prodává přímo zákazníkovi, což by bylo nezvyklé, nicméně možné, pak ano, prodávající jakousi licenci od autora musí mít. Pokud prodá obchodníkovi, tak ten už licenci nepotřebuje)

> tudíž prodává placky i s licencemi

Naprosto non-sequitur. I kdyby měl nakrásně licenci na všechna užití, neznamená to, že prodejem byť jen část práv přechází na nového vlastníka.

> V opačném případě by ty placky mohl prodávat kdokoliv a vymlouvat se, že prodává nosiče bez licence

Však taky může! Pokud si Pepa z krámku na rohu a Franta z krámku na náměstí koupí oba placky ve stejném skladu distributora, můžou je oba legálně prodávat. Dokonce Pepa může prodat část placek Lojzovi z krámku pod věží, který je opět může prodávat.

> Ostatně institut kopírování pro vlastní potřebu v řadě zemí neexistuje a nevšiml jsem si, že by tam zákazníci k nosiči a účtence dostávali licenční smlouvu v rámečku.

Jaké země máte na mysli? Uvědomte si, že pokud například ve Velké Británii není možné zkopírovat si CD pro vlastní potřebu, znamená to jen to, že si prostě kopii neuděláte. K přehrávání doma licenci ani tam nepotřebujete (viz http://www.legislation.gov.uk/ukpga/1988/48/part/I/chapter/II/crossheading/the-acts-restricted-by-copyright). Jinak na některých nosičích jakási "licence" je (http://covers.box3.net/index.php?pid=cove2&p=v&rid=61885&&por=3&mod=front+back). Je to ale jen bullshit bez reálného významu - neznamená to, že s daným nosičem můžete dělat víc nebo míň věcí, než s nosičem bez této noticky (jak vidíte, ani tu kopii pro vlastní potřebu vám nepovoluje). Navíc vám tam autor "licencuje" užití, které předmětem autorského práva není, takže licencovat ani nejde.

Jestli vám to přijde jako chucpe, že platíte autorovi a přitom máte úplně stejná práva (občas menší) jak pirát, co to stáhnul z xyz-share, nebo že vám autor postupuje práva, která vůbec nemá, může být. Každopádně právní úprava je prostě taková.

amour
amour (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 11:11 Nový

Pro mě je strop za film stovka ! A i kdyby čert na koze jezdil za ni nepujdu.

Ovlivněn celou tou kauzou obešel jsem si střed města jaká je nabídka !!!DVD,až na jedno místo je to bída a utrpení..zkrátka jsem si nevybral...
Jednoznačný závěr...nechci obrovský obal..není to kam dát...cena do 100Kč je optimální. DVD co dělá "Refl..".je optimální ,malý,v pořádku.
Tak to jen téma kamenejch obchodů...
Jinak na netu chci obrovskej výběr ,okamžitě stáhnout..jednoduše zaplatit..třeba SMSkou ,HD kvalita. Dokud to nebude ..tak se nic nezmění.

Pogos
Pogos (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
17. 2. 2012 11:21 Nový

muselo k tomu dojít

celé vlákno

Problém je, že dnes už dokáže stáhnout film opravdu každý i kdejakej dědula co se před časem naučil v kurzu základy na počítači. V dnešní době si s dvojklikem na myši vystačí.

Internetový uživatel "amatér" když přijde na server jako je ulož.to, nemá problém stáhnout soubor a pustit si ho. Internet je všude a k nelegálnímu obsahu se dostane každý trouba. Je jasné, že muselo k něčemu podobnému dojít.

Já osobně když chci nějaký film vidět, tak na něj jdu do kina. Klidně dám 200 Kč, mám z toho mnohem lepší prožitek než kdybych na to koukal doma. Za staré filmy nebo ty průměrné více jak 20 Kč nedám. Pokud nebude možnost dostat se k těmto filmům legálně za pár kaček, tak ode mně nedostanou vůbec nic. Dostanu se k tomu jinou cestou, nebo na to prostě koukat nebudu.

Locom
Locom (neregistrovaný) 85.93.126.---
17. 2. 2012 11:38 Nový

Vzdyt neni jina moznost !

V televizi nedavaji skoro nic. A kdyz uz davaji nejakej film, tak ho "zlikviduji" nesmyslnym dabingem, ze se na to neda divat. Kupovat si predrazene DVD, na ktere se jednou podivam a pak akorat zabira misto taky nema smysl. Online pujcovny taky nejsou, nebo velice omezene. Streamovani ze zahranici je casto omezene na urcite zeme, v CR nefunguje.

Zil jsem v USA, a nikdy jsem si tam nestahl zadnej film. Mel jsem Netflix, kde byly vsechny filmy a serialy. Za mesicni poplatek $20 jsem se mohl divat na co jsem chtel, a kdy jsem chtel. Od pujcovani DVDcek (ktere dorazily druhy den postou), po streamovani filmu + serialu. V nabidce bylo vse, co me kdy napadlo, ze bych chtel vedet.

Az neco takoveho bude fungovat v CR, tak Uloz.to a podobni "odpadnou" sami. Do te doby je uplne jedno, jaka legislativa apod. se napise, protoze na trhu neni jina moznost, nez krast.

Pontryagin
Pontryagin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 12:11 Nový

Misto MD5 by meli pouzit LSH

celé vlákno

Pak by totiz zmena jednoho bitu nezmenila vysledny hash.

…a s digitalnim podpisem to moc spolecneho nema. Hodinky a holinky :)

hu
hu (neregistrovaný) 91.219.45.---
17. 2. 2012 13:14 Nový

Re: Misto MD5 by meli pouzit LSH

celé vlákno

Jo, to "digitalni podpis" me taky pobavil. Na technetu jsem to jeste pochopil, ale tady... bych to necekal.

Ondrej Mikle
Ondrej Mikle (neregistrovaný) 2001:1488:ac14:----:----:----:----:----
17. 2. 2012 13:27 Nový

Re: Misto MD5 by meli pouzit LSH

celé vlákno

LSH hlavne neni kryptograficke hashovaci schema, takze vytvareni kolizi je snadne (false positive), stejne jak je snadne vytvorit false negative.

Pontryagin
Pontryagin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 13:42 Nový

Re: Misto MD5 by meli pouzit LSH

celé vlákno

Samozrejme, ze LSH neni kryptograficke hashovaci schema :) Tady jde o osetreni pripadu, kdy uzivatel zmeni treba timestamp souboru a MD5 je vam k nicemu… V pripade kolize pak zkoumate proc ona kolize nastala, no a kdyz se v 700MB lisi jeden bit ve srovnani se zakazanym souborem, tak s klidem oznacite soubor za podezrely.

cc
cc (neregistrovaný) 88.103.146.---
17. 2. 2012 18:09 Nový

Uloz.to moc dobře ví, na čem rejžuje.

A moc dobře ví, že jedině za nelegální obsah jí lidi platí za stahování.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 109.123.99.---
17. 2. 2012 19:14 Nový

Patriku Zandle

Pranyrujte REFLEX za to ze vykrada zahranicni zpravodajske servery a nas legalni uzivatele, co si obcas neco ztahneme nechte prosim na pokoji.
Clanek Reflex: http://www.reflex.cz/clanek/lajk/45211/mate-zavrat-rusky-spiderman-rad-visi-z-vrcholku-vyskovych-budov-stovky-metru-nad-zemi.html

Clanek o den drive - mirror.co.uk: http://www.mirror.co.uk/news/world-news/real-life-spiderman-max-polatov-risks-688167

Chytrak
Chytrak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 19:42 Nový

Dohoda

Ja mam s autorskymi svazy takovou nepsanou dohodu. Oni mi uctuji maly poplatek za kazde prazdne medium, ktere si koupim, at uz ho pouziju na cokoliv a ja jim zase neplatim za filmy a hudbu, kterou si stahnu. Ferova hra, no ne?

ttt
ttt (neregistrovaný) 201.122.121.---
17. 2. 2012 19:50 Nový

CO to je za blbosti

celé vlákno

Ja film chci za 30 korun a pokud ho nedaji za 30 tak jsou spatni vydavatele? Co to je za cipovinu.
Pokud pro vas film/serial nema takovou cenu za jakou se prodava, tak si ho proste nekupujte/nes­tahujte. To neni nejake lek proti smrtelne chorobe, se bez nej klidne obejdete.
Vydavatele nejsou blbi, kalkulacky maji, takze kdyby jim vyslo ze za jinou cenu vydelaji vic, tak to urcite udelaji.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
18. 2. 2012 2:57 Nový

Re: CO to je za blbosti

celé vlákno

myslim, ze vsechny fileshare servery jasne dokazuji opak, ze se daji na stahovani zadarmo vydelat nechutne penize viz, megaupload. ale moloch stale trva na tom ze nej byznys je cd s drm za 500, nu coz at si to mysli dal.

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 22:04 Nový

Liška v kurníku

Chápu dobře postoj Uloz.to, že dali vybraným registrovaným uživatelům bianco šek k mazání libovolného obsahu? Sice podobných služeb nevyužívám, ale tímhle by u mne nadobro skončili.

merhaut
merhaut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 0:53 Nový

Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

za "svobodu" užívat a sdílet filmy a hudbu, a současně tyto filmy a hudbu označuje za zboží bez hodnoty, a proto za něj nebude platit! To je stejně pokrytecké, jako bych se deklarativně rval za právo žrát plesnivé rohlíky z kontejneru za marketem, a ve skutečnosti se chodil dovnitř zadara cpát kaviárem...

Neokomunismus jako když vymaluje:-) V šedesátých létech nám ve škole soudružky učitelky bájili o světě bez peněz, kde si každý vezme, co potřebuje. Vzpomínám si, jak jsem pak v sámošce zálibně oblížel tatranky a eskyma, a představoval si, jak jich jednou naberu, co unesu... bylo mi sedm let. Spoustě zdejších není mentálně více.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
18. 2. 2012 11:32 Nový

Re: Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

nema cenu reagovat na lhare, v 7 letech byl v prvni tride a tam zadna obcanska nauka nebyla, tudiz mu nikdo o zadnych "eskymech" zadara nevykladal. pokud nebyl prudce inteligentni a v 7 letech nebyl uz na druhem stupni zs kde by se k tomu mohl dostat.
navic demagogie ze si lide neco stahuji zadarmo je dalsi blabol. lide plati naproste realne a konkretni castky ikdyz si zadne cd/dvd helenky vondrackove nekoupi.

maly dotaz. najdete mezi nejvydelecnejsimi filmy za poslednich 10 let takovy, ktery by nepatril mezi nejstahovanejsi? muzete dokazat primo umeru mezi cim vice downloadu tim prodelecnejsi film? je nejaky na kterem prodelalo studio kalhoty a na internetu udelal takovy traffic ze se zavarily servery?

merhaut
merhaut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 12:50 Nový

Re: Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

LolRozoumku, jaká občanská nauka, jaká helenka a jaké prodělečné filmy?:-) Mám rád duševní kokogiganty, co neumí číst, vymyslí capinu, podsunou ji druhému, a pak ji se svatým zápalem vyvracejí. Zkrátka, jsou obětmi vlastních bludů.

Tom
Tom (neregistrovaný) 62.77.113.---
23. 2. 2012 15:17 Nový

Re: Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

Vite ja nemam rad demogogy a o jakem kaviaru to mluvite? Muzeme se bavit o cele problematice monopulu, ktery byl autorum dan a jejich zneuziti/vyuziti, stejne jako nalezeni konsenzu u dvou protichudnych taboru, ale to co vy plodite je demagogie.
Pojmy koncici na -ismus byly vytvoreny pro nemyslici kreteny, aby se mohli dohadovat, ze ten ci onen je dobry/spatny. Rozumny clovek se na vec podiva s odstupem a hodnoti realne vyhody a nevyhody.

caine
caine (neregistrovaný) 88.103.47.---
18. 2. 2012 10:56 Nový

Re: Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

Nepochopil jste... Abyste mohl dílo ohodnotit, musíte jej nejprve shlédnout/slyšet celé, proto si lidé "užívají" filmy a hudbu a zároveň jej označují za zboží bez hodnoty.

merhaut
merhaut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 12:44 Nový

Re: Vždycky mě pobaví, když novodobá lúza halasně a s rudou pěnou u huby bojuje

celé vlákno

Ano, a další, a ještě další, a ještě tamto, hento... a furt und furt dokolečka dokola... a stále nemůžou narazit na něco s hodnotou. Ani jako bajka pro děcka to neobstojí:-)

P
P (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 13:01 Nový

Řešení by mohlo existovat

celé vlákno

nabídnout shlédnout film online za euro. Měli byste jej na jeden den, pak by záznam byl nepoužitelný. Cena je úměrná ceně za vstupenku v kině, tam mají navíc náklady na provoz.
Druhý model je koupit si právo na uvedené dílo za 20 euro, soubor by byl uložen v kloudu, obdoba Kindle. Asi by to chtělo nějaký SW, který by tuto problematiku řešil (ověření uživatele, přístupové karty, certifikát, časové razítko, ?).

Linuxový otaku.
Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
18. 2. 2012 21:48 Nový

Re: Řešení by mohlo existovat

celé vlákno

Trochu moc jedno euro ne? Dokud jsem studoval tak jsem byl zvyklý mít postahováno stovky giga seriálů a třeba měsíc se v kuse dívat od rána do večera a pak se našprtat na zkoušky a pak se zase jen flákat. Takže si to spočtěme - dejme tomu že ta cena vychází půl eura za hodinu a denně jsem se po tři roky díval tak 8 hodin v průměru, tedy 8*0.5=4 eura denně což dává při 20 dnech měsíčně 20*4 = 80 euro, což je dva tisíce měsíčně. To je na studenta trochu moc, ne? Navíc jakožto otaku vesměs všechen obsah bylo anime a nebo hentai, tedy věci které často jinak než pirátsky sehnat nejdou, pochybuji že by mi "tohle" někdo nabízel za rozumnou cenu se stylovanými ass titulky tři dny po premiéře v TV (výjimku tvoří hentai tituly kde se vyplatí počkat na blue ray rip, který není cenzurovaný a pozor někdy i detailnější - při použití vyššího rozlišení někdy nezvyšují velikost čtverečku mozaiky :D). Některé věci by se stejně nenabízely protože neodpovídají naši mentalitě a nejsou tak komerčně atraktivní, jde o různé "psycho" tituly jako je tatami galaxy, kuuchu buranko a podobně. Taky jsem si ujel na ženských japonských telenovelách (jdrama) jako bylo Nodame Cantabile, to by se tady taky nikdy nedostalo. A neptejte se proč se dívám na takové věci, sám to nevím, asi hledám v tom temném bezcitném světě jedniček a nul roztomilost, a roztomilé je vše co nějak souvisí se ženou. Tudíž zbírám ženské věci abych se jimi uklidnil. Stahování a dívání na anime byla pro mě jako droga a řešil jsem tím své osobní problémy, protože mi kompletně nahrazovali realitu. Mezi mé oblíbené žánry patřily "slice of life" tituly kde se nic nedělo a postavičky řešily ty nejmalicherněší problémy jaké snad jen existují. Chtěl bych mít tak bezstarostný a povrchní život.

Teď si ukažme situací - mladý "muž" několik let vysedává před obrazovkou nebo leží (dokonce jsem získal přezdívku "ležion") a proplouvá skrze vzdělávácí systém, přičemž ale kompletně ztratí kontakt s realitou protože se přestane bavit se všemi lidmi okolo a stane se asociální a navíc prakticky nic nedělá, říká se tomu NEET, tak se začne dívat na anime kde jsou všechny mezilidské vztahy a) zjednodušené, b) přehnaně vyhrocené, mluvím samozřejmě především o titulech z kategorií seinen a josei a některé shoujo, shouneny jsou obvykle nudné akčňáky pro děti. Chvíli si myslel že díváním na anime a jdrama se naučí mezilidské vztahy a na chvíli došlo dokonce i k jistému zlepšení. Dokonce jsou anime které poskytují návod jak přestat být asociální, třeba přímo archetypální seriál NHK ni youkuso, jehož hlavním hrdinou je asociální NEET který už rok nevylezl se svého bytu a který jako by mi z oka vypadl co se osobnosti i osudu (až na to že on si našel babu, byť ten vztah byl hodně zvláštní). Ano i já prožil rok jako hikikomori na koleji, byť to bylo obtížnější ale vůbec nikam jsem nechodil a jenom čuměl na kraviny. Pak jsem ale objevil hentai a různé psycho tituly kde jsou sebevraždy a psychicky narušení hrdinové, se kterými je snadné se identifikovat, a tak jsem zase zapadl zpátky do totální asocilnost hledaje vhodné příležitosti neustálé onanii...

No každopádně co chci říct že jsem rád že díky možnosti pirátit jsem našel náhražku svého zkurveného života. Vlastně bych ale měl být vděčný za protipirátské aktivity které na koleji probíhaly, protože jenom ty mě přivedly k anime a otakuismu. Totiž pokud na někoho přišla stížnost že stahoval tak dostal až na měsíc banána na internet, ale anime nikdo nehlídal byť jsem to tahal přes torrent a jediný nepřítel tak byl limit uploadu 4GB/4 dny. Takže protipirátské opatření mě přiměly hledat zdroj zábavy mimo hlavní euroatlantický proud kde si distributoři svá "prává" více hlídají.

Výsledek je že jsem postupem času ztratil všechny známe, prostě jsem je přestal kontaktovat, protože jsem přestal chodit kamkoliv, což jsem sice začal řešit tím že přispívám na různá fóra na netu abych nebyl tak osamělý. Tak jsem se stal třeba maistrem ve fórech o hazardu, kde jsem vymyslel mnohé neotřelé strategie jak pracně a pomalu prohrát všechny úspory, nakousl jsem forex což je to samé v jiném obalu, a samozřejmě online hry kde jsem v záchvatu mánie převzal kontrolu nad různými aliancemi aby pak byly pohřbeny ve fázi kdy mám depresi, což je ale zajímavé protože jinak mám spíš schizoidní poruchu osobnosti, ale podle dotazníkového testu co si pravidelně každý rok dělám na netu jsem se posunul od schizoida také k narcisovi, hypochondrovi a právě maniodepresivitě. Svůj stav jsem řešil alkoholem a tabákem, při sledování anime jsem byl schopen za večer vypít celou krabici červeného za dvacku z tesca kterou jsem ředil čajem a pořádným množstvím cukru, do toho jsem šňupal šňupací tabák aby to pořádně šlapalo. Nyní mám zase nikotinový relaps. No jak je vidět, na placení za shlédnutí bych rozhodně neměl protože to by vyžadovalo práci, protože pro mě bylo obtížné jít se najíst do jídelny nebo dojít na zkoušku, protože všude bylo moc lidí a já nerad chodil ven obecně. Ještě že se přednášky streamovaly. A proto jsem pro legalizaci sdílení, protože jedině tak je jisté, že se "droga" dostane k potřebnému který žízní po nových ultrabarevných obrázcích a psychárnách kterými si vymyje mozek, aby přežil dobu než zas bude moci chrápat a jeho duše nebude sténat v utrpení.

merhaut
merhaut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 0:24 Nový

Re: Řešení by mohlo existovat

celé vlákno

Pro tebe existuje bohužel jediné řešení: odborná péče, včera bylo pozdě...

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 12:45 Nový

Re: Řešení by mohlo existovat

celé vlákno

Aneb ukázkový přiklad typu "hrál sem akční hru a proto sem pak postřílel půl školy".

Prosím nedělej japonské animované tvorbě ostudu, stejně jako u nás je tam plno srágor typu animované růžovky pro holky, to že sleduješ tenhle odpad a vymylo ti to mozek je bohužel smutné, ale když člověk ví co sledovat (např se podívá na recenze). Může narazit na opravdu hodnoté tituly a světe div se i stále chodit ven z domu :-)

Linuxový otaku.
Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
19. 2. 2012 15:21 Nový

Re: Řešení by mohlo existovat

celé vlákno

Dřiv byla slepice než vejce, dřív jsem byl vymetený než závislý na růžové. Já jen přidal další výplach a ano dívám se na ty růžovky protože proaktivně hledám všemožné způsoby jak si vymýt mozek. Asociálnost přišla dřív než tyto materiály, jenže u nás ještě není tak v kultuře zakořeněno to že existují mladí asociální muži kteří mají sociální fobii a nechodí ven a tak jenom sedí u počítače. Oni pro to mají vyčleněné slovo už v samotném jazyce - hikikomori - a toto téma bývá všemožně rozpracováváno. Díla existují vesměs originální, a co teprve různé doujinshi a podobně, tam si taky pěkně ujíždím a nalézám zdroj pro své různé fantazie. Hentai, tentacle raep, yuri, yaoi, futanari, každý najde něco svého. Nikde jinde není možné najít tolik zvhrlosti najednou jako v jednom úhledném balení, snad jen starší evropská produkce. Pokud projde něco jako ACTA, bude můj přísun "drogy" ohrožen, proto je třeba proti tomu bojovat.

Mezi mé nejoblíbenější doujinshi patří třeba Boy Soprano:
http://hentaifromhell.net/downr.php?filename=Boy_Soprano.zip
http://rapidshare.com/files/122803920/Boy_Soprano.rar

a pomalu luštím Waai ;)
http://www.mediafire.com/?v8ymspa1ecbdz1g

Je třeba bojovat proti jakémukoliv posílení autorské ochrany, jinak se k takovýmto materiálům nebudu mít šanci se dostat, což by pro mě byla velká ztráta.

Luc
Luc (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 21:50 Nový

Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Ulozto dělá záslužnou práci, je společensky prospěšné jako málokterá firma. Ulozto by mělo dostávat z veřejných prostředků dotace na svou činnost a na boj se záškodnickými organizacemi, které ho chtějí zničit.

Já vím, je tu spousta dalších uložišť, ale škoda každého, které padne nebo se své bohulibé aktivitě, spočívající ve svobodném šíření kulturního dědictví, pod tlakem zpronevěří.

Linuxový otaku.
Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
18. 2. 2012 22:17 Nový

Re: Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Jo, přesně tak. Třeba pod tlakem teď padlo library.nu kde bylo ke stažení 400 tisíc titulů ve velmi dorbé kvalitě. Takové weby shraňují velké množství znalostí na jednom místě a jsou tak knihovnou a shlukem lidské kultury. Tolik vědění během jednoho dne padlo, až se mi chtělo brečet. Jakékoliv omezování kopírování a sdílení je špatné, protože představme si, že by vše bylo dokonale technicky zabezpečeno - a naše civilizace najednou padla. Pokud vše bude na DRM, tak nějaký digitální archeolog budoucnosti to bude mít hodně těžké se k těm datům dostat. Ona už jen snaha výrobců aby šlo nahrávat z TV jen tak aby to nahrané šlo přehrát jen na přístroji kde se to nahrálo je špatná, protože přístroj v čudu, data v čudu, a až to bude někdo za 50 nebo více let vidět, tak už to nevydoluje. Jedině skrze značnou duplicitu budou tyto díla uchráněna a přežijí "zkoušku časem". Jednou možná dopadneme jako svět v Pale Cocoon kde právě "digitální archeolog" bude hledat v nějakém tom zbytku internetu fotografii, jak vypadala květina...

http://oron.com/5xjqc25y16fz/Pale_Cocoon_%28DVD_720x480_h264_AAC%29.mp4.html

Michal Krsek aura:59
18. 2. 2012 23:18 Nový

Re: Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Predstava, ze jakykoliv stahovaci server je knihovnou lidske kultury, je opravdu dost usmevna.

Existuji ruzne modely uchovavani kulturniho dedictvi (me je napriklad pomerne blizky konstrukt uchovani formou distribuovaneho ulozeni v nejake peer to peer siti postavene na voluntaristicke bazi), ale predstava, ze knihovnu tvori systemy, ktere programove prohlasuji, ze nevedi, jaka data na discich maji, je opravdu, opravdu ... no nic :-)

Linuxový otaku.
Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
18. 2. 2012 23:56 Nový

Re: Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Na provedení nezáleží, důležité je že to tam bylo. Distribuované uložení v P2P bude jednoho dne onen "starý" internet ze kterého se jednou bude dolovat informace o tom, jací jsme byli. Budoucí archeologové se nebudou ani tak dívat na zbytky našich obydlí, jako na naše data. Aby se ale něco vůbec našlo, bude třeba velké redundance...

Nezapomeňme, že na internetu jsme začali vytvářet novou historii. Jednou se bude psát o tom, co se událo na internetu a jak se vyvýjel, to se vlastně píše už dnes. A nebo už historie skončila, protože množství událostí a dat je tolik, že nejde jednoznačně vypíchnout ty opravdu podstatné a vše je slité v jednom informačním šumu? Možná že se právě někde na internetu odehrává událost která pohne celou lidksou budoucností, ale dostává se jí jenom minimální pozornosti. Nějaký vědec publikoval nějaký článek, někdo začal programovat novou síťovou službu, kdo ví...

Michal Krsek aura:59
19. 2. 2012 0:25 Nový

Re: Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Boze clovicku, vime my, jake udalosti byly dulezite ve ctrnactem stoleti? Nevime. provlem, ktery popisujete, neni novy, je to porad stejne.

Budouci archeologove budou resit to, co jim zachovame ve forme, kterou budou schopni precist ... A to, jakym zpusobem ukladaji data sdileci servery, moc sanci tomu, ze data preziji likvidaci jedne firmy (likvidaci z jakehokoliv duvodu), nedava.

Abyste mohl neco archivovat, musite vedet, co archivujete.

merhaut
merhaut (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 0:28 Nový

Re: Ulozto by mělo zůstat, jaké je.

celé vlákno

Na tobě teda moc kulturního dědictví neulpělo:-)

Clary
Clary (neregistrovaný) ---.livesport.eu
21. 2. 2012 12:39 Nový

Scifi

Pan Zandl stvořil krásný příběh. Třetinu informací má z tiskových prohlášení různých organizací, ježto se s časem téměř nemění, druhou třetinu informací od "důvěryhodných" zdrojů jako je Hranař Kubík, poslední třetinu si absolutně vycucal z prstu a sestavil z toho značně pokřivený obraz reality. No hlavně že mohl opět šťouchnout do svého oblíbeného tématu jménem ulož.to. Asi tam neměli jeho oblíbené porno, tak mu od té doby leží v žaludku :)

Tessagia
Tessagia (neregistrovaný) ---.dynamic.isp.telekom.rs
18. 3. 2012 22:39 Nový

Redakčně smazáno

2. 8. 2012 11:34 smazal Martin Vyleťal, důvod: Příspěvek vyhodnocen jako spam.