Hlavní navigace

Chcete občas jednorázově dobrovolničit, a nevíte, kde začít?

Marek Janouš

Po dosavadním provozu zkušebním byl naplno spuštěn projekt „Um sem um tam“, který se dílem podobá jiným: zadavatelé poptávají provedení odborné práce — v oblasti IT, grafiky, marketingu a dalších — od možných dodavatelů.

Jenže na Um sem um tam vám nezaplatí. Je to totiž portál neziskovky a pro jejich pomocníky dobrovolné.

Původce nápadu Petr Soběslavský vysvětluje: „Chceme dobrovolnictví zbavit stigmatu ‚sázení stromků‘ nebo vybírání peněz do pokladniček. Dobrovolnictví nemusí být jen nekvalifikovaná práce. Neziskovce můžete pomoci právě tím, co děláte na hlavní pracovní poměr, byť se jednalo o pár hodin práce přes počítač.“

Projekt byl vytvořen na Social Innovation Camp v Brně. Přístup k dobrovolnictví řeší v duchu moderních webových služeb — ve srovnání s Databází dobrovolnických příležitostí.

Kdo by také mohl chtít pomoci:

  • Máte občas pocit, že byste společnosti rádi něco vrátili.
  • Pracujete nárazově, zrovna nemáte zakázku a nechcete zlenivět.
  • Práci si hledáte, a než ji najdete, potřebujete si udržet sebevědomí, že pracovat dokážete.
  • Chcete si vyzkoušet něco, o čem si myslíte, že umíte, ale ještě nemáte dost referencí na to, že by vám za to někdo zaplatil.
Našli jste v článku chybu?
25. 10. 2012 11:28
somnakuno ráklo (neregistrovaný)

Ten váš výblitek nechápu. Já občas rád dobrovolně dělám něco jiného, než celý den v práci. Mám rád změnu :-) Ne za peníze, to je naprd, protože pak bych u tý práce přemýšlel, jak bych to ošulil, abych si za co nejméně práce dostal co nejvíce peněz. Dobrovolnictví je něco úplně jiného, a je to nejlepší právě v tom, že to NEDĚLÁM PRO PENÍZE. Kdybych to dělal pro peníze, nedávalo by mi to smysl, hlady netrpím.

To, že vy takovou potřebu nemáte, svědčí spíš o vás, než o společnosti, jak se snažíte p…

9. 2. 2014 21:21
korem (neregistrovaný)

Řekl bych, že dobrovolnictví je dobrej způsob jak si sehnat praxi v oboru, ve kterém chcete jednou pracovat. Další taková možnost (kterou jsem se vydal já přes http://itresources.cz/) je dělat na projektech, které jsou časově omezené...sice teda máte práci třeba jenom na 3 měsíce, 8 hodin denně, ale potom můžete si najít něco navazujícího...není to tak jisté, ale je to placené :)