Unést letadlo aplikací na Androidu? FAA to označuje za nesmysl

Hugo Teso v týdnu upozornil na bezpečnostní chyby v software, týkající se ovládání letadel, které by mělo být možné zneužít k převzetí řízení. Není to ale tak jednoduché

Aplikace PlaneSpoint pro Android měla být schopná převzít řízení letadla, vybaveného odpovídajícím software. S tímto objevem přišel hacker (nebo též bezpečnostní konzultant) Hugo Teso na konferenci Hack in the Box (viz Hijacking airplanes with an Android phone a kompletní PDF z prezentace). Informace se samozřejmě stala středem zájmu médií.

Content

Americká FAA (Federal Aviation Administration) ale upozorňuje, že „objev“ bezpečnostních nedostatků se netýká letadel, ale pouze software sloužícího k výcviku pilotů běžícího na klasickém PC. V letadlech se používá průmyslové řešení, které žádné ze zjištěných chyb nemá a funguje jinak. Stejné vyjádření vydala nakonec i evropská EASA (Europen Aviation Safety Administration).

Jinými slovy, Hugo Teso přišel na to, jak unést letadlo v leteckém simulátoru. AskthePilot.com navíc upozorňuje, že i kdyby mechanismus popsaný Hugem Teso fungoval, nevedl by k převzetí řízení letadla. A média upozorňuje, že šíří „hloupé příběhy“. Problému se věnuje například i Forbes, v delším článku Researcher Says He's Found Hackable Flaws In Airplanes' Navigation Systems (Update: The FAA Disagrees) uvádí ještě nějaké další detaily.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 4. 2013 14:59
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení: Měření a vyhodnocování kampaní

  •  
    Jak připravit a plánovat kampaně
  • Jak vyhodnocovat a využít důležité metriky
  • Jak to dělat u různých obchodních aktivit

Detailní informace o školení Měření a vyhodnocování kampaní»