Hlavní navigace

Unie posluchačů paroduje autorské svazy

Jiří Macich ml.

Na českém Internetu se v krátké době objevil další recesistický projekt. Po údajné nacistické stanici Českého rozhlasu jím je Unie posluchačů parodující činnost autorských svazů. Naším cílem je zajistit posluchačům stejná práva jaká mají hudebníci, interpreti a jako poslední i mistři zvuku. Pouze díky jejich potlesku, pískotu, či dokonce jásotu mají koncerty a jiné kulturní akce tu správnou atmosféru. Tím se stávají nezbytnou součástí uměleckého výkonu a vzniká jim tak nárok na autorskou odměnu…

Na českém Internetu se v krátké době objevil další recesistický projekt. Po údajné nacistické stanici Českého rozhlasu jím je Unie posluchačů parodující činnost autorských svazů. Naším cílem je zajistit posluchačům stejná práva jaká mají hudebníci, interpreti a jako poslední i mistři zvuku. Pouze díky jejich potlesku, pískotu, či dokonce jásotu mají koncerty a jiné kulturní akce tu správnou atmosféru. Tím se stávají nezbytnou součástí uměleckého výkonu a vzniká jim tak nárok na autorskou odměnu, píše se v tiskové zprávě, která k nám do redakce dnes dorazila.

Unie posluchačů, která prý byla založena stále naštvanějšími a zoufalejšími českými a moravskými posluchači je poměrně trefným odrazem nálady ve společnosti nejen k vybírání autorských poplatků například z každého prázdného paměťového média – nechvalně proslulého „výpalného“, proti kterému svého času brojilo i ministerstvo průmyslu, ovšem nakonec došlo jen k víceméně kosmetické legislativní úpravě. Recesistická Unie posluchačů chce vybírat haléř za tlesknutí návštěvníka koncertu. Má vaše sympatie?

Našli jste v článku chybu?
1. 12. 2008 17:04
krakonoš (neregistrovaný)
Logické by bylo, kdyby potom kdosi moudrý usoudil, že nula od nuly pojde a veškeré poplatky prostě zrušil. Ale moudrost je nejspíš to poslední, čeho se u politiků a zástupců OSA a podbných institucí někdy dočkáme.
3. 12. 2008 19:20
Canes.ic.cz (neregistrovaný)
"Jen zatím nemám jasno, jak tyto poslechové výkony prokazovat a tedy na základě čeho poplatky vymáhat. Pomozte. :-)" Podle mého názoru je to úplně stejně prokazatelné, jako že si na prázdný hard disk nahraju nelegální hudbu. Bohužel určení přesných sazeb by bylo horší... :-)