Hlavní navigace

UPC dokončilo zrychlování. Co bude s limity?

Jiří Macich ml.

Dnešním dnem dokončil kabelový operátor UPC, pod nějž patří i někdejší velký rival Karneval, navýšení rychlostí všech přípojek. Zvyšovala se rychlost downloadu i uploadu. Už jsme o tom na Lupě několikrát psali a proto jenom stručná rekapitulace: rychlost downloadu nyní papírově dosahuje u nejnižší nabídky až 2,048 Mbit/s a u nejvyšší až 16,384 Mbit/s. Rychlost uploadu se pak pohybuje v rozmezí 256 kb/s – 1,024 Mbit/s. Zvyšování přenosové rychlosti se netýkalo tarifů Karneval Turbo a Karneval…

Dnešním dnem dokončil kabelový operátor UPC, pod nějž patří i někdejší velký rival Karneval, navýšení rychlostí všech přípojek. Zvyšovala se rychlost downloadu i uploadu. Už jsme o tom na Lupě několikrát psali a proto jenom stručná rekapitulace: rychlost downloadu nyní papírově dosahuje u nejnižší nabídky až 2,048 Mbit/s a u nejvyšší až 16,384 Mbit/s. Rychlost uploadu se pak pohybuje v rozmezí 256 kb/s – 1,024 Mbit/s. Zvyšování přenosové rychlosti se netýkalo tarifů Karneval Turbo a Karneval Duo. Jejiž uživatelé však stále mohou přejít okamžitě na aktuálně platnou nabídku podle vlastní volby. Jinak se parametry služeb nemění, tedy až na to, že došlo ke snížení ceny tarifu Extreme o 321 korun.

UPC také plánuje reakci na prázdninové navyšování datových limitů u většiny poskytovatelů ADSL včetně Telefóniky O2. Plánujeme tuto otázku řešit zásadním způsobem v nejbližších několika dnech. Širokopásmové kabelové sítě totiž mají v tomto směru velké možnosti, říká Václav Bartoň, ředitel UPC. Nabízí se pro zákazníky UPC jistě lákavá představa úplného zrušení limitů, ale jak to nakonec bude uvidíme snad v pondělí, kdy se UPC slíbilo k této věci vyjádřit. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
1. 7. 2007 20:02
cinester (neregistrovaný)
Zrusit limity mali uz davno. Co ja si pamatam, u nas na Slovensku UPC datove limity na kablovy internet nikdy nemalo, a rychlosti a poplatky sme mali rovnake ako u vas v CR. Pritom je tu mensia konkurencia. Tomu nerozumiem..
1. 7. 2007 12:13
Mattony85 (neregistrovaný)
Tak konečně UPC pochopila a ode dneška zrušila datové limity kromě nejnižší služby Starter kde je limit 20GB.