Hlavní navigace

UPC na svou interaktivní televizi Horizon ulovilo 200 tisíc lidí

Jan Beránek

Streaming a televizní program podle vlastních představ. Tato vize baví čím dál tím více tuzemských diváků. A to nejen u UPC, ale třeba i u O2.

Loni v květnu spustilo UPC svůj Horizon včetně videotéky My Prime a zařadilo se do zástupu videoslužeb, jejichž nástup se svou omezenou nabídkou korunoval na konci roku americký Netflix

Dnes už Horizon podle UPC využívá přes 200 tisíc zákazníků. Je to ovšem hlavně tím, že UPC na přelomu roku převedla téměř dvě třetiny svých klientů na nové tarify

Podle šéfa UPC Frans-Willema de Kloeta se chytila i mobilní televize Horizon Go, která každý měsíc zaznamená více než jeden a půl milionu přehrání pořadů.

Hranici dvou set tisíc nedávno pokořilo i O2TV. „Spustili jsme vlastní kanál O2 Sport, představili nové tarify pro celou rodinu a všem zákazníkům jsme do jejich počítačů, tabletů a mobilů začali zrcadlit celou naši programovou nabídku,“ říká marketingový šéf operátora David Duroň.

O2 hlásí i půl milionu stažení aplikace pro sledování televize v mobilu. Konkurenční T-Mobile na konci loňského roku registroval necelých sto tisíc stažených aplikací své mobilní televize. 

FIN17_soulejova2

UPC se loni pod vedením De Kloeta pustilo do projektu sdílené bezplatné Wi-Fi sítě Wi-Free. K té se už může připojit aktuálně 450 tisíc z celkového počtu šesti set tisíc klientů kabelového operátora.

Zároveň ale ke konci roku provedla firma obří zákaznickou rošádu, když převedla stovky tisíc klientů na nové tarify. To v některých případech znamenalo i zdražení

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2016 14:43

UPC nikoho neulovilo, UPC prostě staré tarify převedlo na nové, jejichž součástí je i horizon. Postupovalo tak usilovně, že zrušilo dokonce i CA moduly do televizoru, jelikož s nimi se ta jejich IPTV využívat nedá.

16. 2. 2016 16:38

Asi jste protekční zákazník, jelikož ceníková cena Pronájem CI+ modulu je 70 Kč. Prodávalo se to za litr, když se to ještě prodávalo.