Hlavní navigace

UPC požaduje desítky tisíc za nevrácené modemy, pohledávky postoupila vymahačům

Martin Vyleťal 13. 4. 2011

Někteří zákazníci společnosti UPC mají problémy kvůli údajně nevráceným modemům a set-top-boxům.Vymahačská firma po nich totiž za tyto přístroje žádá desítky tisíc korun. Společnost UPC postoupila své pohledávky inkasní společnosti. Ta se ale podle slov samotných klientů obrací i na ty, kteří modem nebo set-top-box již vrátili.

Někteří zákazníci společnosti UPC mají problémy kvůli údajně nevráceným modemům a set-top-boxům.Vymahačská firma po nich totiž za tyto přístroje žádá desítky tisíc korun. Společnost UPC postoupila své pohledávky inkasní společnosti. Ta se ale podle slov samotných klientů obrací i na ty, kteří modem nebo set-top-box již vrátili.

Zákazníci se pozastavují především nad tím, že na ně vymahačská firma přišla rovnou s platebním příkazem od soudu, aniž by je předtím kontaktovala. UPC ale ústy svého tiskového mluvčího tvrdí, že ještě než pohledávku postoupí agentuře, snaží se zákazníka nejméně pětkrát kontaktovat.

Reakce Františka Maliny, tiskového mluvčího UPC:

Ještě než neuhrazenou pohledávku postoupíme agentuře, snažíme se dlužníka různými způsoby, např. mailem, telefonicky, písemně či  SMS nejméně pětkrát kontaktovat. Celý proces trvá několik týdnů až  měsíce. Nemáme-li žádnou odezvu, dluh  předáváme dále, protože není v našich silách zabývat se jeho vymáháním. 

Agentury, kterým byly pohledávky postoupeny, jsou na UPC nezávislé a jejich kroky nemůžeme nikterak kontrolovat. Je nám samozřejmě líto, že je postup nových věřitelů vnímán dlužníky negativně, ale my už na něj nemáme žádný vliv. K tomu, aby se končící zákazník vyhnul případným problémům je třeba hlásit změnu bydliště a dostát smluvní povinnosti  stanovené ve Všeobecných obchodních podmínkách.

A sice vrátit veškerá pronajatá i zapůjčená zařízení prostřednictvím České pošty nebo při případné osobní návštěvě technika. A samozřejmě si uschovat si příslušné potvrzení jakými jsou podací lístek České pošty či  zakázkový list technika. Je-li zákazník  na pochybách, zda bylo zařízení řádně a včas vráceno, může si tuto skutečnost  ověřit písemně nebo telefonicky na klientském centru UPC.

Co má udělat zákazník po ukončení smlouvy, aby se vyhnul podobným problémům?

Nedílnou součástí uzavřené smlouvy jsou všeobecné podmínky. Podpisem smlouvy účastník mimo jiné stvrzuje, že se seznámil se všeobecnými podmínkami a zavázal se je dodržovat. Dle odstavce 3.6 Všeobecných podmínek (aktuální verze E08) je účastník povinen vrátit zapůjčené zařízení na vlastní náklady a nebezpečí poštou na adresu společnosti LICA, s. r. o., Kostomlátecká 20/39, 288 02 Nymburk do 7 dnů od data ukončení smluvního vztahu. 

Doporučujeme zásilku pojistit u České pošty, s. p., na částku 5000,– Kč za každé zařízení v zásilce obsažené. Výše smluvní pokuty je 5000,– Kč za každé nevrácené zařízení ve lhůtě stanovené všeobecnými podmínkami (odstavec 3.8 Všeobecných podmínek). Další možností je vrátit zapůjčené zařízení technikovi v den odpojení služeb. Termín odpojení je domluven na Klientském centru a technik na zakázkový list uvede, které/ která zařízení odebírá a správnost údajů stvrdí účastník svým podpisem. 

Dle odstavce 4.2 Všeobecných podmínek je účastník povinen informovat Klientské centrum o každé změně údajů účastníka (zejména telefonního kontaktu a adresy pro doručování korespondence) zpravidla předem, nejpozději však do 7 dnů od data změny. Pokud tak neučiní, je veškerá korespondence zpravidla zasílána na poslední známou adresu účastníka.

Jak zákazník zjistí, že modem, který vracel, je opravdu zpět u firmy UPC? Kam může zavolat?

MIF16

Účastník je povinen vrátit veškeré zapůjčené zařízení, které má od společnosti UPC Česká republika, a. s. zapůjčené. Pro zjištění, zda zařízení bylo naší společnosti doručeno, může využít Kontaktního formuláře na www.upc.cz, telefonní linky Klientského centra 241 005 100, faxové číslo 241 005 105 nebo může zaslat dotaz poštou na adresu Klientské centrum UPC, P. O. Box 53, 130 11 Praha 3 – Žižkov. Je nutné brát v potaz určitou časovou prodlevu mezi odevzdáním zásilky k přepravě a jejím odebráním z klientského účtu. V každém případě je nutné uložení si dokladu, který stvrzuje vrácení zařízení naší společnosti (zakázkový list, podací lístek). 

Zdroj: Digizone

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku