Hlavní navigace

UPC: Za výpadkem je několikanásobně přerušený kabel v Praze 4

David Slížek

Za večerním výpadkem internetových služeb UPC, který se podle reakcí uživatelů projevil na velkém území ČR, je narušený optický kabel v Praze Michli. Lupě to potvrdil mluvčí UPC Juraj Gerbery.  „Včera došlo k několikanásobnému přerušení optického kabelu na Praze 4, které následně způsobilo nekorektní chod některých technologií. Od půlnoci jsme postupně jednotlivé lokality připojovali a od časných ranních hodin je služba funkční,“ napsal Lupě Gerbery.

Za večerním výpadkem internetových služeb UPC, který se podle reakcí uživatelů projevil na velkém území ČR, je narušený optický kabel v Praze Michli. Lupě to potvrdil mluvčí UPC Juraj Gerbery. 

„Včera došlo k několikanásobnému přerušení optického kabelu na Praze 4, které následně způsobilo nekorektní chod některých technologií. Od půlnoci jsme postupně jednotlivé lokality připojovali a od časných ranních hodin je služba funkční,“ napsal Lupě Gerbery.

K porušení kabelu podle něj došlo zřejmě při stavebních pracích, které v místě probíhají. Šlo přitom o spojení mezi klíčovými komponenty v síti firmy. Přesné příčiny toho, proč o internet nepřišli jen lidé v Praze 4, ale ve velké části republiky, teď UPC zjišťuje.

Při výpadku přestala fungovat také telefonická linka UPC pro řešení technických problémů. Podle Gerberyho totiž systém přestal stíhat odbavovat velký počet telefonátů.

Našli jste v článku chybu?
26. 7. 2012 10:08
lolek (neregistrovaný)

Mě by se líbila omluva v podobě snížené platby za internet. Výmluvy čtu pořád.

26. 7. 2012 12:49
jozka (neregistrovaný)

Jelikoz je to muj denni chleba, tak bych videl moznych pricin nekolik: 1)nedbalost pri praci - pro vas je kabel stredobod sveta, kopac jich videl uz tolik, ze se s nimi az tak moc nesere. Jednou takovej frajer sestkrat (!) presvihl optokabel pocitacove site a kdyz se po pul hodine prace za klavesnici vyritili admini ven, nasli frajera, jak dloube jakoby nic lopatou na druhe strane vykopu, kteryzto se z te puvodni plnil jednickami a nulami padajicimi z prerusenych vedeni. 2)chyba - dotycny to ved…