Hlavní navigace

Prezident podepsal zákon — úřední weby budou bezbariérové

Martin Kopta

Prezident republiky včera podepsal novelu zákona o informačních systémech veřejné správy, kterou Parlament projednával už od prosince 2004. Součástí novely je kromě jiného také odstavec, který orgánům veřejné správy nařizuje zpřístupnit informace na webu bezbariérovým způsobem. Upravit současné weby veřejné správy tak, aby zákonu vyhovovaly, nebude snadné, proto zákon počítá s účinností tohoto nařízení až od 1. ledna 2008, říká Petra Větrovská, konzultantka Dobrého webu, která zpracovávala…

Prezident republiky včera podepsal novelu zákona o informačních systémech veřejné správy, kterou Parlament projednával už od prosince 2004. Součástí novely je kromě jiného také odstavec, který orgánům veřejné správy nařizuje zpřístupnit informace na webu bezbariérovým způsobem. Upravit současné weby veřejné správy tak, aby zákonu vyhovovaly, nebude snadné, proto zákon počítá s účinností tohoto nařízení až od 1. ledna 2008, říká Petra Větrovská, konzultantka Dobrého webu, která zpracovávala studii Přístupnost webů institucí státní správy, a dodává Prováděcí předpis, který stanoví pravidla přístupného webu, je vpodstatě už připravený a čeká se jen na okamžik, kdy z něj MIČR vytvoří závaznou vyhlášku. (Dobrý web)

Našli jste v článku chybu?
6. 3. 2006 9:24
Magor (neregistrovaný)
Mám dotaz. nevíte někdo, jak je to u nás s autorskými prácvy k vládním materiálům? Třeba všechno, co vydá vláda USA nebo někdo, kdo od ní bere peníze(ideální příklad Fact Book od CIA) je v public domain. Jak je to u nás?
4. 3. 2006 16:17
Marv (neregistrovaný)
Konečně. Třeba to pomůže rozšířit trend přístupných stránek i do komerční sféry a ubude takových těch rádoby tvůrců stránek, co to smolí ve FrontPage nebo dokonce Wordu.