Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Uspěje Google Chrome proti Windows?.

Lokutus
Lokutus (neregistrovaný) ---.alliance-unichem.cz
21. 7. 2009 18:45

Mokré sny

celé vlákno
Já nevím, kde se bere to přesvědčení, že jednou nastane zánik OS, které následně nahradí webové aplikace. Bavíme se stále o aplikacích, postavených na http, které jsou vlastně přebujelé html dokumenty s megalomanským skriptováním, popř. pluginy nějakých běhových prostředí? Aplikace, které běží na vzdáleném serveru a osobní počítač deklasuje na terminál? Aplikace, které neumí ani desetinu toho, co zvládnou nativní aplikace běžící nad OS?

Google aplikace? Co to je? Opravdu se jedná o skutečnou náhradu za Word, či Excel? To až řeknu lidem tady v práci, padnou ze židle smíchy. Když jsem viděl, co je obyčejný jouda od finanční analýzy schopen naprogramovat v Excelu, ztratil jsem víru v jakékoliv takzvané webové aplikace.

Co se týče fotografií a dalších souborů, jsou webové aplikace limitovány jednak rychlostí připojení a druhak velikosti úložiště. Navíc je zde značný faktor nejistoty. I ten poslední BFU se bude hodně rozmýšlet, jestli svoje drahocené fotky kozatky z pátýho patra strčí jen tak na internet, aniž by měl jistotu, že je tam zítra ještě najde.

Kdysi byla idea serverů a vzdálených terminálů. Pak přišly firmy Apple a Microsoft a od základu tuto myšlenku překopaly. Ač by většině uživatelů terminál bohatě postačoval, něco je nutí pořizovat si stále silnější a modernější mašiny. Je to stejné, jako se málokdo spokojí s Felicií, když má na novou Oktávku, přestože by mu v podstatě stačil bicykl.

Takže celá ta myšlenka webových (serverových) aplikací a úložišť je sice zajímavá, ale stále kulhá na obě nohy. Kromě toho, Microsoftu stačí nabídnout vlastní webové aplikace a úložiště v lepší kvalitě, integrovat je se svou platformou, provázat se svým vyhledáváním... Možností je spousta. Já osobně vnímám Google jako moloch, který se rozkročil příliš doširoka, aniž by měl stabilní základy. Je obvyklé, že takovéto firmy rozjíždějí nové aktivity a testují trh v různých segmentech. Ostatně, Microsoft se také kdysi pokoušel proniknout kupříkladu na trh s hardware. Byla z toho přelomová klávesnice (doslova) a revoluční myš, ale nakonec to celé utichlo. Takže bych byl spíše skeptický, co se týče odchodu OS do věčných lovišť. Pokud to přijde, tak IMO za dlouho a rozhodně ten koncept nahradí něco jiného, než webové aplikace.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul