Hlavní navigace

Už přes půl miliónu Čechů porovnávalo v testu názory prezidentských kandidátů

Redakce

Už přes půl miliónu Čechů si vyzkoušelo na volebnikalkulacka.cz porovnat prezidentské kandidáty s vlastními názory. Volební kalkulačka porovnává na základě shody mezi názory kandidátů a osobními preferencemi testovaného uživatele. Napoví tedy, koho z kandidátů zvolit. Test se skládá ze 45 vybraných

Už přes půl miliónu Čechů si vyzkoušelo na volebnikalkulacka.cz porovnat prezidentské kandidáty s vlastními názory.

Volební kalkulačka porovnává na základě shody mezi názory kandidátů a osobními preferencemi testovaného uživatele. Napoví tedy, koho z kandidátů zvolit.

Test se skládá ze 45 vybraných otázek a je založen na odpovědích, které sami kandidáti zaslali po výzvě provozovatele (všichni tak neučinili, proto někteří v testu chybějí). Některé otázky jsou však konstruovány dosti složitě a mohou uživatele zmást a je také otázka, nakolik se dá předvolebním slibům českých politiků věřit a zda takový test tedy má vůbec smysl. Jako nápověda pro voliče však poslouží docela dobře.
Našli jste v článku chybu?
22. 11. 2012 13:21

Kalkulačka je super na zjištění názorů prezidenta a srovnání s názory vlastními, ale rozhodovat se podle ní kolo volit nelze. Velká část otázek totiž nemá s pravomocemi prezidenta nic společného. Školné? Daně? Poplatky? Tady nevolíme vládu! Prezident to může maximálně vetovat, ale i tak ho může vláda přehlasovat. I v různých diskuzích na toto téma mám pocit, že si lidé trochu pletou, co nás to vlastně čeká za volby.

22. 11. 2012 14:12
Marv-CZ (neregistrovaný)

Místo témat školné a daně tam měly být spíš otázky na téma propisky nebo pistole na plastové kuličky :-)