Hlavní navigace

V dubnu Microsoft vydá osm záplat

Jiří Macich ml.

„Velikonoční“ nadílka bezpečnostních oprav pro produkty Microsoftu bude opravdu bohatá. Na úterý 14. dubna má redmondský softwarový gigant podle pravidelného předběžného avíza připraveno celkem osm záplat, z čehož pět je hodnoceno jako kritických. Dvě z nich se týkají přímo Windows 2000 a vyšších. Po jedné kritické záplatě se „dostane“ na multimediální knihovny Direct X, webový prohlížeč Internet Explorer a tabulkový kalkulátor Excel. Všechny kritické záplaty řešení problémy umožňující vzdálené…

„Velikonoční“ nadílka bezpečnostních oprav pro produkty Microsoftu bude opravdu bohatá. Na úterý 14. dubna má redmondský softwarový gigant podle pravidelného předběžného avíza připraveno celkem osm záplat, z čehož pět je hodnoceno jako kritických. Dvě z nich se týkají přímo Windows 2000 a vyšších. Po jedné kritické záplatě se „dostane“ na multimediální knihovny Direct X, webový prohlížeč Internet Explorer a tabulkový kalkulátor Excel. Všechny kritické záplaty řešení problémy umožňující vzdálené vykonání kódu.

Microsoft má v plánu vydat také dvě důležité opravy. První se týká opět Windows 2000 a novějších, druhá pak Microsoft Internet Security and Acceleration Serveru ve verzi 2004 a 2006. Dubnovou porci záplat tvoří také ještě jedna se statutem moderate, která opravuje problém, jenž může pod Windows XP a novějšími vést k povýšení uživatelských práv. (Microsoft Security Bulletin Advance Notification for April 2009)

Našli jste v článku chybu?
13. 4. 2009 13:52
hihihi (neregistrovaný)
Pokud Ti pripada pripada normalni, ze si 'gigant' naplanoval vydani kriticke chyby pro W2K ...
12. 4. 2009 9:09
Bobrnautus (neregistrovaný)
Já bych to s tím pidipodílem tolik nepřeháněl. Podíváte-li se na servery( klidně i na Lupu, hláška Powered by Linux mluví za vše), tam linuxy a ostatní *nix systémy zcela jasně dominují, kouknu-li na DNS servery, tak tam se *dows systémy téměř nevyskytují. A je to zadarmo (nebo skoro zadarmo ve srovnání s proprietárními systémy), no neberte to. :-)