Hlavní navigace

V Německu se nesmí prodávat dospělácké e-knihy před desátou večer

Daniel Dočekal

Taková ta klasika, kdy si nejste jistí, jestli jde o hoax, opožděný apríl či ještě něco horšího. Do poslední chvíle prostě nevíte.

Pokud aplikujete prastaré zákony a pravidla bezhlavě na moderní svět, tak možná dojdete k něčemu takovému, jako je aktuální zákaz prodeje dospěláckých e-knih před desátou hodinou večerní v Německu. 

Pokud vám to snad připadá jako vtip, tak není. Uvádí to Heise.de i Boersenblatt a odvolávají se na tamní Jugendschutzbehörde, které rozšířilo ochranu mládeže před nevhodnými věcmi i na e-knihy.

Absurdní nařízení má podle všeho na svědomí stížnost týkající se německé erotické knihy Schlauchgelüste. Ta nakonec vedla k tomu, že někdo starý zákaz původně používaný pro regulaci uvádění erotických filmů vztáhl i na e-knihy. 

UX17_pulpitel2

A dospělácké e-booky se nyní smějí prodávat pouze mezi 22:00 a 06:00 lokálního času. Pokud někdo snad bude chtít porušovat zákon, tak ho teoreticky čeká pokuta až do výše 50 tisíc eur.

V praxi to bude znamenat, že dospělácké e-knihy musí mít vlastní kategorii (což alespoň usnadní jejich výběr) a prodejci e-knih budou muset zajistit omezení nákupů. Což na druhou stranu ale také může znamenat, že vládní cenzorské snahy mohou snáze něco takového cenzurovat.

Našli jste v článku chybu?
23. 6. 2015 18:41
Mareš (neregistrovaný)

Oni Němci byli vždy velmi slušní. I to gestapo napřed zazvonilo, narozdíl od dnešní policie, která rovnou vykopne dveře. :P

24. 6. 2015 11:33

Rádo se stalo, s němčinou jsem na tom podobně, ale Google překlad z němčiny do angličtiny zvládá tak, že to na nějaké základní pochopení stačí. A ano, toto upřesnění by v článku být mohlo až mělo.