Hlavní navigace

V novém centrálním registru jsou chybná data, opravovat se budou několik let

Martin Vyleťal

Poté, co mezi desátou a jedenáctou hodinou, konečně začal fungovat nový Centrální registr vozidel, který se od svého spuštění 9. července potýká s problémy, přišlo Ministerstvo dopravy s tím, že registr obsahuje okolo jednoho milionu chybných dat. Podle náměstka ministra dopravy Miroslava Drobného mají automobily v databázi například chybně uvedeného majitele, skutečnosti v některých případech neodpovídají také technické parametry vozidel jako je barva karoserie či obsah motoru.

Poté, co mezi desátou a jedenáctou hodinou, konečně začal fungovat nový Centrální registr vozidel, který se od svého spuštění 9. července potýká s problémy, přišlo Ministerstvo dopravy s tím, že registr obsahuje okolo jednoho milionu chybných dat.

Podle náměstka ministra dopravy Miroslava Drobného mají automobily v databázi například chybně uvedeného majitele, skutečnosti v některých případech neodpovídají také technické parametry vozidel jako je barva karoserie či obsah motoru.

Podle Drobného lze tyto chyby odstranit pouze tak, že se majitelé dostaví na registrační pracoviště, kde úředníci chyby v databázi zjistí a opraví. Tento proces ale může trvat i roky. Majitelé motorových vozidel si nemohou ověřit správnost údajů v registru jiným způsobem než návštěvou registračního pracoviště.

Zdroj: ČT24

Našli jste v článku chybu?
25. 7. 2012 2:29

Na něco jako "opravu dat" ATS telcom dostala v další zakázce, zveřejněné začátkem července, kdy už MD vědělo, že 800 tisíc záznamů je špatně, dalších 27 milionů korun!

Zde je zdroj informace o zakázce, vlastně je to přiznání MD, že ví o 800 tisících vadných záznamů v databázi a 3.7. se to dostalo na svět, tak ať teď nedělají překvapené, když na to rozdají dalších 27 mil. Kč http://www.isvzus.cz/cs/Form/Display/343682

"Krajní naléhavost vzniklá v důsledku událostí, které veřejný zadavatel nemoh…