Validátor W3C podporuje HTML 5, zatím pokusně

Oficiální validátor zdrojového kódu webových stránek z dílny konsorcia W3, který je dostupný na adrese http://validator.w3.org, nově a zatím jen pokusně podporuje také připravované HTML 5. Více o HTML 5 si můžete přečíst přímo na webu W3. K dispozici je přehled rozdílů oproti HTML 4 nebo příručka pro webové vývojáře.

Oficiální validátor zdrojového kódu webových stránek z dílny konsorcia W3, který je dostupný na adrese http://valida­tor.w3.org, nově a zatím jen pokusně podporuje také připravované HTML 5. Více o HTML 5 si můžete přečíst přímo na webu W3. K dispozici je přehled rozdílů oproti HTML 4 nebo příručka pro webové vývojáře.

I na Lupě jsme se již HTML 5 několikrát věnovali – například v článku Internet Explorer implementuje HTML5. Podpora některých prvků z HTML 5 je plánována také do chystaného Firefoxu 3.1 (resp. do jádra Gecko 1.9.1). Konkrétně tagů audio a video pro přehrávání multimediálního obsahu bez potřeby technologií a plug-inů třetích stran jako je Flash, Silverlight a podobně. (Zdroják na Root.cz)

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »